Naba SLIM - rozwiÄ…zanie home made

Relacje z samodzielnie przeprowadzonych modyfikacji.

Naba SLIM - rozwiÄ…zanie home made

Postprzez drift-rak » 4 cze 2014, o 14:07

panowie zalozylem nabe qiuck release (normalna nie slim) i troche za blisko mam teraz kierownice czy ktos z was moze ma jakies rozwiazanie zeby pominac standardowa nabe tj. jakas plaska flansze z wieloklinem na kolumne kierownicy tak zeby od razu do niej przykrecic rozpinke?


Obrazek
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Naba Nissan + quick release pytanie

Postprzez Nikikin » 4 cze 2014, o 19:34

NRG robi cienkie naby m.in. do 350z -> http://www.racingfactory.pl/naba-slim-n ... -2170.html
Ale cena jest trochę otrzeźwiająca :)

edit:
Chociaż na ebayu znalazłem tańsze -> http://www.ebay.pl/sch/i.html?_sacat=0& ... 26_arr%3D1
Trzeba by poszukać.
Avatar użytkownika
Nikikin
Touge Drifter
 
Posty: 406
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 15:31
Lokalizacja: Kielce

Re: Naba Nissan + quick release pytanie

Postprzez drift-rak » 5 cze 2014, o 09:17

ooo taka naba byla by dobra ale cena hmmm sporo jak za taki kawalek metalu... nie ma ktos "zamiennika"?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Naba Nissan + quick release pytanie

Postprzez maju » 5 cze 2014, o 19:48

Zmień kiere na płaską
Avatar użytkownika
maju
Touge Drifter
 
Posty: 309
Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 17:55
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Naba Nissan + quick release pytanie

Postprzez drift-rak » 5 cze 2014, o 19:58

maju napisał(a):Zmień kiere na płaską


No wlasnie nie chce plaskiej bo mi sie nie podobaja a ta co mam to org OMP wiec szkoda z niej rezygnowac. Gdzies przez google mi wyskoczylo ze ktos sobie nabe toczyl spodziewalem sie ze moze i tu ktos sie odezwie ale jesli nie to tokarnie odpale i zrobie sobie sam. Wieloklin mam ze zniszczonej kierownicy od zety a klaksonu nie ma i tak wiec wytocze plaska stalowa podkladke wspawam wieloklin i nawierce otwory pod QR;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Naba Nissan + quick release pytanie

Postprzez drift-rak » 6 cze 2014, o 15:06

No wiec jak powiedzialem tak zrobilem
naba mojej produkcji:
Obrazek
Obrazek

sposob na wykonanie to wyciecie tulei z wieloklinem ze startej kierownicy. tulej ma "kołnierz" wtopiony w aluminiowy stelaz kierownicy. nie da sie jej wybic zeby nie uszkodzic wiec odcialem ramiona kierownicy i nacialem pozostalosc wzdluz osi tuleji. przecinakiem dwa uderzenia i bez problemu odchodzi alu od tulei. jako mocowanie do naby posluzyla wytoczona podkladka ze stali 5mm z otworem pod nakretke (sama tulej tez ma zaglebienie) podkladka jest przyspawana od strony kolumny a spawy oszlifowane zeby nic nie haczylo przy skrecaniu. otwory nawiercone i nagwintowane pod rozstaw rozpinki i gotowe (trzeba jedynie dac plaska nakretke lub stoczyc seryjna zeby nie wystawala z naby.

naba taka jest alternatywa do plaskiej naby nrg za 500zl ale ma pewna wade - nie wspolpracuje z klaksonem oraz tasma kierownicy (nie ma rzeczy nie mozliwych wiec i to daloby sie zrobic na dobra sprawe) ale ze nie mam klaksonu wogole a tasma i tak jest zerwana wiec nie ma to dla mnie znaczenia
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Naba Nissan + quick release pytanie

Postprzez e30 owner » 6 cze 2014, o 17:33

Dzięki Drift-rak, już wiem jak skończy jedna z moich kierownic co się wala po garażu :) Parę pln się zaoszczędzi na nabie bo miałem kupować - będzie na gałeczkę do zmiany biegów :D
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Sam przerabiam (DIY)

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości