E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Re: E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Postprzez mati.91 » 3 lip 2013, o 22:16

jak chcesz w miarę tanio, to adaptery z allegro. Cena ok 250zł, teoretycznie 30% więcej skrętu i od razu ackerman na 0, więc tak jak być powinno. Ew jeśli mało to max 4mm podkładki w magiel.
mati.91
Król Ronda
 
Posty: 70
Dołączył(a): 5 kwi 2010, o 15:23
Lokalizacja: polska

Re: E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Postprzez BLACHA » 3 lip 2013, o 22:46

Gi3r4 napisał(a):Witam,

Szukam porady odnośnie zmniejszenia promienia skrętu w BMW e36 coupe 525i. Czy ktoś ma sprawdzony i tani sposób?

Z góry dzięki za pomoc.

ed. Efekt jaki mnie interesuje to znośne minimum do driftu.


mati.91 napisał(a):jak chcesz w miarę tanio, to adaptery z allegro. Cena ok 250zł, teoretycznie 30% więcej skrętu i od razu ackerman na 0, więc tak jak być powinno. Ew jeśli mało to max 4mm podkładki w magiel.


W dziale giełda jest moje ogłoszenie, mam do sprzedania adaptery 20% i 30%
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Postprzez Adam3 » 4 lip 2013, o 21:09

Mam pytanko ja dziś w mojej bmw e36 dałem dłuższe śruby i i po 3 podkładki miedzy mocowanie amortyzatora z piasta czy zwrotnicą nie wiem jak dokładnie się to nazywa i czy jak bym dał więcej gdzieś po 5 podkładek to by coś się stało ? i czy opłaca się kupować te adaptery 30% czy 20% to coś daje ?. bo te podkładki pod magiel to wogule nie wiem o co chodzi .
Adam3
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 14:21
Lokalizacja: warszawa

Re: E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Postprzez motoszajbus » 4 lip 2013, o 21:21

zwiekszyles sobie tylko negatyw kol na przodzie....
a co do polepszenia kata skretu to nie ma nic wspolnego
ale radzilbym ci dysponujac taka wiedza jak masz zebys sie zwrocil z modami do kogos bardziej doswiadczonego...
ewentualnie przeczytac na poczatek 60 stron watku pt rozwazanie na temat skretu...
Avatar użytkownika
motoszajbus
Touge Drifter
 
Posty: 167
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 10:20
Lokalizacja: Radom

Re: E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Postprzez kusy6 » 16 gru 2017, o 19:38

Może zadam głupie pytanie, ale jaki sens mają podkładki dystansowe między drążek kierowniczy a magiel?

Załóżmy że podłożę podkładki 2mm na stronę, to koła ustawią mi się rozbieżnie, i by to zredukować będę musiał wkręcić końcówki drążków o te 2mm w drążek by ustawić zbieżność, i tym sposobem wracam do sytuacji w której nie miałem jeszcze założonych podkładek. W czym się myle?
kusy6
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 07:23
Lokalizacja: Mielec

Re: E36 Jak Zwiekszyć Promień Skrętu .......

Postprzez BLACHA » 16 gru 2017, o 21:20

kusy6 napisał(a):Może zadam głupie pytanie, ale jaki sens mają podkładki dystansowe między drążek kierowniczy a magiel?

Załóżmy że podłożę podkładki 2mm na stronę, to koła ustawią mi się rozbieżnie, i by to zredukować będę musiał wkręcić końcówki drążków o te 2mm w drążek by ustawić zbieżność, i tym sposobem wracam do sytuacji w której nie miałem jeszcze założonych podkładek. W czym się myle?


Nie chodzi o to żeby ustawić koła rozbieżnie tylko żeby zwiększyć zakres pracy maglownicy.
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Poprzednia strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości