E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Elektryka, opony, dobór felg itd.

E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez SprzedamSzafke » 21 kwi 2014, o 14:45

Witam, napotkałem dzisiaj problemik na stacji paliw, po zatankowaniu samochodu nie mogłem odpalić. W aucie posiadam panel - odcięcie zapłonu, odcięcie pompy, przycisk start, główny wyłącznik prądu. Gdy wsiadłem już do auta, włożyłem kluczyk, odpaliłem zapłon i pompę, na końcu prąd. Auto dosłownie na chwile dostało prąd, rozrusznik zakręcił przez pół sekundy i koniec. Musiałem startować na popych. Czyżby to było zwarcie? Może aku? Sprawa wygląda tak że teraz jak przekręcę wyłącznik prądu, to raz dostaje prąd dosłownie na pół sekundy a raz w ogóle. :help:
Avatar użytkownika
SprzedamSzafke
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 19:52
Lokalizacja: Dębica

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez e30 owner » 21 kwi 2014, o 14:51

Mi to wygląda na problem z rozrusznikiem skoro na popych pali. Spróbuj podpiąć prąd z pominięciem wyłącznika - wykluczysz problem związany z wyłącznikiem prądu. Jak będzie ok to albo jakiś błąd popełniłeś podłączając "hebel", jeśli nie pomoże to przyczyna leży w rozruszniku, lub w stacyjce na przykład. Wtedy trzeba będzie szukać głębiej.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez SprzedamSzafke » 21 kwi 2014, o 14:55

Wątpię aby to był rozrusznik, bo prąd jest niby włączony żadna elektryka nie działa - światła, wskazówki się nie świecą, przycisk startu także zero reakcji, ewidentnie wygląda na problem z prądem, ale sprawdzę tak jak mówiłeś.
Avatar użytkownika
SprzedamSzafke
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 19:52
Lokalizacja: Dębica

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 21 kwi 2014, o 14:56

sprawdz obie klemy na akumulatorze, moze sa za luzne, albo zasniedziale
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez SprzedamSzafke » 21 kwi 2014, o 15:05

klemy siÄ™ trzymajÄ…, a styki wyglÄ…dajÄ… zdrowo

EDIT: Po odczekaniu chwili prąd zaskoczył normalnie, wszystko działało, w momencie startowania, rozrusznik znów załapał dosłownie na pół sekundy i znów odcięło cały prąd.
Avatar użytkownika
SprzedamSzafke
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 19:52
Lokalizacja: Dębica

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez Nikikin » 21 kwi 2014, o 16:41

A wcześniej wszystko było ok?
WyglÄ…da to na jakieÅ› zwarcie.
Avatar użytkownika
Nikikin
Touge Drifter
 
Posty: 406
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 15:31
Lokalizacja: Kielce

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez drift-rak » 21 kwi 2014, o 17:25

Mi sie glowny wylacznik raz juz skonczyl. Kluczyk zbyt slabo dociskal styki tak ze jeden dociskal drugi nie. Dzialy sie cuda ale akurat zapalal. Sprawdz to dociskajac kluczyk wylacznika reka
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: E30 M50B25 Główny wyłącznik prądu

Postprzez SprzedamSzafke » 21 kwi 2014, o 17:38

Próbowałem dociskać, wygląda mi na to że rozrusznik powoduje zwarcie w całym układzie, ew. kostka od stacyjki (gdzieś o tym wyczytałem). Pozostaje spróbować odpalić go na krótko żeby mieć pewność.

EDIT: Problem rozwiązany, niedokładnie sprawdziłem kable przy akumulatorze, okazało się że kabel masowy na swojej drodze napotkał niedobitki farby, po przeczyszczeniu i mocniejszym dokręceniu masy samochód pali już normalnie :yahoo: . Niepotrzebnie na szybko sprawdzałem te przewody :banghead: :sorry: . W każdym razie dzięki wielkie za sugestie :P
Avatar użytkownika
SprzedamSzafke
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 19:52
Lokalizacja: Dębica


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości