Pas przedni e30

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Pas przedni e30

Postprzez Kovalsiu » 5 mar 2015, o 19:15

Witam, znalazłem nowy pas przedni do e30 na http://www.polcar.com pytanie: czy ten pas jest tanią podróbka czy porządna "reperaturka" mam na myśli spasowanie. Miał ktoś z tym styczność??? Opłaca się? Zaznaczam że i tak muszę wyciąć stary bo silnik ze skrzynia muszę wstawić. :help:
Kovalsiu
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 10:43
Lokalizacja: 62-080

Re: Pas przedni e30

Postprzez e30 owner » 8 mar 2015, o 22:41

Do wsadzenia silnika nie potrzeba wycinać przodu karoserii. I masz problem z głowy i parę pln w kieszeni.

Najpierw wrzucasz silnik od góry, albo żurawiem, albo przy pomocy kilku kumpli i dwóch rur (szerszych niż samochód oczywiście) i kawałka mocnej linki nie elastycznej. A później od dołu wrzucasz skrzynię.

Ewentualnie - odkręcasz zawieszenie - kolumny od kielichów, belkę od podłużnic i rozpinasz magiel od kolumny kierowniczej, ściągasz z tego budę. Na belkę kładziesz silnik, i budę zakładasz z powrotem. Też jest potrzebny żuraw, lub kilku kumpli.

Oba sposoby przetestowałem sam.

Jest jeszcze możliwość, wsadzenia silnika wraz z skrzynią ale niemalże pionowo musi wchodzić do komory i musi być kanał, i ewentualnie odkręcona belka zawieszenia i dwie osoby co najmniej (jedna opuszcza silnik, druga w kanale siedzi i go "prowadzi" i ustawia).
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pas przedni e30

Postprzez Nikikin » 9 mar 2015, o 09:00

e30 owner napisał(a):Jest jeszcze możliwość, wsadzenia silnika wraz z skrzynią ale niemalże pionowo musi wchodzić do komory i musi być kanał, i ewentualnie odkręcona belka zawieszenia i dwie osoby co najmniej (jedna opuszcza silnik, druga w kanale siedzi i go "prowadzi" i ustawia).

Do tej opcji nie potrzeba kanału.
Ja podnoszę auto na kobyłkach na maxa do góry i wtedy żurawiem osadzam silnik w komorę wraz ze skrzynią. Wsadzam tak i R6 i V8 do E30.
Avatar użytkownika
Nikikin
Touge Drifter
 
Posty: 406
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 15:31
Lokalizacja: Kielce

Re: Pas przedni e30

Postprzez Kovalsiu » 9 mar 2015, o 12:27

Mam tylko kobylki i auto robię sam. nie mam kanału tylko żuraw. Jak wsadzić silnik to ja wiem, Bardziej chodziło mi o pas
Kovalsiu
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 10:43
Lokalizacja: 62-080

Re: Pas przedni e30

Postprzez e30 owner » 9 mar 2015, o 16:41

Ja mam kanał więc z kobyłkami nie kombinowałem.

Skoro masz żuraw, to problem masz z głowy. Odkręć belkę z zawieszeniem, karoserię podnieś żurawiem - podeprzyj, wsadź silnik na belkę i opuść na to karoserię.

Bez kanału, bez cięcia to najlepsze wyjście.

A jeśli usilnie chcesz ciąć wzmocnienie, to z jakością jest różnie. W zależności czy elementy były tłoczone z początku czy z końca życia matryc tłocznych. Osobiście dużej uwagi bym do tego nie przywiązywał w samochodzie do upalania, czy ogólnie w samochodzie modyfikowanym, to nie błotnik do oldtimera/youngtimera, żeby musiało siąść wszystko perfect.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pas przedni e30

Postprzez Kovalsiu » 12 mar 2015, o 09:04

To auto ma być na codzień :) dlatego staram się jak najmniej cokolwiek ruszać bo ma to być niepozorny niski kwadracik
Kovalsiu
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 10:43
Lokalizacja: 62-080


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron