dystanse kół w drifcie

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

dystanse kół w drifcie

Postprzez rademeneswpr » 11 gru 2012, o 14:35

Witam, potrzebuję porady. Zaczynam swoją przygodę z driftem, jestem na etapie końcowym przygotowywania auta.
Potrzebuję porady w doborze dystansów do kół.
Dodam, że auto to S13 z piastami od S14, felgi 17cali ze słabym ET. ( szukam innych ale w chwili obecnej muszą zostać). Dystans muszę założyć, ponieważ zaciski hamulcowe z przodu wadzą o koło;)

1. Jaki optymalny rozmiar dystansów jest dobry na początek, ( myślałem o 50mm , czy jest sens zakładać większe, oczywiście myśląc w przyszłości o zmianie felg na 18cali ) dodam, że czasami mam zamiar poruszać się autkiem po mieście:)
2. Przednie dystanse pozwalają stabilniej trzymać auto, czy również muszę zakładać dystanse na tył, a może lepiej zostać przy samych przednich? Jak lepiej do driftu?
3. Macie kogoś godnego polecenia, kto zajmuje się produkcją dystansów, na allegro jest parę ofert.

Z góry dziękuję za porady PZDR
rademeneswpr
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:20
Lokalizacja: Pruszków

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez bear » 11 gru 2012, o 17:44

2. Przednie dystanse pozwalają stabilniej trzymać auto, czy również muszę zakładać dystanse na tył, a może lepiej zostać przy samych przednich? Jak lepiej do driftu?

Zalezy od tego czy lubisz dachowac czy nie. I zależy co już robiles z zawiasem.
bear
Król Ronda
 
Posty: 61
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 11:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez Binio » 11 gru 2012, o 18:00

1. Każdy
2. Będzie to wyglądało mega źle i nie jest to wskazane do stabilnego prowadzenia pojazdu chyba ze tak musi byc ze względu na skręt czy inne rzeczy.
3. Polecam Silver projekt
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez rademeneswpr » 12 gru 2012, o 10:51

Zawias kompletnie przygotowany:
gwint TEIN pro street + top mount
-wszystkie elementy zawieszenia ( przód + tył ) na uniball z pełną regulacją kątów pochylenia i wyprzedzenia
-rozpórki kielichów przód (góra) + tył (góra, dół)
-custom stabilizator przód + tył
-poliuretany w pozostałych elementach podwozia

Dzięki Waszym uwagom zdecyduję się na dystanse 50mm przód + tył. Zobaczę na własnej skórze jak zdają egzamin;)
Co do skrętu to jest jeszcze zagadką, z uwagi na inny silnik musiałem cofnąć magiel na saniach o jakieś 3cm ( miska olejowa wadziła a niestety jest ostro pokręcona żeby uspawać custom ),mam zamiar zredukować to cofnięcie przez offset drążków kierowniczych, przeróbkę teinowskich drążków i założenie końcówek na uniball. Pytanie czy uniball nie powybija się szybciej od zwykłych końcówek.
Wiem, że powinno się przespawać również wąsy zwrotnicy ale chcę tego uniknąć z uwagi na "lekko uliczny" charakter auta;)
rademeneswpr
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:20
Lokalizacja: Pruszków

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez Binio » 12 gru 2012, o 18:49

rademeneswpr napisał(a):Co do skrętu to jest jeszcze zagadką, z uwagi na inny silnik musiałem cofnąć magiel na saniach o jakieś 3cm ( miska olejowa wadziła a niestety jest ostro pokręcona żeby uspawać custom ),mam zamiar zredukować to cofnięcie przez offset drążków kierowniczych, przeróbkę teinowskich drążków i założenie końcówek na uniball.


Ale dałeś magiel w stronę tyłu auta czy przodu ?
Jak w stronę tyłu to nie nadrobisz tyle zwykłymi relokatorami, a custom będzie miał takie wygięcie ze co chwila będzie sie prwnie coś wysrywało ( magiel i drążki )
Nie ma sensu dawać TEINowych drążków, totalna strata kasy ;)
Jeśli będziesz potrzebował wyszerzeń albo błotników wyszerzonych do S13 to daj znać, mamy kilka możliwości w ofercie ;)
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez rademeneswpr » 13 gru 2012, o 00:36

Ale dałeś magiel w stronę tyłu auta czy przodu ?
Jak w stronę tyłu to nie nadrobisz tyle zwykłymi relokatorami, a custom będzie miał takie wygięcie ze co chwila będzie sie prwnie coś wysrywało ( magiel i drążki )
Nie ma sensu dawać TEINowych drążków, totalna strata kasy ;)
Jeśli będziesz potrzebował wyszerzeń albo błotników wyszerzonych do S13 to daj znać, mamy kilka możliwości w ofercie ;)


Niestety do tyłu:( offsetami nadrabiam 1 cm bardziej do przodu, od seryjnego położenia magla. Zobaczymy jak finalnie wyjdzie skręt.
Drążki TEIN kupiłem bo dostałem je za grosze. Wiem, że równie dobrze można wsadzić grubsze od wielu innych aut, np. maxima.
Co do laminatów to na tygodniach będę potrzebował błotników tylnych, zderzaka tył oraz progów. Masz może jakieś fotki?
Przód mam zrobiony na body kit market, ale powiem szczerze, że sporo będę się musiał natrudzić żeby spasować te laminaty. Są licho odlane. W 100% pasuje jedynie maska :)
rademeneswpr
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:20
Lokalizacja: Pruszków

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez Pawel'88 » 15 gru 2012, o 19:19

Witam.
PodepnÄ™ siÄ™ pod temat i mam pytanie: gdzie dostane dosyc szerokie dystanse (okolo 5cm na strone) ktore zmienia mi rozstaw srub w e30 z 4x100 na 5x120??
Pawel'88
Clutch Burner
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 10:55
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez Binio » 16 gru 2012, o 01:51

Pawel'88 napisał(a):Witam.
PodepnÄ™ siÄ™ pod temat i mam pytanie: gdzie dostane dosyc szerokie dystanse (okolo 5cm na strone) ktore zmienia mi rozstaw srub w e30 z 4x100 na 5x120??


Był już temat na tym forum iż jest to praktycznie technicznie niemożliwe a nawet jak sie ktoś tego podejmie to jest to dość niebezpieczne...
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez rademeneswpr » 16 gru 2012, o 20:02

Nie wiem jak to jest w przypadku BMW,ale może jest możliwość zastosowania konwersji piast. W S13 to bułka z masłem.
rademeneswpr
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:20
Lokalizacja: Pruszków

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez Szaniafon » 27 lut 2013, o 20:54

Witam wszystkich. Wlasnie koncze projekt nissana 200 sx s 13 i mam problem ze znalezieniem dystansow z 4 srob na 5 (5x114) grubosc jeszcze do ustalenia. czy ma moze ktos moze kontakt do osoby ktora zalatwia badz piosiada takie dystanse ??
Szaniafon
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 19:33
Lokalizacja: Polska

Re: dystanse kół w drifcie

Postprzez Majkelll » 28 lut 2013, o 14:08

http://www.silverproject.pl/
Możesz tu zapytać, jak akurat nie ma to powinien Ci wystrugać :)
Majkelll
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 08:31
Lokalizacja: Pułtusk


Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron