Auto z USA lub Kanady

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Auto z USA lub Kanady

Postprzez pablo escobar » 1 maja 2012, o 19:49

Oferowano mi samochód na takich tablicach, kontrachent twierdzi że można tak bez problemu poruszać się po kraju.
pablo escobar
Król Ronda
 
Posty: 66
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 19:31
Lokalizacja: Tarnowice Stare

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez uBaW » 1 maja 2012, o 19:59

pod warunkiem że w odcinku title-a masz aktualny przegląd z oplaconą składką od auta (zrobiony u nich ) i aktualna polise.
Avatar użytkownika
uBaW
Touge Drifter
 
Posty: 495
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: OTWOCK

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez pablo escobar » 1 maja 2012, o 22:30

Czyli przegląd trzeba u nich zrobić a ubezpieczenie u nas.A co z cłem?
pablo escobar
Król Ronda
 
Posty: 66
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 19:31
Lokalizacja: Tarnowice Stare

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez bear » 2 maja 2012, o 08:30

A co z kierunkami?
bear
Król Ronda
 
Posty: 61
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 11:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez kremat0r » 2 maja 2012, o 09:21

Jeżeli auto jest zarejestrowane w USA to nie musisz zmieniać kierunków.
Avatar użytkownika
kremat0r
Touge Drifter
 
Posty: 573
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 16:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez uBaW » 2 maja 2012, o 21:43

pablo escobar napisał(a):Czyli przegląd trzeba u nich zrobić a ubezpieczenie u nas.A co z cłem?


clo ciÄ™ interesi jak bedziesz rej. w pl.

kremat0r napisał(a):Jeżeli auto jest zarejestrowane w USA to nie musisz zmieniać kierunków.


miałem 3 auta z usa suv-y i nigdy nie zmieniałem kierunkow..nie było problemu dopiero na przeglądzie wychodziły kwiatki.
Avatar użytkownika
uBaW
Touge Drifter
 
Posty: 495
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: OTWOCK

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez pablo escobar » 3 maja 2012, o 16:06

Ale miałeś je zarejestrowane a PL? Z tyłu na pewno kierunki były czerwone a z przodu postoje pomarańczowe a światła mijania bez granicy światło/cień i brak przeciwmgielnych z tyłu.
pablo escobar
Król Ronda
 
Posty: 66
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 19:31
Lokalizacja: Tarnowice Stare

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez RB20DETT » 3 maja 2012, o 19:37

trzeba by lampy zmienić na pewno i zapłacić cło jeśli chcesz ja rejestrować
Avatar użytkownika
RB20DETT
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 10 lip 2011, o 12:43
Lokalizacja: Piotrków

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez drift-rak » 3 maja 2012, o 19:52

jesli auto jest w wersji amerykanskiej i nie wystepuje wersja europejska np infiniti fx s50 czyli roczniki 2003-2008 to da sie przejsc przeglad. mam na mysli ogolnie auta ktore nie wystepowaly w wersji europejskiej bo np do w/w infiniti skad bys mial wziac spryskiwacze ksenonow, same lampy europejskie no i lampy tylne takie zeby migacze migaly na pomaranczowo (tylne akurat da sie przerobic ale nie w tym rzecz)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez pablo escobar » 3 maja 2012, o 20:04

W zasadzie to nie potrzebuje go rejestrować chciałbym tylko poruszać się nim po drogach publicznych . Ale boje się że pierwsza kontrola policyjna zniweczy moje plany.
pablo escobar
Król Ronda
 
Posty: 66
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 19:31
Lokalizacja: Tarnowice Stare

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez RB20DETT » 4 maja 2012, o 08:31

no tak jeśli samochód nie był wypuszczany na rynek europejski to moim zdaniem można by zostawić oryginalne lampy (ale to moje zdanie i nie wiem co na to przepisy), jeżeli chcesz poruszać się po drogach to wystarczy przegląd i ubezpieczenie
Avatar użytkownika
RB20DETT
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 10 lip 2011, o 12:43
Lokalizacja: Piotrków

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez drift-rak » 4 maja 2012, o 08:44

RB20DETT napisał(a):no tak jeśli samochód nie był wypuszczany na rynek europejski to moim zdaniem można by zostawić oryginalne lampy (ale to moje zdanie i nie wiem co na to przepisy), jeżeli chcesz poruszać się po drogach to wystarczy przegląd i ubezpieczenie


mi osobiscie nigdy dowodu nie zabrali bo tlumacze ze nie ma wersji europejskiej danego auta (na przykladzie fx'a) ale klientom moim zdarzalo sie ze policjant zabral dowod za brak spryskiwaczy ksenonow lub czerwone kierunki a na stacji dostawal przeglad i to takie bledne kolo troche. chodzi o to ze w pewnych modelach aut nie ma mozliwosci zmiany lamp czy zastosowania spryskiwaczy (to nie tylko same spryski to takze dodatkowy czesto zbiorniczek i silniczek a do tego instalacja elektryczna i wlacznik)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Auto z USA lub Kanady

Postprzez Misior » 7 maja 2012, o 14:02

drift-rak napisał(a): klientom moim zdarzalo sie ze policjant zabral dowod za brak spryskiwaczy ksenonow lub czerwone kierunki a na stacji dostawal przeglad i to takie bledne kolo troche.

jakby po przeglądzie klient kazał debilowi policjantowi oddać kasę za przegląd to następnym razem by się douczył zanim by zabrał dowód.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08


Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości