Jaki kompresor 50l

Jaki kompresor 50l

Postprzez Ciast3k » 11 paź 2014, o 17:08

Siemanko,
jako że swojego nie mam i musiałem pożyczać od sąsiada kompresor, a drugi raz nie będę prosił bo mi głupie to poszukuję jakiegoś kompresora 50l do użytku garażowego.
Potrzebuję do czasu do czasu jakiś element pistoletem polakierować, ew odwalić jakąś wredną śrubę pneumatem, czy opony dopompować etc, więc raczej użytkowanie bardzo sporadyczne...
Co polecacie taniego kupić?
przeglÄ…dam AlleDrogo i natknÄ…Å‚em siÄ™ na parÄ™ opcji:
http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-t ... 13478.html
http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-r ... 81146.html

Podkreślam że nie chcę wydawać na to duże choćby ze względu na bardzo sporadyczne użytkowanie kompresora, jak i tonę obecnie innych wydatków.
Co sÄ…dzicie o wskazanych opcjach?
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki kompresor 50l

Postprzez e30 owner » 12 paź 2014, o 14:47

Tak szczerze to 50 litrowym kompresorem ledwo odkręciłem koło w dostawczaku pneumatem. 50 litrów wystarczy na około 30 sekund pracy ciągłej pneumata (mają zapotrzebowanie około 100 - 130l/min takie pneumaty) Do lakierowania średnio się nadają. Felgę czy jeden element da radę polakierować ładnie, ale samochód żeby było ładnie to już średnio mi się widzi.

Może poszukaj kogoś kto robi samoróbki?? Kompresor z ciężarówki, zbiornik na 200l lub kilka zbiorników, i trochę rurek i powinno działać. Miałem gdzieś temat na stronie "odrdzewiacz.pl" bodajże jak gość dał opis jak zrobić taki dobry kompresor i kilka innych wynalazków.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Jaki kompresor 50l

Postprzez Ciast3k » 12 paź 2014, o 16:33

Klatkę i wnętrze lakierowałem ostatnio 25litrowym badziewiem, fakt że zapieprzał non stop ale udało się polakierować :D
Nie chcę lakierować całych aut tylko właśnie takie pierdoły jak felgi, jakieś elementy świeżo wycięte czy coś :D
Takiego dużego 200l też chciałem uniknąć z racji że to duże bydle a ja mam garaż pod domem i fajnie by było żeby nie było to to za wielkie bo fajnie miec możliwość chodzenia po garażu w miare swobodnie.
A pytałem o te wymienione żebyście mi powiedzili w razie co czy to się nei rozsypie pierwszego dnia po godzinie pracy ;)
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki kompresor 50l

Postprzez e30 owner » 12 paź 2014, o 17:06

W sumie to kompresor, jaki by nie był to najwygodniej wystawić poza miejsce pracy, ja nienawidzę tego jazgotu po prostu :) Oba wydają się na takim samym poziomie jakościowym. Brałbym czerwonego, jakoś tak bardziej wzbudza moje zaufanie :) Pewnie do Twoich potrzeb hobbystycznych popracuje normalnie.

W każdym bądź razie przy hydroforze przez tydzień kumpel dwie sztuki takich marketowych 50 zajeździł (żadna z tych linków).
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Offtopic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości