KURS DRIFTU

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: drifterzy okolice kłodzko- wałbrzych

Postprzez hihanos » 28 maja 2013, o 22:10

Improove napisał(a):
Simons14a napisał(a):
hihanos napisał(a):Czy jest ktos z okolic kłodzko- wałbnrzych ?? bo szukam kto by mi dal takich darmowych :P nauk i takie tam :P

Trochę Ci to może zająć :P

Aczkolwiek wiara czyni cuda :grin:

a Toi Ty jestes moze ??:P lub kogos znasz ??:P :grin:
hihanos
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 23:47
Lokalizacja: Kłodzko

Pytanie dotyczące nauki driftu

Postprzez Pit098 » 12 cze 2013, o 21:51

Witam

Piszę z takim nietypowym pytaniem czy driftu może nauczyć się każdy ( sam bez pomocy) ? Ponieważ mam 19 lat i niektórzy mi mówią ze już za pozno aby się tego nauczyć , (odruchów , nawyków itp ...) i gdzieś pokazać?

Pozdrawiam. Czekam na odpowiedz.
Pit098
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 21:47
Lokalizacja: Dobre Miasto

Re: KURS DRIFTU

Postprzez Improove » 12 cze 2013, o 22:52

Wszystkiego się można nauczyć samemu prawde mówiąć. Jak masz jakąś tam smykałke do jazdy samochodem (nawet jak jej nie masz) to wszystko jest kwestią treningu. Im więcej jeździsz tym więcej się uczysz i wiesz jak auto zachowuje się w poślizgu.
Nigdy na nic nie jest za późno, niektórzy zaczynają troche później zabawe z driftem niż w wieku 19 lat :) Więc raczej nie ma reguły.
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: KURS DRIFTU

Postprzez Blacky » 12 cze 2013, o 22:53

pewnie, że się można tego nauczyć. duuuży, duży plac, 2 beczki, samochód i dawaj, ćwicz balans masą, ucz się panowania nad autem.
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: KURS DRIFTU

Postprzez mensajero » 16 cze 2013, o 19:35

Dokladnie, chodzi o to, aby czuc, ze samochod jest przedluzeniem twoich rak i nog, aby wiedziec jak sie zachowa. Samemu mozna sie uczyc, ale w praktyce ciezko znalezc do tego dobre warunki. Polecam opuszczone lotniska.
mensajero
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lut 2013, o 18:55
Lokalizacja: Kraków

DRIFTING NA URODZINY

Postprzez szaranagajama » 18 cze 2013, o 18:18

Witam,

Chciałybyśmy dla koleżanki na urodziny zorganizować mały przejazd driftingowy 15-30 minut. Jesteśmy z Krakowa. Czy ktoś może organizuje takie atrakcje, ile to kosztuje ? :)

Pozdrawiam
szaranagajama
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 18:15
Lokalizacja: Kraków

Re: KURS DRIFTU

Postprzez drift-rak » 19 cze 2013, o 09:01

udajcie sie na jakis trening np krk drift team napewno chlopaki zapewnia odpowiednia dawke emocji :thumbsup:
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: KURS DRIFTU

Postprzez Improove » 19 cze 2013, o 14:00

A jak dla koleżanki to może obejdzie się bez płacenia :D
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: KURS DRIFTU

Postprzez martab.91 » 14 paź 2013, o 12:26

Witam
Miałabym prośbę do ludzi siedzących trochę w tym temacie. Jako prezent dla swojego chłopaka chciałabym wykupic mu właśnie kurs driftingu... z tego co sie orientowałam takie najlepsze 2 i najbardziej popularne to kursy driftingu Macieja Polody ( tam kurs kosztuje 700 zł za dwie godziny w Poznaniu ) i Polska Akademia Driftingu przy STW Center ( 500 zł za 3h).
Czy ktoś z was był może na którymś z tych kursów i mógłby mi doradzić który wybrać aby mój facet mógł sobie trochę poszaleć samochodem, a nie być w większości [list] biernym uczestnikiem :)

Kurs w Poznaniu
"Pierwsze dwa etapy szkolenia odbywają się na otwartym placu na Torze w Poznaniu gdzie kursanci wykonują jazdy w około "flagi", a następnie jazdy w ósemce. (wszystkie jazdy na pierwszym biegu).
Są to ćwiczenia uczące synchronizacji dodawania gazu z kręceniem kierownicą.
Ten etap trwa 20 min lub 40 min (szkolenie 1 lub 2 godzinne)
Początek szkolenia zaczyna się od wytłumaczenia podstaw dotyczących prowadzenia samochodu w poślizgu kontrolowanym oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Cześć teoretyczna trwa 5-8 min, a następnie pozostałe wskazówki są przekazywane w samochodzie.
Każdy z kursantów kieruje 10 min. a następnie zamienia się z drugą osobą w celu odpoczynku. Uwierzcie 10 min driftu potrafi zmęczyć
Kolejne dwa etapy mają miejsce już na Torze kartingowym.Kursant uczy się kontroli poślizgu na jednym długim łuku (jazdy na drugim biegu – większa prędkość), następnie próbujemy driftu w sekwencji zakrętów toru Poznań.
Ten etap trwa ok. 40 min lub 80 min ( szkolenie 1 lub 2 godzinne)"

Kurs w Warszawie
"Cały kurs trwa około 3 godzin i składa się z kilku etapów. Początek to część teoretyczna, podczas której prowadzący szkolenie w kilku zdaniach przekazują uczestnikom garść najważniejszych informacji. Następny etap to już zajęcia w samochodzie. Na kursantów czekają trzy BMW E36 o mocy około 240 koni mechanicznych przygotowane do sprawnego przemieszczania się bokiem do przodu. Moc może i na kolana nie powala aczkolwiek na tym etapie zdecydowanie wystarcza. Na początku zajęć praktycznych czeka na Was jazda wokół pachołka czyli pospolite kręcenie baczków. Uprzedzając jednak malkontentów ćwiczenie to nie ma nic wspólnego z paleniem gumy pod marketem, a jest wprowadzeniem do kolejnego etapu, w którym kursanci jeździć będą pomiędzy dwoma pachołkami czyli wykonają tzw. „ósemkę”. Oba te ćwiczenia pozwalają między innymi wyczuć balans samochodu co przyda się w kolejnym etapie szkolenia, a są nim poślizgi po dużym okręgu. Ostatnia faza szkolenia to jazda w poślizgu po sekcji zakrętów. Oczywiście w każdym momencie można wrócić do poprzedniego ćwiczenia. Bardziej zaawansowani kursanci mogą przejść szybciej do dalszych etapów, a osoby bez doświadczenia mogą dłuższy czas ćwiczyć podstawowe elementy . Podczas każdego z ćwiczeń na fotelu pasażera cały czas siedzi instruktor udzielając cennych rad. Każdy uczestnik Polish Drift Academy otrzymuje certyfikat ukończenia kursu. Ostatnim akcentem całego kursu jest pokaz driftu w wykonaniu profesjonalistów"

Bardzo proszę o wasze opinie :)

Z góry dziękuje :)
martab.91
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 12:12
Lokalizacja: polska, Śląsk

Lekcja driftu

Postprzez danwie76 » 9 gru 2013, o 15:02

Tak jak w temacie. Młody entuzjasta driftingu zakupi lekcje jazdy bokiem.. Mam prawo jazdy, siedziałem jako pasażer ale nigdy jako kierowca.. Chce zakupić taką lekcje żeby móc się przekonać lub zniechęcić czy to dla mnie czy nie..
Wszystkim hejterą z góry dziękuje :twardziel: zbędne są komentarze typu - kto ci da samochód!
Szukam kogoś kto właśnie użyczy mi samochodu do driftu, torem wraz z lekcją , cena adekwatna do czasu, toru, jak i samochodu! pozdrawiam
danwie76
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 14:51
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: KURS DRIFTU

Postprzez marianna » 20 lut 2014, o 12:48

Ja wysłałam męża na szkołę driftu z Autoprezent.pl , niedość , że się czegoś nauczył, to jeszcze po jeździe jako pasażer strasznie był rozemocjonowany ;-)
marianna
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 12:45
Lokalizacja: Kraków

Re: KURS DRIFTU

Postprzez Ruda » 11 lut 2015, o 11:41

Witam,
Odświeżam wątek
Mój partner parę razy wspomniał, że chętnie wybrałby się na kurs wychodzenia z poślizgów, jazdy bokiem itp
Czy jest tu ktoś z Wrocławia, kto takie rzeczy organizuje? lub czy możecie polecić jakiś kurs. Wiem, że na rakietowej jest tor ale kilka firm reklamuje tam swoje usługi, którą warto wybrać? prv pls
Avatar użytkownika
Ruda
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 11:27
Lokalizacja: Wrocław

Kurs drift

Postprzez mateo87 » 2 kwi 2015, o 11:56

Hej ;)

Bardzo bardzo mi się podoba koncepcja driftu i chciałbym się tym zająć, ale nigdy tego nie robiłem. I zastanawiam się, czy wchodzi w grę jakiś kurs. Znalazłem coś takiego z oferty sklepu Motoprezent_pl co myślicie?
mateo87
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 10:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs drift

Postprzez drift-rak » 2 kwi 2015, o 13:13

Jezeli chodzi o kurs to slyszalem dobre opinie o szkole Macieja Polody gdzie poznasz podstawy pod okiem instruktora.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kurs drift

Postprzez koalaMT » 3 kwi 2015, o 12:20

Wojtek sposób też organizuje takie treningi szkoly driftu :)
Avatar użytkownika
koalaMT
Touge Drifter
 
Posty: 732
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 09:04
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości