1uz do e36

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

1uz do e36

Postprzez ArturBiaÅ‚ystok » 30 paź 2017, o 19:39

Witam. Jestem tu nowy. Od lat zajmuje sie marką BMW, wzglednie starsze modele nie mają dla mnie większych tajemnic. Zamierzam zrobić swap z lexusa ls400 silnika do e36. Nie zamierzam tego turbić. Na temat silnika 1uz nie wiem prawie nic. Wstępnie troche już czytałem. Na placu mam takiego lexusa i mase beemek oraz częsci do nich. Czy jest ktoś kto by mógł mi opisć/pomóc/tu lub przez telefon o newralgicznych punktach swapu. Czyli:
1- misa czy sam ją przerobie czy trzeba kupić z allegro (1800zł)
2- chcę to zrobić na skrzyni z e36 328i oraz pewnie na sprzęgle 240mm, pytanie o koło zamachowe, z czego je zrobić, słyszałem że z m50 oraz jaką tarcze i docisk? Gotowe zamachy są dość drogie.
3- przekładka skrzyni widziałem allegro
4-wydechy jakie średnice rur, na co zwrócić uwagę
5-elektryka, czy ten silnik ma jakiś immobilajzer, pestki w kluczykach itp, gdzie tego szukać w aucie
6-czy jest problem na odpaleniu tego i użytkowaniu na oryginalnych wiązkach i kompach z lexusa? Czy ten silnik bedzie normalnie pracował i palił w budzie BMW? czy nie potrzebuje sygnałów z jakichś innych czujników.
Z góry dzuiękuje za pomoc!!
ArturBiałystok
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 paź 2017, o 19:24
Lokalizacja: Białystok

Re: 1uz do e36

Postprzez Chycu » 6 lis 2017, o 21:35

Blacha zdaje się miał taki silnik w e36
W e30 ma Dobija, jest m.in na syndykacie albo tu na FB:
https://www.facebook.com/e30m3dtm/
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Re: 1uz do e36

Postprzez ttomek » 7 lis 2017, o 13:35

miałem
upalałem kilka lat w DMP, DO
na turbo
na skrzyni m30
560km , 860 Nm
zaxe%isty silnik
dalej lata
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa


Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości