Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez Chycu » 25 lut 2016, o 21:19

Witam!
Jako że dziś spadł piękny biały puch w okolicach Zakopanego, drogi ślicznie się zabieliły, miała miejsce sytuacja, która doprowadziła mnie do pewnego dylematu.
Mianowicie, moje daily, e36 compact, m52b28, bez grama rdzy, ale jednak zaznajomione z polskimi kowalami i rzeźbiarzami wciągnęło prawy próg nieco bliżej tunelu za sprawą kilku znaków drogowych. Jako że prędzej czy później auto miało skończyć jako driftcar, moje pytanie brzmi czy warto je reanimować? Jeśli tak, to czy obejdzie się na jakiś czas bez klatki? Czy jednak niższe koszty niż przekładka wszystkiego do nowej budy nie zrekompensują tego że auto będzie gruzem i ulepem?
Jest jeszcze opcja szukania ładnej budy i jeszcze rok użytkowanie tego jako daily, czy to e36 coupe/sedan czy e30
ProszÄ™ o wszelkie opinie i rady :)

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56D1CA3F

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56D116D3

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56D0FDAE
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez xxMAXIMxx » 25 lut 2016, o 23:16

Jak auto nie zostawia 4 śladów i ma prosty słupek to moim zdaniem warto walnąć parę razy młotem i założyć inne drzwi.

/p.s. czemu ja ciÄ™ nie znam - tu czerwone Volvo 240 kombi/
xxMAXIMxx
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 lut 2014, o 08:49
Lokalizacja: Zakopane

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez Chycu » 25 lut 2016, o 23:43

xxMAXIMxx napisał(a):Jak auto nie zostawia 4 śladów i ma prosty słupek to moim zdaniem warto walnąć parę razy młotem i założyć inne drzwi.

/p.s. czemu ja ciÄ™ nie znam - tu czerwone Volvo 240 kombi/

no ja Cię kojarzę z fejsa :D a Ty mnie nie bo na razie nie było upalane zbytnio, bo miało być daily, ale nie wyszło chyba :D porozbieram jutro trochę i zobaczymy co się pokaże, znalazłem ciekawe e30 z przekręconą panewką, może coś z tego wyjdzie ;)
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez selvador » 26 lut 2016, o 15:10

Dorwij jakiegoś kompakta na cześci i poprostu wytnij mu "twoj kawałek podłogi" :P Pewnie w 200zł sie zmiescisz z progiem i z 100zł za drzwi. Koszty wręcz smieszne a auto dalej mozna smiało upalać:D
Przekładka budy to nie takie hop siup, dużo Ci ukrytych kosztów wyjdzie a i tak pewnie kiedyś tak skonczy jak ma być upalana :P
selvador
Król Ronda
 
Posty: 55
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 11:33
Lokalizacja: Limanowa

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez Chycu » 27 lut 2016, o 01:52

selvador napisał(a):Dorwij jakiegoś kompakta na cześci i poprostu wytnij mu "twoj kawałek podłogi" :P Pewnie w 200zł sie zmiescisz z progiem i z 100zł za drzwi. Koszty wręcz smieszne a auto dalej mozna smiało upalać:D
Przekładka budy to nie takie hop siup, dużo Ci ukrytych kosztów wyjdzie a i tak pewnie kiedyś tak skonczy jak ma być upalana :P

No faktycznie, jest potrzebna mi ćwiartka za 150pln.
Tylko teraz pytania:
1. Ile +/- trzeba liczyć na wspawanie tego? Bo sam na pewno tego nie zrobię. Raczej "zwyczajny" dobry spawacz to za mało, bo przydałby się sprzęt żeby to jakoś pomierzyć? Nie wyobrażam sobie spawać tego na oko, ale może tak się robi?
2. Klatkować od razu wtedy? Muszę przyznać, że trochę inaczej patrzę od ostatniej przygody na przytulenie drzewa czy słupa ;) Trochę się boję, że nie złoży się to drugi raz tak jak powinno :/
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez selvador » 27 lut 2016, o 11:02

Przejedz sie z ciekawości na jakąś geometrie czy poprzestawiało bude. Jak nie to śmiało walić na oko. No chyba że kielichy tez ucierpiały. Zwykły ogarnięty spawacz wystarczy, ty mu to ładnie spasuj, dotnij itp. Nie ma w tym wielkiej filozofii :P
Nie przemuj sie tak bo to stare tanie auto a pewnie nie raz jechałeś w gorszym ulepie po wiekszym dzwonie i nawet nie zdawałes sobie z tego sprawy :P
Ja zaklatowałem bo wyciełem cała dupe pod poszerzki panelowe ala m3 i bałem sie zeby nie "zmiekła" buda b zchalstałem wraz ze słupakami :PP Troche dużo roboty z klatką ale takiej rozpórki niczym nie zastąpisz :P
selvador
Król Ronda
 
Posty: 55
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 11:33
Lokalizacja: Limanowa

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez bebniarz » 20 paź 2023, o 08:58

Witaj!

Rozumiem, że masz pewien dylemat dotyczący dalszego losu Twojego BMW E36 Compact, które jest obecnie uszkodzone po kontakcie z przeszkodą na drodze. Rozważam różne opcje:

Reanimacja aktualnego auta: Jeśli Twój samochód jest w dobrym stanie technicznym, poza uszkodzonym progiem, i chciałbyś go zachować, to reanimacja może być rozważaniem. Jednak warto dokładnie ocenić zakres uszkodzeń i koszty naprawy. Zależy to od tego, jak dużo prac będziesz musiał wykonać, aby przywrócić samochód do właściwego stanu.

Klatka bezpieczeństwa: Jeśli planujesz korzystać z auta jako driftcar, to rozważ zainstalowanie klatki bezpieczeństwa. To ważne dla Twojego bezpieczeństwa podczas jazdy na torze. Klatka zapewnia strukturę nośną i ochronę w razie ewentualnego przewrócenia się samochodu. Jest to szczególnie istotne w motorsporcie.

Zakup innego auta: Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej budy, warto rozważyć, czy inny model BMW E36 (np. coupe lub sedan) nie byłby lepszym wyborem. W zależności od Twoich potrzeb, taki samochód może być bardziej dostosowany do codziennego użytku, a jednocześnie pozostaje popularnym wyborem wśród entuzjastów motoryzacji.

Ostatecznie decyzja zależy od Twoich preferencji i celów związanych z samochodem. Jeśli naprawa obecnego auta jest kosztowna i nieopłacalna, a jednocześnie masz ochotę na projekt driftcar, to może warto poszukać innego BMW E36 w lepszym stanie jako bazy do projektu. Pamiętaj, że driftcar, choć emocjonujący, wymaga inwestycji czasu i pieniędzy, więc warto to dobrze przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji.



______________________
https://abonamentymedyczne24.pl/
bebniarz
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 wrz 2023, o 14:28
Lokalizacja: Cieszyń


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość