Kilka pytań odnośnie początków

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Ray » 5 sty 2013, o 18:54

stone napisał(a):
malikowy napisał(a):ciesz się, że w Polsce nie musimy płacić takiego ubezpieczenia jak w UK. Tam są chore kwoty dopiero.


Ale na ich zarobki to wcale nie jest chyba tak źle ;)


Chyba to Ty nie wiesz jakie są stawki w UK...
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez malikowy » 5 sty 2013, o 19:20

tu macie tekst jaki udało mi się znaleźć, artykuł z marca 2012 na temat ubezpieczeń w UK

"Po przeczytaniu takich danych statystycznych trudno więc się dziwić, że najdroższe są ubezpieczenia kierowców najmłodszych. Oczywiście nie tylko wiek decyduje o cenie ubezpieczenia. Ważna jest też płeć, czas posiadania prawa jazdy, czas bezszkodowej jazdy, nawet – dla większości ubezpieczycieli – typ prawa jazdy (prawo jazdy brytyjskie czy unijne), a także typ samochodu (do której z 20 grup ubezpieczenia samochód należy) i adres zamieszkania.
Wiek kierowcy ma jednak największy wpływ na cenę ubezpieczenia. Młodzi kierowcy w wieku 17-20 lat płacą za ubezpieczenie 2 590 funtów czyli około trzy razy więcej niż wynosi średnia. Kierowcy w wieku 21-25 lat płacą już „tylko” 1 474 funty rocznie. Dla osób powyżej 50. roku życia ubezpieczenie jest już dużo tańsze. Cena ubezpieczenia motoryzacyjnego osoby powyżej 70. roku życia jest najniższa i wynosi 451 funtów rocznie, zaś kierowcy w wieku 61-65 lat zapłacą za nie tylko trochę więcej – 460 funtów rocznie."

średni koszt polisy według tych statystyk to 844gbp czyli 4 229zł

2590gbp - 12 980zł
1474gbp - 7 387zł
451gbp - 2 260zł
przelicznik z google

także jeśli masz auto z baaardzo dużym silnikiem i w dodatku jesteś młodą osobą to płacisz CHORE pieniądze ;) jak to napisali w tym artykule czasem bywa tak, że ubezpieczający wpłaca połowę wartości auta, ale pewnie zdarza się że i więcej jeśli założymy że ma 17 lat czyli dopiero co prawko odebrał i 4 lub 5L silnik ;) a autko jest stare więc za wiek samochodu też musi dopłacić

dla porównania w Polsce ja w wieku 18 lat za BMW 320 e36 z 91r. przy zniżkach od ojca i wpisaniu mnie do polisy ubezpieczeniowej zapłaciłem 860zł, gdyby nie zniżki ojca liczyli mi coś koło 2tys. za OC, auto kosztowało 5tys.

źródło: http://www.twojsukcesuk.co.uk/index.php ... Itemid=399
malikowy
Amator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 gru 2012, o 22:14
Lokalizacja: Łomianki

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Reth » 5 sty 2013, o 20:39

To ja powiem Wam, ze ktos kto ma ponizej 25 lat, placi za Lupo 1.4 w okolcach 170 funtow za miesiac.
Ludzie nie sa w stanie oplacic lepszych aut. A nawet jak by byli w stanie to nie zrobia tego bo to nie ma sensu. Co powoduje to, ze mlodzi ludzi jezdza wolnymi autami bo z malymi silnikami. Dlatego czeste modyfikacje aut tutaj to uturbianie. A w dodatku kazda modyfikacja auta tutaj musi byc dodana do ubezpieczenia, od razu skladka wzrasta.

Mysle, ze wiecej niz polowy osob z tego forum nie bylo by stac na takie auta jakie maja w PL.


Pozdro, Reth.
Avatar użytkownika
Reth
Touge Drifter
 
Posty: 956
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 01:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez gebelsik » 1 lut 2013, o 16:29

Cześć, chciałem was zapytać czy znacie jakieś książki, publikacje czy prace na temat driftu, wszystko co jest z nim związane, początki, wyposażenie samochodów, ogólnie rzecz biorąc wszystko, byłbym bardzo wdzięczny za podrzucenie tytułów.
Pozdrawiam
gebelsik
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Bartdrift » 1 lut 2013, o 21:41

www.driftforum.pl :)
Nigdzie nie znajdziesz tyle informacji co tutaj :)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez gebelsik » 3 lut 2013, o 11:47

dziekuje, Twoja odpowiedz byla mega pomocna :(
gebelsik
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez szamanS13 » 5 lut 2013, o 07:51

Moze ci Keiichi Tsuchiya cos podpowie:
http://www.youtube.com/watch?v=8P4FdmihsYw
Avatar użytkownika
szamanS13
Touge Drifter
 
Posty: 178
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 10:56
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez bura88 » 5 lut 2013, o 10:41

Bartdrift napisał(a):http://www.driftforum.pl :)
Nigdzie nie znajdziesz tyle informacji co tutaj :)


na spółę z Bartdriftem będącym jedyną "mobilną/dwunożną" encyklopedią driftu....
bura88
Clutch Burner
 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Biaggi » 5 lut 2013, o 13:41

gebelsik napisał(a):dziekuje, Twoja odpowiedz byla mega pomocna :(

Wpisuj jak czegoś potrzebujesz w okienko "szukaj",przeglądaj tematy ,a dowiesz się wszystkiego bo rzeczywiście całe forum to jedna wielka encyklopedia driftu :grin:
Avatar użytkownika
Biaggi
Król Ronda
 
Posty: 55
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 22:05
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron