Diagnostyka bmw i nie tylko jaki sprzęt?

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Diagnostyka bmw i nie tylko jaki sprzęt?

Postprzez kante30 » 27 wrz 2012, o 22:24

Witam zamierzam w niedługim czasie kupić jakiś sprzęt do diagnostyki. Po prostu otwieram warsztat samochodowy a w dzisiejszych czasach bez takiego urządzenia to się nie wyrobi. Chce isc z duchem czasu i zamierzam nauczyć się naprawiać auta za pomoca komputera. Tak więc chce zacząć od kupna kabla którego podłącze później do laptopa. Z tego wzgledu że raczej obracam się w samochodach marki bmw to chciałbym zacząć właśnie od tych aut i moje pytanie brzmi jaki sprzęt do diagnostyki kupić? :scratch:

Tak przeglądałem interenet w poszukiwaniu czegoś i co myslicie na np taki interface:
http://allegro.pl/bmw-87-04-carsoft-6-5 ... 73972.html

Czy to jest takie złącze jak do podłączania np monitora do laptopa? :confused:
Czy sciągnę z interenetu jakiś program do diagnozowania czy musze kupić orginalne oprogramowanie? :scratch:

Wiem że oryginalne testery diagnostyczne typu kts tdif itd to duży wydatek. Co wiecej zrobie takim urządzeniem niż kablem z allegro poza tym ze zdiagnozuje wiekszośc marek ? :shock:

Proszę o jakies sugestie propozycje co się opłaca kupić a co nie. Staram się o dofinansowanie z urzędu i nie wiem czy inwestować w oryginały czy lepiej pokupowac interfacey z allegro i szukać programów na internecie. :tease:
Pozdro
kante30 :thumbsup:
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Diagnostyka bmw i nie tylko jaki sprzęt?

Postprzez forti » 28 wrz 2012, o 14:06

Jak chcesz legalnie dzialac to wypadalo by kupic wszystko orginalne bo w razie kontroli bedziesz zbieral kase po rodzinie zeby kary poplacic.
Avatar użytkownika
forti
Król Ronda
 
Posty: 51
Dołączył(a): 11 sty 2010, o 18:29
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Diagnostyka bmw i nie tylko jaki sprzęt?

Postprzez duchu22 » 28 wrz 2012, o 22:54

Do bmw typu e34 i pierwsze e36 musisz miec laptopa z rs323 i interfejs typu kkl. Do pozniejszych jest inny interfejs a do modeli na obd jeszcze inny. Dopiero taki zestaw pokrywa wiekszosc bmw. Do tego potrzebujesz soft, legalny czy nie Twoja sprawa.

PS: auta nie naprawisz komputerem ale za to zdiagnozujesz cala mase usterek :)
PS2: telefon w reke i dzwonic po allegro niech zaproponuja zestaw do aut jakie cie interesuja i jak zapytasz o oporogramowanie to tez cos doradza.
PS3: najtansze 100% legalne urzadzenia dajace jakies efekty to koszt od 7500 nettno w gore.
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Diagnostyka bmw i nie tylko jaki sprzęt?

Postprzez kante30 » 29 wrz 2012, o 09:50

W tej aukcjii co podałem sa dwa interfejsy jeden na okrągłe gniazdo (obd?) i jeden na podłuzne (obd2?)Czyli np taki zestaw?
http://allegro.pl/tachopro-v2-kkl-kable ... 47143.html
Chodzi mi o diagnostyke modeli e36 e46 e39 e38 Czy dzięki tym kabelkom i odpowiednim laptopie dam rade się podłączyć? Gdzie kupić oryginalne oprogramowanie i jakie będzie najlepsze?
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Diagnostyka bmw i nie tylko jaki sprzęt?

Postprzez Misior » 4 paź 2012, o 15:15

Niema co dzwonić po allegro. Ja kupiłem interfejs od Viakena i okazało się że połowy rzeczy nie robi. Dopiero interfejs ADS od nerwusa robi tak jak powinien (do tego np. DIS i inpa).
Jeśli chcesz coś na legalu to polecam SOLUS PRO firmy Snap On. Robi mega robotę i można go kupić w niezłej kasie (12-14tyś). Są aktualizacje do niego co jakiś czas i robisz nim większość marek i to nie tylko diagnostyke ale i adaptacje i różne inne dziwne rzeczy.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości