Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez BartekE30_Ponczak » 19 mar 2013, o 12:03

Sporo więcej, polecałem CA, bo jest dobre, ale tańsze od SR'a. Opinia o awaryjnych CA pochodzi od ludzi, którzy kupują S13 z CA, montują w nim MBC, ustawiają boost na 1.1 bara i tak upalają bez strojenia i sprawdzania stanu oleju później narzekają OJEJ CHCIAŁEM 300KONI A TU SILNIK SIĘ WYSRAŁ PORA NA FAŁE.

Także jak masz trochę rozumu, to nie musisz mieć fały, wystarczy dobre CA. Dajesz smok (spływ oleju do miski) z SR,a oraz spawasz grodzie w misce olejowej. Można pokusić się o nową pompę oleju, do tego lejesz ponad stan trochę i sprawdzasz co upalanie stan oleju - nic nie kosztuje, a może uratować silnik.
No i trzymaj fabryczną moc, 169KM w S13 pozwala dość fajnie latać bokiem, a polonez po odchudzeniu może ważyć nawet mniej.
BartekE30_Ponczak
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 11:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Lipton335 » 20 mar 2013, o 23:12

a ile takie CA seryjnie zniesie kucyków ?
Avatar użytkownika
Lipton335
Touge Drifter
 
Posty: 626
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 11:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez iceman_n » 24 mar 2013, o 11:40

to już lepiej uturbić 1.8 z rovera zamiast tego CA (vide zombiepox) albo wsadzić 18K4G i skrzynie n9
iceman_n
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 23:52
Lokalizacja: skarzysko

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Lipton335 » 24 mar 2013, o 12:09

hmmm tez nie głupi pomysł :scratch: Trudno taki silniczek upchać ? ktoś coś wie na temat takiego swapa ?
Avatar użytkownika
Lipton335
Touge Drifter
 
Posty: 626
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 11:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez e30 owner » 24 mar 2013, o 12:17

A najlepiej to kupić s14, nie ma ca, jest turbo, i nie ma problemów jakie ma polonez :D hahahaha Nie masz co robić z kasą to rób co z nią chcesz, jak dla mnie kolejny temat mam 3k pln i poloneza po dziadku w krzakach i chce zrobić z niego driftowóz. Na forum powstaje łada z v8, są s13 z sr, ca które latają, są polonezy - wystarczy poczytać, pozawracać łeb ludziom i wybrać odpowiednią ścieżkę. Ale jak nie ma się odpowiedniej kasy, to proponowałbym skupić się na jej zdobyciu niż tracić czas na "planowaniu". A już w ogóle jaja by były jak bym zobaczył w pierwszym poście "cześć mam 14 lat i ... " jak to kiedyś się przewijało. Ogólnie DA SIĘ ZROBIĆ WSZYSTKO, STW, PUZ, TOMARACING i wiele prywatnych osób to pokazuje codziennie, KWESTIA CZASU I BUDŻETU. A jeśli ktoś chce znaleźć przez taki temat gotowca - to nigdy nic nie zbuduje, bo ile osób tyle opinii, a nigdy nikt takiego czegoś nie robił i wszystko opiera się na gdybaniu. Trochę męczące już takie ogólne tematy o niczym.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Lipton335 » 25 mar 2013, o 00:03

Stary ja rozumiem ale wiesz zanim się zacznie zbierać forsę to trzeba jeszcze wiedzieć ile :) W ogóle to ja wiem ze są warsztaty w których przygotują mi takie auto jednak wiesz... to kosztuje trochę więcej $ i nie masz tej satysfakcji ze zrobiłeś to sam :grin: czyż nie ?
Avatar użytkownika
Lipton335
Touge Drifter
 
Posty: 626
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 11:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez e30 owner » 25 mar 2013, o 01:05

To ja powiem tak - wiesz dobrze ile kasy na to trzeba, jak najwięcej, taka robota to studnia bez dna, i nie ma sensu planować. Choćby z tego powodu że kupujesz samochód, planujesz że wydasz na niego 5kpln a 500 na jej naprawę, znajdujesz ładną sztukę która wygląda ok, wywalasz dywan a tam podłoga do roboty bardziej niż się Tobie wydawało, zamiast dwóch dziurek 10X3cm trzeba wymienić 30X10cm próg i poszycie progu i cena naprawy z 400 robi się 700 itd itp. Po roku już plan masz przekroczony o 2000 pln, długo by pisać. Ale z satysfakcją masz rację - jest :)

Żeby nie było swój samochód robię sam :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez BartekE30_Ponczak » 25 mar 2013, o 14:07

Tak jasne, zamiast kupić za dobrą cenę silnik fabrycznie z turbo z odpowiednim stopniem sprężania, który jest uturbiony już w serii to LEPIEJ turbić K-serię rovera, która nawet w serii wysrywa uszczelkę pod głowicą. Gratuluję pomysłu :lol: No nie wspominając, że K-seria również szła w wersji z turbo fabrycznie. Nie, lepiej rzeźbić.
Proste - jeśli chcesz budować auto przez 5 sezonów zamiast jeździć i summa summarum sprzedać niedokończony projekt, bo Cię przytłoczy - to dobre rozwiązanie.
Jeśli chcesz jeździć to proponuję nieco bardziej sprawdzone rozwiązanie. A może by tak E36 325i?
BartekE30_Ponczak
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 11:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez e30 owner » 25 mar 2013, o 14:51

BartekE30 napisał(a):Tak jasne, zamiast kupić za dobrą cenę silnik fabrycznie z turbo z odpowiednim stopniem sprężania, który jest uturbiony już w serii to LEPIEJ turbić K-serię rovera, która nawet w serii wysrywa uszczelkę pod głowicą. Gratuluję pomysłu :lol: No nie wspominając, że K-seria również szła w wersji z turbo fabrycznie. Nie, lepiej rzeźbić.
Proste - jeśli chcesz budować auto przez 5 sezonów zamiast jeździć i summa summarum sprzedać niedokończony projekt, bo Cię przytłoczy - to dobre rozwiązanie.
Jeśli chcesz jeździć to proponuję nieco bardziej sprawdzone rozwiązanie. A może by tak E36 325i?


Długość budowy to bardziej zależy od kasy. W moim przypadku więcej czasu czekam na odłożenie sensownej kasy żeby zrobić coś dobrze niż na samą robotę :D I tak się u mnie robota ciągnie już sezon z czego czystej pracy w roboczogodzinach miałem dwa tygodnie :D Ale gdyby tak było 50k pln, i pół roku urlopu to wszystko by było na tip top u mnie. Tylko skąd te 50k wyrwać :) więc zostaje odkładanie przez 3 miesiące, tydzień roboty po nocach, znów odkładanie i tak w kółko.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Lipton335 » 25 mar 2013, o 22:37

BartekE30 napisał(a):Tak jasne, zamiast kupić za dobrą cenę silnik fabrycznie z turbo z odpowiednim stopniem sprężania, który jest uturbiony już w serii to LEPIEJ turbić K-serię rovera, która nawet w serii wysrywa uszczelkę pod głowicą. Gratuluję pomysłu :lol: No nie wspominając, że K-seria również szła w wersji z turbo fabrycznie. Nie, lepiej rzeźbić.
Proste - jeśli chcesz budować auto przez 5 sezonów zamiast jeździć i summa summarum sprzedać niedokończony projekt, bo Cię przytłoczy - to dobre rozwiązanie.
Jeśli chcesz jeździć to proponuję nieco bardziej sprawdzone rozwiązanie. A może by tak E36 325i?

A nie sadzisz ze gdybym chciał zrobić kolejna betę do driftu to bym tego tematu nie zakładał ? a z tym nie głupim pomysłem to chodziło mi o ten drugi silnik 18K4G który miał też turbo..
Avatar użytkownika
Lipton335
Touge Drifter
 
Posty: 626
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 11:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez emikyton » 29 mar 2013, o 01:04

Nie denerwują was takie tematy? ;)




Jasne że się da, wszystko się da. Goście z Bielska-Białej wpakowali 1.3 turbo do Malucha czy 1000cc z motoru Kawasaki i jeździ i działa.... Proszę was, nie zakładajcie takich tematów, bo gdybać to sobie można o wszystkim :wave:
Avatar użytkownika
emikyton
Touge Drifter
 
Posty: 546
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:10
Lokalizacja: Janów Lubelski

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Lipton335 » 30 mar 2013, o 22:24

:banghead: Jezu założyłem ten temat żeby się dowiedzieć ile to kosztuje bo o tym pojęcia nie mam ! Jak Ci sie nie podoba to gdybanie to nie oglądaj tego tematu... po to jest to forum żeby się chyba czegoś dowiedzieć nie sądzisz ? Ponadto mam gdzies malucha.. może mieć nawet silnik odrzutowca :thumbsup a jakbyś czytał ten temat od początku to widziałbyś ze teraz nie "gdybam" nad tym czy to możliwe tylko nad tym ile to kosztuje...
Avatar użytkownika
Lipton335
Touge Drifter
 
Posty: 626
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 11:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Lipton335 » 31 mar 2013, o 02:19

No o tym akurat wiedziałem :D Czyli tak na oko nie da rady wycenić ile taki projekt pochłonie kasy tak ?
Avatar użytkownika
Lipton335
Touge Drifter
 
Posty: 626
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 11:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez Blacky » 31 mar 2013, o 10:43

jasne, że nie. każdy ma swoje własne widzimisię apropo budowy auta. te szczegóły będą robiły różnice, z których później wynikną różnice w kosztach.
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: Da rade wsadzic m62b44 do poloneza ?

Postprzez e30 owner » 31 mar 2013, o 16:23

Kolega raczej spodziewał się przedstawienia listy z wyszczególnionymi cenami i cenę robocizny, po czym na podstawie ów listy zacznie zbierać fundusze :D A to tak nie działa niestety, wiem po sobie bo ten podstawowy błąd zrobiłem sam :) Chcesz coś zrobić, cokolwiek tego typu, czy to polonez czy to e30/36 s13 z v8, 20 - 30k pln musisz mieć. Przy czym bardziej 30 niż 20 :D Wliczam w to kupno samochodu i swap i lekkie ogarnięcie zawieszenia. 20 jeśli już masz samochód nie wymagający ogarnięcia starczy :D Teraz będę robił blacharkę u siebie, popatrzyłem ile inni płacili mniej więcej za podobny zakres napraw (pominąłem tych co robili sami i którzy robili po znajomości za flaszkę) i do tych cen dołożyłem jeszcze 50% tak na zaś, żeby się nie okazało że zabraknie kasy na coś :) lepiej jak zostanie niż jak zabraknie :D wtedy fundusz przeniosę na kolejny etap - zawieszenie :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości