Ford Scorpio Cosworth

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Ford Scorpio Cosworth

Postprzez emikyton » 20 mar 2008, o 21:23

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy więc najpierw się przestawię. Moje imie to Emil. Mieszkam w Janowie Lubelskim. Interesuje się motoryzacją wszelkiego rodzaju a najbardziej to oczywiście driftingiem oraz ciężarówkami. Dobra, zacząłem jak małe dziecko :P , no ale przejdźmy do rzeczy :) .

Chcę zacząć przygodę z driftingiem i o to moje pytanie: Czy Ford Scorpio Cosworth (w starej budzie, przed 1995 r.) byłby dobry do driftingu ? Mam sentyment do Scorpio i właśnie nim chciałbym jeździć, znaczy się ślizgać :D

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Avatar użytkownika
emikyton
Touge Drifter
 
Posty: 546
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:10
Lokalizacja: Janów Lubelski

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez Pieczyniak » 20 mar 2008, o 21:32

jeśli masz naprawdę Coswortha to nie ma sie nawet nad czym zastanawiać bo z tą mocą auto samo ucieka na boki :drift:
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez Bartdrift » 20 mar 2008, o 21:34

Napewno jest straszliwie ciezki. Sierra ok ,ale scorpio... Chociaz nie mam nic przciwko temu jezeli taki projekt wyjedzie i bedzie jezdzil. Japonce napewno by go zdlubali. Wkoncu ciezki skyline 4 doors jest jednym z bardziej kultowych fur :D
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez emikyton » 20 mar 2008, o 21:36

No samochodu jeszcze nie mam, ale mam zamiar kupić i dlatego się pytam. Nic bym w nim pewnie nie robił, oprócz wnętrza i dyfra (3-way xD).
Avatar użytkownika
emikyton
Touge Drifter
 
Posty: 546
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:10
Lokalizacja: Janów Lubelski

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez Pieczyniak » 20 mar 2008, o 21:46

no i bedziesz cos musiał zrobić z zawiasem bo taka limuzyna się napewno ostro przechyla
a za ile znalazłeć scorpio coswortha?
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez emikyton » 20 mar 2008, o 21:51

Powiem Ci że jeździłem wujka Scorpio, w kombi ale 2.5 TD to zakręty "wybiera' i to dobrze. Nie czuć aby się przechylał. Bokiem to on leci, ale za mało jednak mocy. No jestem w trakcie poszukiwań. Szukam czegoś zadbanego, żeby mi się nie rozleciało. No jak znajdę to się napewno pochwalę i zobaczę co w nim będę robić.
Avatar użytkownika
emikyton
Touge Drifter
 
Posty: 546
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:10
Lokalizacja: Janów Lubelski

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez Grzechu » 20 mar 2008, o 23:37

emikyton myśle,że autko przyjemne.Musisz zrobić podstawy tzn.zawias i zespawać dyfer.No i trzeba bedzie wymienić skrzynie,bo o ile pamietam scorpio cosworth wystepuje w automacie (jesli sie myle to mnie poprawcie) Baza jest dobra,co do masy to po odelżeniu nie wyglada to tragicznie.Cieżar podobny co w serii 5 BMW i tyle samo co Omega.Auto bedzie łatwe w nauce i prowadzeniu (długie i duży roztaw osie)
Kolego szukaj odpowiedniego egzemplarza i :drift:
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Åšroda Wielkopolska

Re: Ford Scorpio Cosworth

Postprzez KoRaL » 21 mar 2008, o 19:48

Jak najbardziej sie da scorpio cosworthem latać bokiem :D (oczywiscie po przerobieniu na manual, bedzie łatwiej) :shock:
Sam widziałem jak taka fura z LPG na zwykłej szperze z całym wnetrze lata bokami w Wyrazowie :D (latał nią nasz kolega bOOmbeeL - ten z niebieskiej sierry) Jezeli chodzi Ci tylko o zabawe to jak najbardziej! Przyczym przyznam szczerze, ze strasznie komicznie wyglądać bedzie ford scorpio z wyprutym wnetrzem i kubłem (według mnie) Zreszta kup scorpio i najwyzej pozniej przełozysz napęd cały do sierry (pasuje bez zadnych problemów) :amen:
Avatar użytkownika
KoRaL
DRIFTER
 
Posty: 50
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 22:08
Lokalizacja: Zabrze


Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości