Adapter do felg z CENTRALNĄ ŚRUBĄ Ważne...

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Adapter do felg z CENTRALNĄ ŚRUBĄ Ważne...

Postprzez nazi » 13 gru 2015, o 11:31

Witam.
Mam do kupienia felgi Oz z centralna śruba, już wiem ze zrobienie takiego dystansu to nie problem bo powstaja nawet firma Forge robi takie razem w zestawie z felgami do porsche i innych wiec raczej technologia kosmiczna to to nie jest. Ale teraz tak ponoć takie felgi przykreca sie na blisko 600Nm, sa klucze dynanometryczne za ok 1000/1500 ziko a tez jest do sciagniecia z USEja zwykly juz z duza nasadka za 125$(moze da sie takie cos kupic w PL niewiem jeszcze nie sprawdzalem) wiec to są jak mi sie wydaje mniejsze wydatki. Mianowicie potrzebuje pomocy w doborze odpowiedniego MATERIAŁU do wykonania adapterów. Myślałem nad Alu PA6 z którego sa wykonywane normalne dystanse ale czy to wytrzyma tak mocny moment dokrecania, Prosiłbym o propozycje z czego mozna wykonac oraz plusy i minusy jeśli bylo by porównanie. Jeśli ktoś czuje sie na siłach lub robił juz takie adaptery prosze o kontakt PW.
Mniej wiecej tak mialo by to wygladac:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z góry dzięki za pomoc oraz porady :)




PS. Znalazłem z jakiego materiału sa wykonywane takie dystanse aluminium 6061-T6 czy ktos z doświadczenia moze powiedziec jaki jest koszt takiego wałka aby to wykonac na tokarce lub cnc. Oraz czy moze byc jakis lepszy stop?
Avatar użytkownika
nazi
Touge Drifter
 
Posty: 124
Dołączył(a): 5 mar 2010, o 12:21

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość