M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii.

Postprzez konradtl » 25 paź 2013, o 22:54

@up tak jest. Trzeba było wywalić te graty i zlutować spowrotem do ori. stanu kabel z wiązki listwy wtryskowej. Jutro mam nadzieję, że zagada GAD :yahoo:
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez konradtl » 30 paź 2013, o 19:41

Panowie! potrzebna Wasza pomoc. Kolega piertas90 któremu chcę publicznie podziękować :thumbsup: pisal, że do uruchomienia silnika wystarczy dać prąd do zielonego grubego kabla do kostki łączeniowej buda/silnik - zasilanie cewki, i tak samo prąd do kompa. Myślałem, że to będzie jakieś oczywiste które kable to zasilenie kompa ale się myliłem. Ktoś z Was wie, jaki kolor ma/mają kable zasilające kompa??? :help: Z góry dzięki...
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez motoszajbus » 30 paź 2013, o 20:18

czerwony hehe, mowilem juz ze to nie bedzie latwe?!
Avatar użytkownika
motoszajbus
Touge Drifter
 
Posty: 167
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 10:20
Lokalizacja: Radom

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez konradtl » 30 paź 2013, o 20:43

Hehe mówiłeś, ale trudne nie znaczy niemożliwe ;) Czyli czerwony kabel widoczny na foto, i gruby zielony i ma hulać? ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez pietrass90 » 1 lis 2013, o 17:56

możesz również dać prąd do kompa przez przekaźnik główny też na czerwony ... mówiłem dzwoń to Ci powiem dokładnie poprowadzę Cię za rękę co i jak
pietrass90
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 21:54
Lokalizacja: pruszków

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez konradtl » 20 lis 2013, o 20:29

Panowie. Mam pewnie dla niektórych banalne pytanie! 2 wiązki brązowych kabli, zakończonych "oczkiem" idą na cewkę? czy na masę? Jutro chcę odpalić już motor a przy zakładaniu cewki wyszedł taki psikus .... POMOCY :help:
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez e30 owner » 20 lis 2013, o 21:09

Z kabelkologii jestem noga totalna, ale z tego co wiem to brązowe lub czarne to zawsze masa, czerwony to prąd, a kolorowe to "sygnałowe". Ale niech mnie ktoś poprawi jakby co.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez motoszajbus » 21 lis 2013, o 08:58

w BMW brazowe to masa
Avatar użytkownika
motoszajbus
Touge Drifter
 
Posty: 167
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 10:20
Lokalizacja: Radom

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez konradtl » 21 lis 2013, o 12:42

Dzięki Panowie. Jeśli dzisiaj zatrybi to opiszę co i jak i temat będzie do zamknięcia :thumbsup:
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski

Re: M20B25 - Wycinanie instalacjii. / Rozkodowanie wiÄ…zki.

Postprzez konradtl » 21 lis 2013, o 21:53

Witam. dzisiaj chciałem odpalić silnik kręci a iskry nie ma ;/ Prąd do kompa dochodzi, do cewki też, Podłączając świecę do przewodu bezpośrednio z cewki (omijając kopułkę) w momencie podłączenia do prądu pojawia się minimalna iskra ale naprawdę malutka. Cewka raczej jest spoko, ponieważ w BMW ten silnik jezdzil do konca. Do prądu podłączone są zgodnie z instrukcjami użytkownika pietrass90 Gruby czerwony kabel /// zasilanie kompa\\\ (oryginalnie był przymocowany do klemy), oraz zielony z kostki łączeniowej buda-silnik ///zasilanie cewki\\\ Po podłączeniu zielonego kabla do prądu słychać silniczek krokowy, jak juz pisalem prąd przy cewce jest a iskry jak nie bylo tak nima :( Jakies wskazowki???? z góry dzięki za odpowiedź ;)

@edit. Dzisiaj wymienilem kopułkę, palec, przewody i nic. Co może być nie tak? Jestem zrezygnowany na maxa ...


@Edit. silnik odpalił dzięki telefonowi do kolegi pietrass90 Któremu serdecznie dziękuję :thumbsup: Iskry nie bylo, ponieważ zamienione były kostki impulsatora, z czujnikiem położenia wału, które są takie same. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Temat raczej do zamknięcia.
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski

Poprzednia strona

Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości