Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez xeo604 » 14 gru 2013, o 14:58

Witam serdecznie koneserów sztuki ulicznego palenia gumy. Mam problem, a każdy ma inne zdanie dlatego postanowiłem zapytać ekspertów w dziedzinie samochodów. Otóż kupiłem samochód (nie ważne jaki ;p) za kwotę poniżej 1000zł z tym, że po 30 dniach od daty zakupu nie byłem w żadnym urzędzie by go przerejestrować oraz nie podpisywałem żadnych dokumentów z poprzednim właścicielem pojazdu o przepisanie ubezpieczenia. po około 50 dniach od daty zakupu zezłomowałem pojazd. Co powinienem teraz zrobić i czy czekają na mnie jakieś kruczki prawne z karą finansową oraz gdzie powinienem zgłosić się ze starymi tablicami oraz dowodem rej.? (jedni mówią że w wydziale komunikacji, jedni że w urzędzie skarbowym a jedni że w urzędzie miasta..)

Proszę o pomoc ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Pozdrawiam.
xeo604
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2013, o 14:49
Lokalizacja: Polska

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez bakuÅ› » 14 gru 2013, o 16:42

Tablice powinieneś złożyć w wydziale komunikacji urzędu miasta widniejącego na dowodzie.
Jeśli masz już ten pojazd zezłomowany to po temacie. Kiedyś, kiedyś może odezwać się ubezpieczyciel o te 50 dni, choć mało prawdopodobne.
Avatar użytkownika
bakuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez e30 owner » 14 gru 2013, o 16:54

Od zakupienia pojazdu masz 14dni na przepisanie OC jeśli było, a 30dni na zarejestrowanie (ale to martwy przepis). I to Twój obowiązek, i żadnego papieru nie piszesz na to z poprzednim właścicielem. Tylko z umową kupna sprzedaży idziesz do ubezpieczyciela. W przeciwnym wypadku, jeśli poprzedni właściciel wycofał OC, na miesiąc przed końcem polisy przyjdzie na Twój adres nowa polisa i będziesz ją musiał opłacić, później wycofać na podstawie dowodu wyrejestrowania pojazdu lub jego zbycia/sprzedaży. Z tablicami i kwitem ze szrotu idziesz do wydziału komunikacji, później do ubezpieczyciela, do skarbówki nie musisz bo pojazd był wartości poniżej 1000pln, ale jeśli na umowie był równy 1000 i więcej, to musisz odprowadzić 2%podatku w skarbówce, masz na to 14 czy 30dni inaczej naliczają jakąś śmieszną karę. I tyle.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez bakuÅ› » 14 gru 2013, o 17:31

Mandat 150 pln w US za niedopełnienie obowiązku w teminie.
Avatar użytkownika
bakuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez xeo604 » 14 gru 2013, o 18:52

bakuś napisał(a):Mandat 150 pln w US za niedopełnienie obowiązku w teminie.


JesteÅ› pewien?

Ubezpieczenie w PZU.
xeo604
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2013, o 14:49
Lokalizacja: Polska

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez bakuÅ› » 14 gru 2013, o 22:08

Wypowiedź powyżej dotyczyła nieopłacenia podatku w wypadku zakupu samochodu w kwocie powyżej 1000 PLN.
Avatar użytkownika
bakuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez e30 owner » 14 gru 2013, o 23:23

To się pozmieniało coś czy co?? Sąsiad miał zapłacić niecałe 40pln podatku, po roku zapłacił dopiero, i podobno naliczyli mu kilka pln odsetek za zwłokę. Raczej nie walił w ściemę, bo typ człowieka jest taki że zaraz by latał i krzyczał.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez bakuÅ› » 15 gru 2013, o 12:17

Pobudka, jesteśmy w PL... :) Każdy urząd żyje własnym życiem i interpretuje prawo po swojemu. W każdym razie u mnie w mieście jak nie zapłacisz podatku w terminie to w/w mandat murowany.

Pzdr
Avatar użytkownika
bakuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez drift-rak » 15 gru 2013, o 12:34

ja sie spoznilem tez z zaplaceniem podatku po kupnie samochodu o jakies 2 miesiace i jedynie doliczyli mi karne odsetki i koszty upomnienia kilkanascie zlotych wiec nie wszedzie od razu mandat daja;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez Kruczek » 15 gru 2013, o 17:44

nawet jak dadzą karę, można napisać prośbę o umorzenie, u mnie przeszło, ale tylko jeden raz :)
ogólnie 14 dni na zgłoszenie w skarbowym, 14 w ubezpieczalni, wydział komunikacji niby 30 dni na przerejestrowanie ale nigdzie nie ma informacji na temat kary za niedopełnienie obowiązku :)
Avatar użytkownika
Kruczek
Król Ronda
 
Posty: 64
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 23:06
Lokalizacja: OROŃSKO

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez Janosik77 » 18 gru 2013, o 02:29

Ogólnie skarbowy 14 dni a jeśli chodzi o mandat to nawet do kilku stówek w zależności od dochodu - a mają wgląd do PITu - wszystko zależy na kogo trafisz.
Mi kiedyś życzliwa Pani US powiedziała że nieznajomość przepisów nie zwalnia z odpowidzialności - i niestety becalen :nea:
Avatar użytkownika
Janosik77
Clutch Burner
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 18:39
Lokalizacja: Grójec

Re: Kupiony-nieprzerejestrowany-zezłomowany samochód.

Postprzez konradtl » 6 sty 2014, o 18:57

Jeśli kupujesz auto poniżej 1000zł to nie musisz iść do urzędu skarbowego. Idź z kwitem ze złomowania do wydziału komunikacji oni przewiercą tablice i przetną dowód. Z tego co pamiętam to chyba jakaś opłata za to jeszcze jest. 50zł? A i koniecznie wyslij ksero kwitu do ubezpieczalni. Te darmozjady za ten miesiąc, co zwlekałeś z wysłaniem papierów potrafią Ci przysłać ubezpieczenie na rok a potem to odkręcić to maasakra :glare:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
konradtl
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 15:59
Lokalizacja: Tomaszow Lubelski


Powrót do Offtopic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości