zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez hades » 24 sty 2012, o 18:00

rusek300zx napisał(a):jak niby przeglad w polsce u nas na zachodniej czesci kraju zapomnij o przegladzie i trzeba mot z angly heh


Południe pozdrawia.
hades
Touge Drifter
 
Posty: 170
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 23:57
Lokalizacja: Zakopane

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez rusek300zx » 25 sty 2012, o 22:11

no to niezle jaki motaniec ten nasz kraj heh paranoja :lollol:
rusek300zx
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 sty 2012, o 20:27
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez mateo2603 » 6 lut 2012, o 21:36

Siemka dołącze się do tematu mam plan żeby w tym roku kupić samochód z UK.
1.Rozmawiałem z diagnostą na których mam prakty, że potrzebne są jakieś papiery do poruszania się po drodze czy to jest właśnie to TAX ?
2.I czy z Polski będę mógł wyrejestrować/przerejestrować samochód z UK czy będe to musiał zrobić na miejscu w UK ?
3.Jak wygląda zarejestrowanie takie pojazdu po przekładce w Polsce ?
4.Czy diagności będą się czepiać, że było coś spawane, grzebane w ścianie grodziowej ?
5.No i jaki jest koszt sprowadzenia samochodu z Irlandii do Polski ?

Jeżeli macie jakieś przydatne informacje jeszcze to z miłą chęcią poczytam.
Dzięki z góry za odpowiedz i pozdrawiam :grin:
mateo2603
Touge Drifter
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 18:34
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez VigdriFT » 6 lut 2012, o 23:13

mateo2603 napisał(a):1.Rozmawiałem z diagnostą na których mam prakty, że potrzebne są jakieś papiery do poruszania się po drodze czy to jest właśnie to TAX ?

Wiec tak, w uk jest to podatek drogowy który nie jest wliczany w benzyne paliwa oraz plyny eksploatacyjne, zeby poruszac sie po drodze potrzeba : V5 document, potwierdzenie M.O.T. czyli przeglad techniczny, oraz oplacic wlasnie ten podatek, w uk TAX.

mateo2603 napisał(a):2.I czy z Polski będę mógł wyrejestrować/przerejestrować samochód z UK czy będe to musiał zrobić na miejscu w UK ?

Przerejestrowanie samochodu jest dostepne w UK i nie powinno z tym byc raczej duzych problemow, bo z tego co sie orientuje, to potrzebny jest dokument MOT oraz dowod pojazdu, przez co bedzie wymieniony na tzw. V5 jak mnie pamiec nie myli.

mateo2603 napisał(a):3.Jak wygląda zarejestrowanie takie pojazdu po przekładce w Polsce ?

Przekladka moze zostac wykonana nawet w garazu, byle by spelniala warunki kontroli technicznej pojazdu, jezeli spelni, to nie powinno byc problemow.

mateo2603 napisał(a):4.Czy diagności będą się czepiać, że było coś spawane, grzebane w ścianie grodziowej ?

W UK preferuja by kierownica byla po stronie fabrycznej, co obdarza ciebie wiekszym bezpieczenstwem, ale po przekladkach jeszcze nie widzialem po UK jezdzacych samochodow.

mateo2603 napisał(a):5.No i jaki jest koszt sprowadzenia samochodu z Irlandii do Polski ?

Koszt auta + przewoz + papierkowe roboty, stany techniczne, oraz ubezpieczenie :]

Mam nadzieje ze nieco wyjasnilem ci twoj problem lub pomoglem, w Kosztach nie jestem wstanie ci nic doradzic, bo to zalezy glownie od samochodu, jaki bedziesz chcial sprowadzac.
Avatar użytkownika
VigdriFT
Touge Drifter
 
Posty: 305
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 20:32
Lokalizacja: London 6967416

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez ldzwidz » 7 lut 2012, o 19:22

mateo2603 napisał(a):3.Jak wygląda zarejestrowanie takie pojazdu po przekładce w Polsce ?



Urzad celny, skarbowka, przeglad zerowy, wydzial komunikacji :)
ldzwidz
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:33
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez mateo2603 » 7 lut 2012, o 19:25

VigdriFT Dzięki wielkie naprawdę mi pomogłeś :uklon:
Jak będę miał jeszcze jakieś pytania dotyczące sprowadzenia samochodu z UK to już wiem z kim się kontaktować ;)
Pozdro :grin:

ldzwidz napisał(a):
mateo2603 napisał(a):3.Jak wygląda zarejestrowanie takie pojazdu po przekładce w Polsce ?



Urzad celny, skarbowka, przeglad zerowy, wydzial komunikacji :)


Acha czyli standard w Polsce kupa papierkowej roboty :P
A nie wiesz jakie to są koszta ?
mateo2603
Touge Drifter
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 18:34
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez ldzwidz » 7 lut 2012, o 19:37

mateo2603 napisał(a):
ldzwidz napisał(a):
mateo2603 napisał(a):3.Jak wygląda zarejestrowanie takie pojazdu po przekładce w Polsce ?



Urzad celny, skarbowka, przeglad zerowy, wydzial komunikacji :)


Acha czyli standard w Polsce kupa papierkowej roboty :P
A nie wiesz jakie to są koszta ?


tlumacz kolo 50-100zl, przeglad zerowy nie mam pojecia, urzad celny 3,2% lub 18% (?), w zaleznosci od pojemnosci, od wartosci samochodu wdg. EUROTAX'u. Skarbowka nie pamietam, kolo 100zl chyba, wydzial komunikacj 500zl oplaty ekologicznej, 260 rejestracja i to chyba wszystko.
ldzwidz
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:33
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez mateo2603 » 7 lut 2012, o 19:43

tlumacz kolo 50-100zl, przeglad zerowy nie mam pojecia, urzad celny 3,2% lub 18% (?), w zaleznosci od pojemnosci, od wartosci samochodu wdg. EUROTAX'u. Skarbowka nie pamietam, kolo 100zl chyba, wydzial komunikacj 500zl oplaty ekologicznej, 260 rejestracja i to chyba wszystko.

Dzięki wielkie :grin:
mateo2603
Touge Drifter
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 18:34
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez Rayu » 7 lut 2012, o 19:47

ldzwidz napisał(a):tlumacz kolo 50-100zl, przeglad zerowy nie mam pojecia, urzad celny 3,2% lub 18% (?), w zaleznosci od pojemnosci, od wartosci samochodu wdg. EUROTAX'u. Skarbowka nie pamietam, kolo 100zl chyba, wydzial komunikacj 500zl oplaty ekologicznej, 260 rejestracja i to chyba wszystko.

Z tego co dobrze pamiętam to do 2000cm jest ten tańszy, powyżej ten droższy.
Avatar użytkownika
Rayu
Touge Drifter
 
Posty: 312
Dołączył(a): 5 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Kęty

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez mateo2603 » 7 lut 2012, o 19:53

Rayu napisał(a):
ldzwidz napisał(a):tlumacz kolo 50-100zl, przeglad zerowy nie mam pojecia, urzad celny 3,2% lub 18% (?), w zaleznosci od pojemnosci, od wartosci samochodu wdg. EUROTAX'u. Skarbowka nie pamietam, kolo 100zl chyba, wydzial komunikacj 500zl oplaty ekologicznej, 260 rejestracja i to chyba wszystko.

Z tego co dobrze pamiętam to do 2000cm jest ten tańszy, powyżej ten droższy.

Dobrze pamiętasz ;)
mateo2603
Touge Drifter
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 18:34
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez kamilp1908 » 8 lut 2012, o 07:49

Jeszcze zostaje kwestia rzeczoznawcy, który stwierdzi, że przekładka została zrobina zgodnie ze "sztuką". Znajomy sam przekładał Nissan S14a i stacja diagnostyczna zrobiła dopiero przegląd zerowy, gdy otrzymali opinię rzeczoznawcy.
kamilp1908
Król Ronda
 
Posty: 73
Dołączył(a): 16 cze 2008, o 11:58
Lokalizacja: Płock / Warszawa

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez mateo2603 » 8 lut 2012, o 08:24

kamilp1908 napisał(a):Jeszcze zostaje kwestia rzeczoznawcy, który stwierdzi, że przekładka została zrobina zgodnie ze "sztuką". Znajomy sam przekładał Nissan S14a i stacja diagnostyczna zrobiła dopiero przegląd zerowy, gdy otrzymali opinię rzeczoznawcy.

No właśnie nie każda stacja widocznie tego wymaga pytałem się właśnie na ten temat diagnostę z którym mam prakty i powiedział, że najważniejsze żeby było właśnie ten papier o poruszaniu się po drodze czyli z tego co przeczytałem V5 i MOT.
No ale jeśli będzie mi potrzebny papier od rzeczoznawcy to nie będe miał z tym problemu :grin:
mateo2603
Touge Drifter
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 18:34
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez Squad » 7 cze 2012, o 21:51

czy ktoś zna jakieś ogłoszenia z autami z UK poza Ebay? :thumbsup:
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez Reth » 7 cze 2012, o 22:30

Avatar użytkownika
Reth
Touge Drifter
 
Posty: 956
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 01:16
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup auta z anglii, ogólnie z zagranicy

Postprzez Squad » 19 sie 2012, o 11:55

Kolejne pytanie z serii auta z uk. Jest sporo aut w ogłoszeniach, gdzie sprzedający pisże o możliwości wykupienia OC i normalnej jezdzie po Polsce. What the ups!? :scratch:
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 5 gości