Sportowa kierownica - doradźcie

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez miden » 1 sty 2012, o 16:16

Witam,
czy moglibyście jeszcze raz podeslać linki z allegro jakie kierownice kupiliście? (ew nazwy sprzedającego)
bo stare niestety nie działają

sam chcę kupić 35cm zamszową ale chcę uniknąć takich przykrych niespodzianek:
http://www.wykop.pl/link/889721/nie-oszczedzaj-kasy-na-sportowa-kierownice-samochodu/

pozdrawiam
miden
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez badtoys » 1 sty 2012, o 19:53

ogólnie to jakaś ściema typu nasze jest super reszta jest beeee

mam miałem i będę miał takie kierki jak sprzedaje NEO NA NASZYM FORUM SĄ SUPER

nigdy nic nie dało się zgiąć

suprą drzewo wyprostowałem
fotel pasażera z mocowań wyrwało kiera prosta a wbiłem się w nią pazurami

panowie podróbki robi ta sama fabryka z tego samego bez logo .... to podstawa chińczyków jak chcesz tanio zamów 1000000000 , a oni i tak zrobią dwa razy tyle jak już mają formy i pół produkty ....
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez miden » 1 sty 2012, o 21:09

hehe no napewno masz racje ze zachwalaja swoje

z 2 strony mialem stycznosc z pewnymi chinskimi rzeczami (nibyz tej samej fabryki) i wiem ze potrafi byc rozrzutnosc (niestety) Stad zamist kupowac w ciemno, wole kupic tanie chinskie ale ze sprawdzonego źródła :)


Co do kolegi NEO to przejżałem giełdę i nie ma tam nic o sprzedaży kierownic? Moglbys podeslac link?
miden
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez kortez » 1 sty 2012, o 21:49

tu masz namiar do NEO
[link=]http://www.driftforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=9267[/link]
Avatar użytkownika
kortez
Touge Drifter
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 lis 2010, o 17:52
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez drift-rak » 2 sty 2012, o 13:02

Wszystko zalezy od budzetu ile chcesz wydac. mialem podrobe i zwracalem potem zalozylem orginalna i nie ma wogole porownania (jakosc wykonania i przede wszystkim sztywnosc).jedni mowia ze sie nie wyginaja a ja twierdze ze mozna je zlozyc na pol. generalnie kazdy chwali to co ma. najlepiej osobiscie dotknac sprawdzic bo zalezy z czego dana kiera jest wykonana.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez miden » 2 sty 2012, o 14:29

kortez napisał(a):tu masz namiar do NEO
[link=]http://www.driftforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=9267[/link]


ale miałobyć tanio i chinsko (i dobrze) a jest drogo i firmowo (Mamo 299) :)


drift-rak no właśnie dlatego myślałem, że koledzy którzy wcześniej kupili na allegro tanie wersje o których pisali - że są dobre - wskażą od kogo kupili :)

przedział cenowy to do 150pln

pod domem mam za 139 firmy Jacky Auto Sport (niby firma nie taka zla, nawet pare rzeczy z FIA robią, więc może i kierownice nie będą plastelinowe :) ) póki co są jedynie czerwone stąd się wstrzymuję :)
miden
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez Żołnierz » 2 sty 2012, o 14:42

Moim zdaniem jak chcesz w miarę dobrą kierownice to odłóż jeszcze raz tyle i kup kiere średniej klasy a nie najtańszą padake. Przez zimę przeżyjesz jeszcze kilka miesięcy, a nie wierze, że nie dozbierasz ;)
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez BrN » 2 sty 2012, o 16:20

Widziałem na treningu jak kierownica sie wygieła i to fest ta za 150 zl trojramienna ,,racingowa'' jak chabro wypiepszył z treningowke polodego :shock: Pogiela sie jak glupia...
BrN
Touge Drifter
 
Posty: 409
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 12:35
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez duchu22 » 2 sty 2012, o 17:30

miden napisał(a):
kortez napisał(a):tu masz namiar do NEO
[link=]http://www.driftforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=9267[/link]


ale miałobyć tanio i chinsko (i dobrze) a jest drogo i firmowo (Mamo 299) :)


"MOMO drifting style" to nie to samo co "MOMO drifting" - za 300 kupujesz wlasnie solidnego chinczyka, za ok 800 kupisz nowy oryginal Momo.
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez Kudlaty » 2 sty 2012, o 18:15

duchu22 napisał(a): "MOMO drifting style" to nie to samo co "MOMO drifting" - za 300 kupujesz wlasnie solidnego chinczyka, za ok 800 kupisz nowy oryginal Momo.

Sam jestem posiadaczem MOMO Drifting style zakupionej na forum i chociaż nie katuję jej w samochodzie a tylko gram na niej to i tak spisuje rewelacyjnie. Jest gruba nie wygina się i wygląda jak oryginał. Czego więcej chcieć :) Wiadomo, że gdzieś ten "haczyk" musi być. Jak do tej pory nie odkryłem go.
Żołnierz napisał(a):Moim zdaniem jak chcesz w miarę dobrą kierownice to odłóż jeszcze raz tyle i kup kiere średniej klasy a nie najtańszą padake. Przez zimę przeżyjesz jeszcze kilka miesięcy, a nie wierze, że nie dozbierasz ;)

Dokładnie. :good:

Na allegro.pl można znaleźć jeszcze gorszego chińczyka MOMO za ~150zł (LINK) i czegoś takiego nigdy bym nie kupił. :) Wystarczy pomyśleć... jeśli porządne kierownice Sparco czy OMP (lub inne) kosztują po ok. 900/1000zł to co "coś" za 150zł może zapewnić jakiekolwiek bezpieczeństwo... ale jak ktoś lubi wysiadać z kierownicą w rękach z samochodu to okej.
Powodzenia w poszukiwaniu. :thumbsup:

PS. Przed kupnem radził bym przeczytać poradnik RallyShop'u. - Kierownice sportowe i tuningowe - kompendium wiedzy.
;)
Avatar użytkownika
Kudlaty
Touge Drifter
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 lis 2010, o 00:16
Lokalizacja: Bielawa

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez Binio » 3 sty 2012, o 18:02

Chinczyki może i są dobra ale do czasu porzadnego dzwonka , na wyrazowie jak wyrżńąłem w zaspę i polecialem gdzies na bok trzymając sie kierownicy , to później zauwazyłem iż jest lekko zdeformowana...
A no i istotne czy kierowca ma 60kg czy 100+ , bo to też innaczej sie 'ciągnie' kiere :yeah:
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez miden » 3 sty 2012, o 19:52

stwierdziłem, że na razie kupie chińczyka, rozmawiałem z paroma znajomymi którzy mają tego typu kierownice w okolicach 150pln i "jak sprawdzisz przed czy jest sztywne, solidne to możesz brać" - i tak zapewne zrobię.

czytając wcześniejsze komentarze - również parę osób kupiło tanie opcje i byli zadowoleni. Ja miejmy nadzieję też będę.


co wagi to 80kg.... no 83 :) ale to przy dzwonie są poważniejsze problemy niż przekrzywiona kierownica ;)

PS samochód do trochę innych celów - bo do RD3L budowany,
ale na temat kierownic low-price natknąłem się tylko na waszym drift-forum :)

dzięki za opinie, pozdrawiam
miden
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez piotrekldz1 » 3 sty 2012, o 20:51

CZyli jaką brać? :O Jeden mówi że te on Neo sa w maire w maire i nie jest to total plasteina, a drugi wkleja linka do tej kiery i twierdzi żeby omijac szerokim łukiem? :shock:

I jeszcze psytma o tą momoty od neo bez osadzenia(bez napisu drift) bo bardzo mi się podoba. Dobra jes? Osadzenia można nadrobić naba jak mniemam?
piotrekldz1
Clutch Burner
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 gru 2011, o 17:52
Lokalizacja: Łódz

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez Jay » 3 sty 2012, o 20:55

Piotrek jak masz płacić 300zł za taką kiere to dołóż 30zł i kup OMP z rallyshop.pl wtedy masz niby 100% ze jest dobra
ale to tylko moje zdanie
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sportowa kierownica - doradźcie

Postprzez piotrekldz1 » 3 sty 2012, o 21:51

To jeszcze jedno pytanie. Czy te keiry po 150zł z allegro np: http://allegro.pl/sportowa-kierownica-s ... 97354.html

To jest to samo co neo sprzedaje czy mimo bardzo zbliżonego wyglądu to właśnie te sa superbezpieczne-pochłaniające energie uderzenia przez wygięcie przy mini dzownie? :lol:
piotrekldz1
Clutch Burner
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 gru 2011, o 17:52
Lokalizacja: Łódz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości