Lewa noga

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Lewa noga

Postprzez tomek_glw » 16 kwi 2008, o 21:42

W jakim momencie stosuje się dohamowywanie lewą nogą (przy wciśniętym gazie oczywiście) i co dokładnie dzieje się wtedy z autem, które wcześniej już jedzie w poślizgu?

Pozdro!
tomek_glw
DRIFTER
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 22:37

Re: Lewa noga

Postprzez Pluto » 16 kwi 2008, o 21:57

Mysle ze auto zaczyna powiekszac kat poslizgu. Przednie kola troche zwalniaja a tyl leci dalej bo masz gaz do dechy. Tak mi sie wydaje.
:scratch: Ale ja sie nie znam wiec moze ktos z doswiadczeniem podpowie.
Avatar użytkownika
Pluto
Touge Drifter
 
Posty: 271
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 02:51
Lokalizacja: Łomża

Re: Lewa noga

Postprzez szefer » 16 kwi 2008, o 22:16

nie stosuje sie tej techniki zbyt czesto, za taki manewr dostaje sie mniej punktow
Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Lewa noga

Postprzez Bartdrift » 16 kwi 2008, o 22:28

Jest to jeden ze sposobów "zwalniania bez zwalniania" ;)

Chodzi w tym o to, że koła przednie zostaja lekko dohamowane bez puszczanie gazu.

Wiadomo ze puszczenie gazu podczas driftu, wyprostuje samochód, a jest wiele sytuacji na torze, kiedy to przeciwniki za którym jedziemy, jedzie z dużo mniejsza prędkoscia niz my. Aby lekko zwolnic bez zmian w kącie z jakim jedziemy ,wystarczy prawa noga lekko naciskac na pedał hamulca . Technika ta wymaga wiele wyczucia bo zbyt mocne jego nacisniecie powoduje zablokowanie kół i najczęścje zmiane toru jazdy samochodu . Druga popularna technika do zwolnienia jest użycie do tego celu rekawa.
Warto tez pamietać, że dohamowywanie kogoś kto jedzie za nami jest "nieładne" i bardzo czesto prowadzi do odebrania punktow czy nawet dyskwalifikacji . Przede wszystkim jednak jest po prosu jest to nie fair.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Lewa noga

Postprzez trueno2 » 16 kwi 2008, o 22:34

Możesz opisać dlaczego za taki manewr dostaje się mniej punktów? Jak mamy za duża prędkość, długi zakręt i nagle łuk nam się zacieśnia, to dalczego, wjeżdżając w niego, używając metody "lewej nogi", mamy mieć odjęte punkty? Jest to, aż tak zauważalna metoda, że obserwatorzy są w stanie wychwycić coś takiego. Przecież wcale nie musimy mieć światła stopu. Rozumiem, widać w sumie gołym okiem, że linia samochodu się zmienia, no, ale...

W jaki sensie, zawodnik pomagający sobie pedałem hamulca gdy równocześnie trzyma wciśniety gaz, ma mieć odejmowane punkty? Wydaje mi się, że to ogólnie zależy od sytuacji, a nie od tego, że trach używamy "lewej nogi" i diametralnie są nam odejmowane punkty, ale to tylko moja opinia, broń Boże nie chcę się wykłucać, jestem tylko postronnym obserwatorem ;).
Ostatnio edytowano 16 kwi 2008, o 22:36 przez trueno2, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
trueno2
moderator
 
Posty: 124
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:21
Lokalizacja: Posen/Szreniawa

Re: Lewa noga

Postprzez Bartdrift » 16 kwi 2008, o 22:35

Szeferowi chodzilo wlasnie o zwalnianie kogos za plecami ;)

Chociaz na KOE Frank van heeren w kwali tak jechal bo chcial byc fajny i mu odjeli piunkty tak, ze ledwo sie dostal do top 32 :rotfl2:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Lewa noga

Postprzez trueno2 » 16 kwi 2008, o 22:38

Równie dobrze możemy bardziej anemicznie wykonywać wszystkie ruchy, czyt. driftingować :P :P. Też zwalniamy przeciwnika.

Ok, rozumiem :).
Avatar użytkownika
trueno2
moderator
 
Posty: 124
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:21
Lokalizacja: Posen/Szreniawa

Re: Lewa noga

Postprzez Pieczyniak » 17 kwi 2008, o 14:28

nie wiem jak wy ale ja kiedyś próbowałem dohamowywać auto w zakręcie i jest to cholernie trudna sprawa bo lewą nogą naprawdę jest ciężko wyczuć pedał hamulca.
technika ta jest dość popularna w rajdach i tam jest skuteczna
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: Lewa noga

Postprzez ART-TEC » 17 kwi 2008, o 16:06

Hamowanie lewą noga powoduje dociążenie przedniej osi co jednocześnie powoduje odciążenie tylnej osi co ułatwia składanie samochodu , można w ten sposób samochód wprowadzić w poślizg. Rajdowcy używają często hamowanie lewą nogą asekuracyjnie w zakręcie lub do korekt toru jazdy.
IMO w drifcie również przydaję się taka metoda hamowania( z tego co wiem to jej zwolennikiem jest na pewno Katod :)
Avatar użytkownika
ART-TEC
DRIFTER
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 19:33
Lokalizacja: Nysa/Wrocław

Re: Lewa noga

Postprzez Kermel » 17 kwi 2008, o 17:38

No to moze i ja dorzuce swoje piec groszy.
racje ma ten co pisze, ze lewa noga jest nie fair, racje ma ten ze moze byc to tani chwyt na tego co jedzie za nami.
Ale... jest cos o czym nikt nie wspomnial. Drifting to umiejetnosci kierownika, walki w parach wiadomka... ale jest takze show. Lewa noga w tym momencie jest mega bajerem, podnosi poziom tego show - patrz dym z oponek. Dla mnie miazga.
ktos takze wspominal ze nie jest to latwe. to fakt .. ja sie tego ucze juz dlugo i caly czas sram po gaciach przy kazdej probie.. nie mowie teraz o momencie gdy jade sobie autostrada czy cos tam , takich rzeczy nie wolno! ;)

Zdziwilo mnie to co napisal bart na temat tego ze Frankowi odjeto za to punkty. Rozumiem ze to nie ladnie podczas walki tsuiso, ale podczas kwal?!??! Bez sens. Facet pokazal ze ma opanowana ta dosc trudna technike a mu za to punkty odjecli, dla mnie to jest lipa.

W sumie dobrze ze powstal taki watek, bo moze zacznie sie cos wiecej o tym mowic i zostanie to jakos konkretnie uwzglednione jakims regulaminie itd.
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Lewa noga

Postprzez Bartdrift » 17 kwi 2008, o 19:28

Powinienies w takim razie isc sobie na zawody w paleniu gumy. Tam bedziesz mial kupe dymu i nawet wogole nie bedzie trzeba za nim patrzec gdzie jedzie ,bo bedzie stal Ci pod nogami. Drifting to sztuka jak najszybszego pokonywania zakretow bokiem ,a nie najwolniejszego. Dlaczego mial odjete punkty? A za co sa przyznawane punkty w driftingu? Linia ,PREDKOSC ,wychylenie, show. Co jak nawet ze wszystkiego mial by do pelna ,jak za linie 0 i w sumie show tez nie z tej imprezy,bo to jak juz wspomnialem drifting a nie zawody w palniu laka. Dla mnie zrozumiale.
Jak wiesz jazda na dowoch kolach to tez niezla sztuka ,ale nie o nia chodzi w diriftingu jak i nie o jechanie bokiem 10 km/h
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Lewa noga

Postprzez smutny » 20 kwi 2008, o 14:49

Na pytanie odpowie Japończyk sz.p. Katsuhiro Ueo. Patrzcie uważnie miedzy 1m20s a 1m25s filmiku.
http://pl.youtube.com/watch?v=r1f719I9J8E
Avatar użytkownika
smutny
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 19:21

Re: Lewa noga

Postprzez Bartdrift » 20 kwi 2008, o 23:12

boszeeee ile on wali w sprzeglo!!! :superwow:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Lewa noga

Postprzez dAYTONA » 21 kwi 2008, o 02:24

Bartdrift napisał(a):boszeeee ile on wali w sprzeglo!!! :superwow:


Trzeba sobie jakoś radzić jak się nie ma silnika z dużym momentem :-)
Avatar użytkownika
dAYTONA
Król Ronda
 
Posty: 63
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 00:18
Lokalizacja: Adelaide.au/Wrocław

Re: Lewa noga

Postprzez EBER » 21 kwi 2008, o 12:34

Bartdrift napisał(a):boszeeee ile on wali w sprzeglo!!! :superwow:


Ja tez tak wale!!!!

Niestety brak mocy trzeba nadrabiac!!
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Następna strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 9 gości