Wypasiona autolaweta ;)

Wypasiona autolaweta ;)

Postprzez szefer » 10 kwi 2008, o 09:06

Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypasiona autolaweta ;)

Postprzez Bartdrift » 10 kwi 2008, o 11:44

Moje marzenie! W Benuluxie wlasciwie kazdy team ma takie cudo.Czasami to az niewierzylem jak widzialem co oni tam mieli w srodku .
Moze jest jakas opcja zaeby tym przejechac jakos gora ? bo transport tego statkiem to pewnie wiecej niz to warte...
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Wypasiona autolaweta ;)

Postprzez smutny » 17 kwi 2008, o 15:46

Bartdrift napisał(a):Moje marzenie! W Benuluxie wlasciwie kazdy team ma takie cudo.Czasami to az niewierzylem jak widzialem co oni tam mieli w srodku .
Moze jest jakas opcja zaeby tym przejechac jakos gora ? bo transport tego statkiem to pewnie wiecej niz to warte...


No cóż Bart jak dobrze wiesz pracuje w BCT Gdynia i szczerze mówiąc zaintrygowała mnie twoja wypowiedz na temat kosztów transportu takiego zestawu. Z samej ciekawości zapytałem kogo trzeba i po kilku dniach dostałem odpowiedz. Otóż fracht jednego uniwersalnego kontenera 40 stopowego z USA new york do Gdyni to 2500$. Niestety taka landara musiała by być transportowana na kontenerze typu flat (czyli sama podłoga z dwoma czołowymi ścianami)Obrazek Oczywiście takich flatów musiał byś mieć dwa. Czyli osobno jedzie koń i osobno teściowa.Z racji tego że byłby to towar ponad gabarytowy cena frachtu (za jeden kontener) wzrosła by o około 1000-1500$ w zależności od tego ile towar wystawał by poza obrys flatów. Czyli cena transportu całości nie powinna przekroczyć 8000$.Istnieje jeszcze druga możliwość transportu takiego zestawu do europy i moim zdaniem jest o wiele bezpieczniejsza. Otóż agent morski polecił mi w takim przypadku transport specjalistycznym statkiem samochodowcem z N.Y. do Hamburga lub Bremyenhaven .Koszt frachtu około 5000-6000$. A tak nawiasem mówiąc czy nie najłatwiej było by kupić coś takiego w Niemczech lub Szwecji ?
Avatar użytkownika
smutny
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 19:21

Re: Wypasiona autolaweta ;)

Postprzez Bartdrift » 17 kwi 2008, o 19:43

Dzieki ze sie tak poswieciles :uklon: :uklon: :uklon:
Nawet nie jest to az tak drogo. Spodziewalem sie duzo wiecej.
Koszt takiej przyjemnosci z Europy to juz grube dziesiatki tysiecy euro niestety. Moim zdaniem to wychodzi w tej sytuacji "w miare tanio"
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Wypasiona autolaweta ;)

Postprzez smutny » 17 kwi 2008, o 20:14

nie ma sprawy. tak naprawdę wystarczył jeden tel. w razie gdyby co służę nr tel. do agenta morskiego , który organizuje całą jazdę , również za wielką wodą.
Avatar użytkownika
smutny
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 19:21


Powrót do Offtopic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości