Szukanie sponsora do driftu.

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Morfi-Bmw » 5 lis 2013, o 18:25

Napisałem podanie o sponsoring i wysłałem do kilku firm :) Co o tym myślicie ?

"Witam.

Chciał bym założyć własną drużynę drift’ingową, której celem będzie zdobywanie wysokich lokat na lokalnych i ogólnokrajowych zawodach. Od ponad pięciu lat jestem za fascynowany tą dyscypliną motosportu. Poważniejsze przygody z tym sportem rozpocząłem w dniu otrzymania prawa jazdy(13 czerwca 2013 roku). Odbywałem regularnie treningi pożyczonym autem kompletnie nie przystosowanym do tej dyscypliny (samochód seryjny BMW e34 520 oraz e36 318). Możliwość kupna własnego “ driftcar’a ” lub zakup seryjnego auta(np. BMW e36 325 Coupe) i przygotowanie go w przerwie sezonowej(wypadającej na Grudzień - Luty) pozwoliło by mi na wznowienie treningów oraz wystartowanie w amatorskich zawodach driftingowych, a następnie może w profesjonalnych zawodach. Dzięki temu spełniło by się moje marzenie Dlatego chciał bym prosić Pańską firmę o współprace i wsparcie mojego projektu.

Korzyści jakie odniesie firma:
-Mobilna reklama .która polegała by na obklejeniu samochodu reklamą Pańskiej firmy. Przestrzeń reklamowa do wykorzystania ok. 12m kwadratowych. Taka reklama na pewno będzie przyciągać wzrok widzów. Auto na co dzień będzie się poruszać po Elblągu i okolicach co za gwarantuje to większą liczbę odbiorców.
-Rozstawienie reklam firmy w alei serwisowej podczas zawodów.
-Umiejscowienie nazwy Pańskiej firmy w nazwie drużyny “TDT: Topicar Drift Team”. Posiadanie własnej drużyny sportowej jest prestiżowe oraz polepszy wizerunek firmy.
-Reklama na różnych platformach społecznościowych, branżowych oraz na driftforum.pl, zrzeszających ponad dziesięć tysięcy zarejestrowanych użytkowników.
-Możliwość organizacji pokazów dla pracowników,
-Nagrywane będą również krótkie 3-4 minutowe filmiki z przejazdów treningowych oraz umieszczanie ich na serwisie YouTube na ,którym takie filmy mają średnio ok 100 tys. wyświetleń.

-Reklama będzie trafiać w większości do pasjonatów motoryzacyjnych.

Jako ,że jedyną przeszkodą są finanse prosił bym o nawiązanie współpracy i wsparcie na początek mojej działalności oraz stała współprace ,w której chciał bym uzyskać od Pańskiej firmy:
-Na rozpoczęcie projektu potrzebuję finanse w wysokości od pięciu do dziesięciu tysięcy ,które pozwolą mi na zakup “bazy”(docelowo e36 325i) do budowy “driftcar’a” oraz podstawowe przygotowanie go do sportu(wymiana płynów na wyczynowe, kubełkowy fotel, sportowe pasy bezpieczeństwa trzy punktowe, hydrauliczny hamulec ręczny oraz opcjonalnie wyczynowe zawieszenie gwintowane z regulacją twardości) lub gotowego samochodu przygotowanego do sportu.
-Co miesięczny datek w wysokości ok 250-400zł ,który w całości będzie przeznaczony na bieżące serwisowanie driftcar’a, kolejne modyfikacje, używane opony(jeden komplet tylnich opon starcza na ok. godzinę treningu) oraz paliwo.
-Jako ,że Pańska firma posiada ogromny zapas części , był bym bardzo wdzięczny za możliwość korzystania z tych zasobów w ramach współpracy.


Bardzo dziękuje za poświęcenie czasu na przeczytanie mojej prośby oraz liczę ,że moja propozycja zostanie rozpatrzona przez Pana pozytywnie i nawiążemy współprace. Liczę na szybką odpowiedzi.



Z poważaniem
XYZ"

Jak myślicie coś takiego może wypalić ? :mod:
Morfi-Bmw
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 11:50
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez bombaway » 5 lis 2013, o 19:24

Nie chcę być niemiły ale nie masz nic co mógłbyś zaoferować przyszłemu sponsorowi a chcesz w zamian bardzo dużo jak nie wszystko, a zazwyczaj ludzie którzy szukają sponsorów najpierw wyłożyli własną kasę, czas i poświęcenie żeby rozpocząć tą trudną przygodę z driftem i starają się coś osiągać na treningach czy różnych zawodach.
Avatar użytkownika
bombaway
Touge Drifter
 
Posty: 118
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 11:16
Lokalizacja: Konin

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Morfi-Bmw » 5 lis 2013, o 19:31

Staram się i wiem ,że dużo wymagam niestety ostatnimi czasy nie miałem okazji złapać się na żaden trening i nagrać jakiegoś promo ;/
Zastanawiam się nad dodaniem do tego kosztorysu innych reklam dla firm oraz tego do jakiej ilości odbiorców trafiają i porównania tego z moją ofertą.
Jeśli wyszło by korzystnie ,a wydaje mi się ,że raczej tak :)
Zresztą większe firmy mają specjalny budżet przewidziany na promocję i myślę ,że ciut można z tego wyskrobać :) Albo uderzyć do kilku mniejszych firm :)


np. 10 tys. ulotek kosztuje (najtaniej) 1300zł :) + ekipa która to rozniesie, a z doświadczenia wiem ,że takiej ekipie trzeba zapłacić ok. 2tys. Więc mamy już 3300zł za jednorazową promocję :) gdzie z tych 10 tys ulotek większość trafi do kosza :)
Morfi-Bmw
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 11:50
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez lojej » 5 lis 2013, o 19:56

Problem jest taki ,że nic nie masz a dużo chcesz.

Przeczytaj sobie to jeszcze raz i w miejsca chcę wstaw mam.... mam samochód wstępnie przygotowany , biorę udział w imprezach itd. - brzmi lepiej.... prawda?

A teraz sobie wyobraź ,że większość z nas ma... i dalej nie ma sponsora :)

Nie chcę niszczyć twojego entuzjazmu , ale szukasz dobrego samarytanina a nie sponsora.
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl.

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez bakuś » 5 lis 2013, o 20:14

No niestety... Podzielam zdanie przedmówców. Marzyciel z Ciebie... ;)
Najpierw trzeba coś sobą reprezentować, mieć wyniki albo chociaż udokumentowane starty w kilku(-nastu?) imprezach - móc coś przedstawić potencjalnemu sponsorowi. Niestety same chęci to za mało.

BTW koszt 10tyś ulotek to 400-500pln max w każdej agencji... a kolportaż takiej ilości to drugie tyle, nic ponadto.
Avatar użytkownika
bakuś
Touge Drifter
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Grzechu » 5 lis 2013, o 20:26

Jest jeszcze tzw efekt skali wiec im wiecej wyslesz tym wieksze prawdopodobieństwo,ze ktos odpisze lub sie zainteresuje.
Daj to do przeczytania komus znajomemu na wysokim stanowisku to powie Tobie jakie sa minusy tego listu.
W 2012 roku wysłałem naszą oferte sponsorska do 112 firm tak w ciemno mieliśmy 1 spotkanie :grin:
Nie rezygnuj bo dopóki walczysz jestes zwyciezcą :thumbsup:
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Morfi-Bmw » 5 lis 2013, o 20:50

Wiem ,że prawdopodobieństwo jest znikome ale to nic nie kosztuje ,a zawsze może przynieść jakiś efekt. Być może będę musiał wysłać tysiąc takich próśb żeby uzyskać jedną propozycję :)

Wiadomo "mam samochód wstępnie przygotowany" , "startuje w imprezach" itp. lepiej brzmi , i jest dla mnie trochę smutne ,że sporo osób z doś. i własną budą nie może znaleźć sponsora ;/ Być może taki samarytanin się znajdzie :) Szukanie nic nie kosztuje :)
A jaki wynik wszego spotkania Grzechu ?
Morfi-Bmw
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 11:50
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Blitz1200 » 5 lis 2013, o 22:42

A ja Ci powiem, że najlepiej zrobisz jak postarasz się to pociągnąć trochę dalej i zobacz co z tego będzie. Osobiście polecam żebyś się nie nastawiał na sukces ale z własnego doświadczenia wiem, ze przypadki chodzą po ludziach i może a nóż widelec Ci się trafi ktoś, kto np. "odniósł jakiś sukces w biznesie i w młodym człowieku zobaczy samego siebie sprzed 20 lat i zechce Ci pomóc". Wiem, że w Polskich realiach szanse na to są małe ale ja sam spotkałem się czasem z bezinteresowną pomocą więc próbuj!
Wiele stracić na tym raczej nie możesz....;)
Avatar użytkownika
Blitz1200
Touge Drifter
 
Posty: 129
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 16:53
Lokalizacja: W-w

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Bartuś » 5 lis 2013, o 22:56

A nóż moze sie chlopakowi cos trafi ;p ? jak wysłal do 100 firm... Nie ale tak na serio to takie podanie to wysłałbym najpierw swojemu tacie zeby pomógł cos zaczac jakbynie mial $$...
Avatar użytkownika
Bartuś
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez krzysiek1992 » 6 lis 2013, o 00:02

Morfi-Bmw napisał(a):Jak myślicie coś takiego może wypalić ? :mod:

powiem krótko : myśle że nie... spamowanie do firm treściami że nie masz samochodu, nie umiesz jeździć, nigdy nic nie osiągnołeś, jesteś nikim w tym sporcie, ale chcial bys pojezdzic wiec dajcie kase... to raczej nie wypali...
Avatar użytkownika
krzysiek1992
Touge Drifter
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 12:27
Lokalizacja: Legionowo k. Warszawy

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Morfi-Bmw » 6 lis 2013, o 00:08

Na razie wysłałem 15 próśb , i zdradzę że mam umówione jedno spotkanie na piątek :)
Co do tych "ktoś, kto np. "odniósł jakiś sukces w biznesie i w młodym człowieku zobaczy samego siebie sprzed 20 lat i zechce Ci pomóc"" W historii kilku firm wyczytałem właśnie o takich właścicielach , np. jedna z elbląskich firm gdzie gościu zaczynał od remontowania ludzią mieszkań a teraz po 23 latach stawia biurowce :D Oczywiście "głodny" kawałek dopisałem do prośby :P
"Zapoznałem się z historią pańskiej firmy i jestem pod wrażeniem jak w ciągu dwudziestu trzech lat rozwinął Pan swoją firmę. Myślę ,że na początku wiele osób nie wierzyło w Pański pomysł tak jak wiele osób wyśmiewa mój projekt i chęć znalezienia sponsora ,lecz wierzę ,że do puki walczę o marzenia jestem zwycięzcą."

Nie nastawiam się na super wynik ,ale staram się myśleć pozytywnie :)

Krzysiek1992
To co mam odłożyć marzenia ,z powodu braku kasy ? Ja robię to na co wielu nie miało odwagi , nie rezygnuje ,bo ilu z nas za kilka lat jeszcze odważy się marzyć ? :)
Morfi-Bmw
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 11:50
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Improove » 6 lis 2013, o 01:05

tak Ci dopomóż Bóg.. :grin:
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Noti » 6 lis 2013, o 09:32

Przynajmniej widac ze chlopak czyta ze zrozumieniem:) mozesz tez sprobowac po znajomych, miejsca na reklame masz sporo :-) Tak abys mial chociaz na treningi, by moc sie szkolić. Powodzenia!
Avatar użytkownika
Noti
Touge Drifter
 
Posty: 305
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 21:14
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Simons14a » 6 lis 2013, o 18:55

krzysiek1992 napisał(a):
Morfi-Bmw napisał(a):Jak myślicie coś takiego może wypalić ? :mod:

powiem krótko : myśle że nie... spamowanie do firm treściami że nie masz samochodu, nie umiesz jeździć, nigdy nic nie osiągnołeś, jesteś nikim w tym sporcie, ale chcial bys pojezdzic wiec dajcie kase... to raczej nie wypali...

+1 szczere ale niestety prawdziwe
Próbuj Morfi,przypadki chodzą po ludziach :thumbsup:
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukanie sponsora do driftu.

Postprzez Binio » 6 lis 2013, o 21:15

Mam nadzieje że jesteś świadom iż na jedną rundę na śmietniakch wydaje się 600-1000zł a serwisowanie drugie tyle średnio ? :D
Oraz większość filmików ma odwiedziny na poziomie 500-1000 a nie 100tyś ;)

Masz już otworzoną działalność, co ażeby takie ewentualne datki otrzymać ? Przecież nikt z firmy nie wyprowadzi gotówki "do ręki"

Daleka droga Cie czeka niestety ale powodzenia :wave:
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Następna strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości