Konto w banku

Konto w banku

Postprzez eleanor_gt » 19 paź 2012, o 17:27

Chciałbym założyć konto w banku aby otrzymywać na nie stypendium , zastanawiam się jaki bank wybrać , w necie jest wiele sprzecznych opinii dotyczących poszczególnych banków , zależy mi tylko na braku opłat za prowadzenie i przelewy , najlepiej gdybym mógł przychodzić do placówki banku co miesiąc i odebrać stypendium w żywej gotówce i tyle... nie zależy mi na kartach debetowych , kredytowych ani wypłatach za granicą . Możecie polecić jakiś bank? W moim mieście są placówki :
- Pekao SA
- Polbank EFG SA
- PKO Bank Polski
- BOÅš SA
- Alior Bank
- BGÅ»
- Zachodni WBK
- BRE Bank SA
- Multibank
- Bank Pocztowy
- Invest-Bank
- BPH
- Kredyt Bank
- AIG
- Open Finance
- Bank Spółdzielczy
- Euro Bank SA
- NBP
Avatar użytkownika
eleanor_gt
Touge Drifter
 
Posty: 398
Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 20:50
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Konto w banku

Postprzez Ray » 19 paź 2012, o 17:30

A czemu nie chcesz karty zwykłej? Wygodniej niż jak chodzić do banku wypłacać.
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konto w banku

Postprzez Hikiel » 19 paź 2012, o 17:53

Z takimi wymaganiami każdy bank będzie dobry. Wybierz ten, którego oddział masz najbliżej.
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Konto w banku

Postprzez MateoXD » 19 paź 2012, o 18:23

Ja miałem ten sam problem i wybrałem bank WBK;) Konto za zero złotych karta również darmowa. Warunkiem darmowej karty jest tylko to że raz w miesiacu musisz nią gdzieś zapłacic;p
Avatar użytkownika
MateoXD
Touge Drifter
 
Posty: 113
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 20:56
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Konto w banku

Postprzez DUSTER119 » 19 paź 2012, o 22:52

ja polecam mBank.
Avatar użytkownika
DUSTER119
Touge Drifter
 
Posty: 557
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 18:25
Lokalizacja: P-Å„

Re: Konto w banku

Postprzez metanol » 20 paź 2012, o 07:30

Ja mam konto w Pekao SA, dodatkowo konto internetowe - do oddziału chodzę tylko gdy chcę dokonać wpłaty, kasę wypłacam z bankomatu a przelewy robię siedząc w domu. Na miesiąc mi zabierają 1,98 zł za prowadzenie konta.
Avatar użytkownika
metanol
Touge Drifter
 
Posty: 364
Dołączył(a): 20 lut 2010, o 17:21
Lokalizacja: Sieradz

Re: Konto w banku

Postprzez RC Drifter » 20 paź 2012, o 14:00

Oferta dla studentów w Pekao SA jest taka, że wszystko jest za darmo + karta VISA, którą wszędzie płacisz bez dodatkowych opłat (nawet za granicą) jedynie musisz tą kartą wydać 300zł na miesiąc lub pobiorą 5 zł i to jest ta jedyna możliwa opłata.
Avatar użytkownika
RC Drifter
Touge Drifter
 
Posty: 688
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 18:52
Lokalizacja: Wysokie Maz. // Podlaskie

Re: Konto w banku

Postprzez eleanor_gt » 20 paź 2012, o 15:00

Z tym wydawaniem 300 zł to może być różnie , bo stypendium raczej wyniesie 100-300 zł więc może zabraknąć . Jeśli bank pobiera opłatę za prowadzenie konta , to w wypadku gdy np. przez 2 miesiące nie mam na nim środków to urośnie mi kilkuzłotowy debet?
Avatar użytkownika
eleanor_gt
Touge Drifter
 
Posty: 398
Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 20:50
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Konto w banku

Postprzez lojej » 31 paź 2012, o 06:51

Jeżeli nic nie bedzie na koncie to tak:
Alior - wyższa kultura bankowości wszystko utrudniają i robią pod górkę jak się da wszystko trzeba załatwiać osobiście na milionach papierkach
WBK - już lepiej raczej wszystko bez problemowo ale straszne opłaty np za kredyty i prowadzenie kart kredytowych i tragiczny interfejs internetowy ciężka obsługa z smartfona
ING - obsługa przez internet super na smartfonie też w miarę przyjazny dla klienta
PKO - byłem tam tylko informacyjnie ,ale dla produktu kredytowego dali mi takie warunki ,że WBK i ING leżą i kwiczą (WBK koszta ING nawet nie brał możliwości udzielenia mi takiej pożyczki) a PKO dało mi najniższą ratę z 10 innych banków nie będąc ich klientem! Alior faktycznie opusciuł ratę na niższą jak w reklamie ale omineli to odrzucając mi 3 krotnie wniosek z powodu takiego , że LEGALNA firma zatrudniająca ponad 200 osób nie istnieje :)

To tak przyszłościowo :)

A studencko może ING podobnie jak w PKO ale chyba tylko 100zł trzeba wydać jest za darmo tylko tak było x lat temu jak jest teraz nie wiem
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Åšl.

Re: Konto w banku

Postprzez Bartdrift » 31 paź 2012, o 09:07

lojej napisał(a):Jeżeli nic nie bedzie na koncie to tak:
Alior - wyższa kultura bankowości wszystko utrudniają i robią pod górkę jak się da wszystko trzeba załatwiać osobiście na milionach papierkach


Tak z ciekawosci : Miales tam kiedys konto ? Bo ja mam od poczatku istnienia tego banku, ostatnio postawilem tez tam firme i mam wrazenie, ze gdzies cos przeczytales, ale nie do konca czy Ci sie moze bank pomylil.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Konto w banku

Postprzez Nicolas » 31 paź 2012, o 19:21

Ja właśnie założyłem konto w iPKO, konto dla młodych i muszę powiedzieć, że wszystko jest zajebiście. Zero kosztów, miła obsługa itd. Nie trzeba nic wydawać, wszystko można załatwić przez internet, konto można założyć w domu, przychodzi kurier podpisujemy co chcemy i gitara. Ja założyłem w banku, bo musiałem mieć tego samego dnia (kurier przychodzi następnego), jedynie ile wydałem to 10 złoty na kartę z wybranym wzorem i to tyle, wiec polecam. :thumbsup:
Avatar użytkownika
Nicolas
Touge Drifter
 
Posty: 247
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konto w banku

Postprzez lojej » 1 lis 2012, o 11:44

Bartdrift napisał(a):
lojej napisał(a):Jeżeli nic nie bedzie na koncie to tak:
Alior - wyższa kultura bankowości wszystko utrudniają i robią pod górkę jak się da wszystko trzeba załatwiać osobiście na milionach papierkach


Tak z ciekawosci : Miales tam kiedys konto ? Bo ja mam od poczatku istnienia tego banku, ostatnio postawilem tez tam firme i mam wrazenie, ze gdzies cos przeczytales, ale nie do konca czy Ci sie moze bank pomylil.



Miałem założone konto i takie są moje osobiste odczucia. Aczkolwiek moja matka jest zadowolona.

Ogólnie jeżeli dostarczam do banku umowe zatudnienia dostają na swoich świstkach odksięgowej potwierdzenie zarobków (wpływy są na inne konto) dzwonią zawracając głowę do księgowej do właściciela i do kierownika oddziału mając numer telefonu z niezależnego źródła gdzie wszyscy im potwierdzają istnienie firmy i moje zatrudnienie zgodne z tym co zostało przedstawione na papierze , a oni dają wniosek odmowny gdzie powodem odmowy jest BRAK MOŻLIWOŚCI WERYFIKACJI ZATRUDNIENIA to zraża mnie to do nich bo jak już nie chcą dać kredytu to niech napiszą ,że nie zejdą z ratą tak nisko a nie obchodzą na około swojej własnej reklamy. Takie odwracanie kota ogonem. Skoro sprzedaż produktu po negocjacji przestaje być opłacalna sprawmy aby klient był nie wiarygodny.

Nie trzeba nic wydawać, wszystko można załatwić przez internet, konto można założyć w domu, przychodzi kurier podpisujemy co chcemy i gitara.


Przedwczoraj dzwonił do mnie alior z propocyzją konsolidacji ,którą byłem zainteresowany i chciałem usłyszeć jakąś propozycję a jedyne co usłyszałem to to ,że mogę przyjść do oddziału bo telefonicznie nic nie załatwię.
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Åšl.

Re: Konto w banku

Postprzez Ban0ff » 1 lis 2012, o 12:25

Ja mam inteligo, koszt miesieczny jesli na koncie mamy caly czas 100zl to 99gr na miesiac, jak ponizej to okolo 5zl, przelewy 99gr
Inteligo jest powiazane z PKO BP, mozna tam robic wplaty bez prowizji, pieniadze po paru sekundach mamy na koncie, wyplaty z bankomatow PKO BP tez bez prowizji, z innych bankomatow 4.50
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Konto w banku

Postprzez Nicolas » 1 lis 2012, o 12:29

właśnie zapomniałem dodać, że wypłaty ze wszystkich bankomatów, w tym iPKO dla młodych, są bez prowizji. Wszystko można przeczytać na ich stronie.
Avatar użytkownika
Nicolas
Touge Drifter
 
Posty: 247
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konto w banku

Postprzez lojej » 1 lis 2012, o 12:52

Czyli wychodzi na to że to ja źle trafiłem na jakiegoś nie kompetenta w aliorze
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Åšl.

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości