Nowi montażyści do driftingo.pl

Pytania o produkty, zawartosc strony i wszystko mające związek z DriftinGo.pl

Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez DriftinGO.pl » 18 sty 2008, o 21:00

Wielu z Was czeka na nasze relacje już bardzo długo , wiec postanowiliśmy zatrudnić profesjonalistę ,dzięki któremu będziemy mogli przyśpieszyć wydawanie relacji.
Po wielu rozmowach wybraliśmy 2 osoby które pasowały nam najbardziej.
Jako przetestowanie ich umiejętności, zleciliśmy im zmontowanie krótkiego klipu z ostatniej rundy KOE którą nagrywaliśmy.

Klipy od obydwóch panów już gotowe ,a my nadal nie możemy sie zdecydować którego z nich wybrać.
Pomożecie ?

Oto 2 klipy od 2 różnych osób, złożone z tego samego materiału.
Prosimy o wasze glosy :) :

CLIP 1

CLIP 2
Avatar użytkownika
DriftinGO.pl
DRIFTINGO
 
Posty: 71
Dołączył(a): 22 gru 2007, o 00:49

Re: Nowi montarzyści do driftingo.pl

Postprzez trueno2 » 18 sty 2008, o 21:37

Mam jakieś małe problemy z zassaniem drugiego filmiku, więc narazie wrażenia z pierwszej produkcji.

Jednym słowem, ciężko. Ciężko pod względem muzyki i ogólnego nastroju filmiku ;). Dla fanów mocnych dźwięków. Jestem nastawiony na nie jak widzę wszelkiego rodzaju kombinacje z obrazem, kolorami. Niestety tutaj jest podobnie, strasznie drażnią mnie te przejścia z kolorowego obrazu do czarno białego. Już od początku nasunął mi się klimat "Monster Garage", jakoś tak to skojarzyłem, szczególnie motyw z 28 sekudny.

Dlaczego w 1:16 widzimy V rudne TDC?

Oczywiście wrażenia opisywanego okiem laika ;).

EDIT: ten drugi film waży, aż 102MB?
Avatar użytkownika
trueno2
moderator
 
Posty: 124
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:21
Lokalizacja: Posen/Szreniawa

Re: Nowi montarzyści do driftingo.pl

Postprzez gumis » 18 sty 2008, o 21:58

moim zdaniem dotychczasowe filmiki driftingo.pl byly duzo lepsze niz te 2 klipy razem wziete... mnie strasznie meczy ta muzyka i ogolnie mam kiepskie odczucia...

jezeli juz koniecznie musialbym wybrac to clip nr 1 jest moim zdaniem lepszy... w 2 klipie najbardziej nie podoba mi sie to ze przejazdy sa tak mocno przyspieszone...
Avatar użytkownika
gumis
DRIFTER
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24 gru 2007, o 15:40
Lokalizacja: Otwock

Re: Nowi montarzyści do driftingo.pl

Postprzez DriftinGO.pl » 18 sty 2008, o 22:20

trueno2 napisał(a):EDIT: ten drugi film waży, aż 102MB?


Tak, ma 102mb
Avatar użytkownika
DriftinGO.pl
DRIFTINGO
 
Posty: 71
Dołączył(a): 22 gru 2007, o 00:49

Re: Nowi montarzyści do driftingo.pl

Postprzez tery » 19 sty 2008, o 01:11

Szymon - za duzo spinow i palenia gumy... WIECEJ DOBREJ JAZDY!!!
Drugi - TOTALNEI NIE TEN KLIMAT!!! Muza nie pasuje, wszystko przyspieszone... dokladnie na odwrot powinno byc, tak jest jedna wielka sieka.

Ja bym wybral Szymona i wytlumaczyl mu ze trzeba pokazywac jak najlepsze rzeczy czyli bez spinow i malo palenia....



".... BARTDRIFT JEST NAJLEPSZY!!!!.... " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ale z nas jest banda losi! heheheehhe
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Nowi montarzyści do driftingo.pl

Postprzez se7engate » 19 sty 2008, o 07:58

> ".... BARTDRIFT JEST NAJLEPSZY!!!!.... " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
> ale z nas jest banda losi! heheheehhe[/quote]

Witam,

jestem autorem filmu nr 2.

Z tego co mi Bartek mówił to sam miał oglądać i wybierać filmy, dlatego umieściłem scenę, .... BARTDRIFT JEST NAJLEPSZY!!!!.... Gdybym wiedział, że film znajdzie się na tym forum, to zawarł bym tam inne sceny... kolejna sprawa to rozmiar filmu - nie było mowy o przygotowaniu go do pobrania na stronie, dlatego pierwsza wersja miała ok 0,5 Gb aby zachować jak najwięcej danych przy minimalnej kompresji obrazu.
Podczas tworzenia tego filmu chciałem pokazać swoje umiejętności, emocje związane z 'mocnymi' samochodami, zgrać obraz z dźwiękiem i uważam, że te cele zrealizowałem i naprawdę cieszę się, że mogę współpracować z Bartkiem i realizować dla mnie fantastyczny projekt. Oby było więcej okazji ku temu. Muza jest z Tokyo Drift, nie jest jednolita i dostrzegłem w niej potencjał na ciekawe połączenie z obrazem.

Chciałbym abyście wiedzieli, że to jest mój pierwszy fim o samochodach i chętnie wysłucham dobrych rad kolegów drifterów. To jest bardzo piękny sport i naprawdę chciałbym aby moj samochód posiadał tylny napęd.

Życzę miłego oglądania,

Krzysztof
se7engate
 

Re: Nowi montarzyści do driftingo.pl

Postprzez tery » 19 sty 2008, o 10:19

se7engate napisał(a):> ".... BARTDRIFT JEST NAJLEPSZY!!!!.... " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
> ale z nas jest banda losi! heheheehhe

Witam,

jestem autorem filmu nr 2.

Z tego co mi Bartek mówił to sam miał oglądać i wybierać filmy, dlatego umieściłem scenę, .... BARTDRIFT JEST NAJLEPSZY!!!!.... Gdybym wiedział, że film znajdzie się na tym forum, to zawarł bym tam inne sceny... kolejna sprawa to rozmiar filmu - nie było mowy o przygotowaniu go do pobrania na stronie, dlatego pierwsza wersja miała ok 0,5 Gb aby zachować jak najwięcej danych przy minimalnej kompresji obrazu.
Podczas tworzenia tego filmu chciałem pokazać swoje umiejętności, emocje związane z 'mocnymi' samochodami, zgrać obraz z dźwiękiem i uważam, że te cele zrealizowałem i naprawdę cieszę się, że mogę współpracować z Bartkiem i realizować dla mnie fantastyczny projekt. Oby było więcej okazji ku temu. Muza jest z Tokyo Drift, nie jest jednolita i dostrzegłem w niej potencjał na ciekawe połączenie z obrazem.

Chciałbym abyście wiedzieli, że to jest mój pierwszy fim o samochodach i chętnie wysłucham dobrych rad kolegów drifterów. To jest bardzo piękny sport i naprawdę chciałbym aby moj samochód posiadał tylny napęd.

Życzę miłego oglądania,

Krzysztof


Czesc,

zle mnie zrozumiales, bardzo fajnie ze jest ta scena w ktorej gadamy, ja bylem w tej grupce 3 osobowej. Smieje sie z nas, ze sie wyglupialismy, tu nie ma NIC zlego do ciebie.

Uwagi sa wyzej inne.

Podstawowa jezeli chodzi o mnie to zly kierunek - Nie przyspieszac, tylko zwalniac. To samo z muzyka nie moze byc taka siekanina. Bardziej Rock pasuje. Efekty w srodku fajne.

Nastepny napewno ci pojdzie lepiej.

Zeby bardziej podchwycic klimat, polecam ci klipy PRODRIFT, poszukaj na youtube.

pzdr
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez Bartdrift » 19 sty 2008, o 11:05

Dokladnie, to na koncu jest the best!!! :lol: Jak to uslyszalem to malo nie padlem ze smiechu! Akurat to nie jest tu napewno problemem.

Co do zamieszczenia to takiego planu nie bylo ,ale zeby nikogo nie skrzywdzic postanowilismy dac filmy pod ocene najbardziej zainteresowanych ,czyli osob ktore to beda pozniej ogladaly .Wydaje mi sie ze tak bedzie sprawiedliwie
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez EBER » 19 sty 2008, o 14:04

pierwszy troche lepszy pod katem wyczucia klimatu !!Za to drugi duzy plus za humor!!!
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez Kermel » 19 sty 2008, o 14:36

Moje skromne 0,03 PLN w tym temacie:

Klimat: Uważam, że nie tędy droga troszke. Klip powinien być dynamiczny ale nie za bardzo. Nastrojowy, w treści klipu powinny znaleść się sceny "zza kulis" ( albo zza kulisów nie wiem .. troszkę jestem chyba wczorajszy:P) aby nadać właśnie troszkę klimatu samej imprezy, jej organizacji, dobrej zabawy itd. Uważam, że podstawą utrzymnia dobrego klimatu w klipie są dwie sprawy; wartość merytoryczna (piękne przejazdy, ukazana walka miedzy zawodnikami) i humor ( klip powienien zawierac kilka scen typowo humorystycznych po to aby oglądający był poniekąd zmuszony do refleksji nad tym co jeszcze ciekawego bądź śmiesznego wydarzyło sie na danej imprezie). Co do wyżej wymienionej wartości merytorycznej sądzę, iż pokazywanie zbyt wielu spinów lub zbyt czesto ukazujące się sceny z "palenia loczka" sa zbędne i psują klimat. (bo jak wiadomo nie na tym polegają zawody)

Wykonanie: W obu klipach autorzy pokazali zaledwie wierzchołek góry swoich umiejętności (mam nadzieję, że nikt sie za to nie obrazi, że tak to ująłem ale uważam ze to raczej pozytyw). O ile muzyka jest zgrana z klipem i jego dynamiką (mam na myśli klip, o którym Tery wyraził się, że "siekanina") nie może ona "zagłuszać" tego co dzieje sie na ekranie. Zbyt szybkie przejścia scen, zbyt przyspieszone sceny nie ukazaują tak naprawde tego co się dzieje lecz dają nam świadomość ze autor ma talent i dobrze mu wychodzi "mixowanie". To troszkę nie tak powinno to wyglądać. Plusem w klipie "siekanina" sa wstawki animowane. Super, że ktoś idzie w tą strone. Przez takie dodatki klip staje się bardziej profi, bardziej ciekawy i widac ze nie został wykonany przez amatora lecz osobę, która ma do tego pociag i robi to z pasją i dodaje COS od siebie ulepsza cos zeby było inaczej - to bardzo ważne. Patrząc na klipy i całe relacje JDM widzimy w nich wiele takich ciekawych rozwiazan ładnie dopasowanych do wartośći merytorycznej i to się wszystko wiąże ze soba i tworzy niesamowity klimat.

Myślę, że po konsultacjach z naszym głownym monażysta :) powinno znaleść się złoty srodek i zacząc robić klipy takie już naprawde profi. Nie będę tutaj oceniał ani jednego ani drugiego bo nie chcę. Uważam, że oba są dobre i oba mają swoje plusy i minusy. Trzeba po prostu popracowac i skonsultować wiele spraw dotyczących montazu bo nie jest to takie wszystko "hop-siup". Pozdr !
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez jumper » 19 sty 2008, o 16:35

Witam

Jestem autorem clipu 1, chciałem się ustosunkować do Waszych wypowiedzi i przedstawić moje wyobrażenie, którym się kierowałem podczas montażu.

Przede wszystkim nie dostaliśmy jasnych wskazówek i wytycznych co do zawartości teledysku i jego dynamiki. Wasze opinie są dla mnie bardzo cenne i gdybym je znał przed podjęciem się montażu to wynik mojej pracy byłby całkiem inny.

Moim podstawowym założeniem był odbiorca, do którego miał być klip skierowany.
Wyobraziłem sobie tutaj 18-to letniego „Jasia Kowalskiego”, który zwykle stoi za taśmą ochronną i dopinguje Waszym zmaganiom. Dlatego w klipie pojawia się „palenie loczka”,„splity” i mały „crash”;).
Bo to chyba? „Misie” za taśmą lubią najbardziej. ;) ;) ;)

Kolejny kierunek jaki obrałem w trakcie montażu to Zawodnicy, którzy tworzą to nową dyscyplinę motoryzacji i tutaj możecie zauważyć, że podczas refrenu „beautyful people” pojawiają się wizerunki kierowców i ich kibice. :geek:

Jeżeli chodzi o wstawki animowane, które można „ściągnąć z netu” to jestem ich przeciwnikiem i uważam, że zamiast podwyższać wartość clipu mogą z niego zrobić zlepek kiczu. Inną sprawą jest użycie animacji stworzonej wyłącznie na dany montaż, która zawiera swe niepowtarzalne cechy i komponuje się z obrazem („Szybcy i wściekli”). 8-)

Podsumowując mój wywód chciałem pogratulować poprzedniemu montażyście, który stworzył kilka naprawdę dobrych clipów czym ustawił nam bardzo wysoko poprzeczkę.
Postawione przed nami zadanie było proste – pokazać co potrafisz, myślę, że wywiązaliśmy się z powyższego tematu . Teraz wszystko zależy od Was.

Spadochroniarskim pozdrowieniem
Blue sky

jumper


p.s. Jeżeli chcielibyście zobaczyć więcej moich montaży, w nieco innej kategorii zapraszam na: http://www.strefajumpera.pl
jumper
Amator
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 sty 2008, o 16:18
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez Krychu » 19 sty 2008, o 17:10

bardziej spodobal mi sie klip 'driftomania', jako ze jest to w formie traileru mozna wybaczyc te przyspieszanie, ale nakladanie na siebie obrazu z dwoch roznych ujec juz nie bardzo, nie rob tego czesto, bo nie jest to zbyt fajne :geek:
Avatar użytkownika
Krychu
Touge Drifter
 
Posty: 132
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 11:52

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez Bartdrift » 19 sty 2008, o 18:12

Kermel napisał(a):Plusem w klipie "siekanina" sa wstawki animowane. Super, że ktoś idzie w tą strone. Przez takie dodatki klip staje się bardziej profi, bardziej ciekawy i widac ze nie został wykonany przez amatora lecz osobę, która ma do tego pociag i robi to z pasją i dodaje COS od siebie ulepsza cos zeby było inaczej - to bardzo ważne.


Co do tego niestety sie nie zgodze. Faktycznie fajne jest to ze montarzysta zrobil cos "innego" i nie bal sie tago ze inni tak nie robią. Niestety sama tego rodzaju animacja akurat nie przypada mi jakos w tym momecie do gustu. Bardziej pasuje to do jakiegos teledysku techno niz do klipu z zawodow w driftingu

W ogóle to klip "siekanina" jest do mometu pierwszego ujecia samochodu Paula Vlasbloma(do 33 sekundy) jest naprawde spoko i mi sie bardzo podoba. Nawet lubie juz go sobie do tego mometu zobaczyc co jakies kilka godzin. Pozniej wylanaczam, bo mi sie moja zaleczona nerwica odzywa jak przechodzi do "akcji" :lol:

W klipie od kolegi jumpera faktycznie wstawki czarno-biale powoduja podobne emocje ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez Kermel » 19 sty 2008, o 18:35

Bartku masz racje ze TAKIE wstawki (jakis tam matrixowy tunel :P) to troszke właśnie do teledysku pasują ... Chodziło mi o sam pomysł wstawienia CZEGOŚ nowego. W japońskich relacjach zauważ są takie wstawki przy prezentacji zawodników np. Ja po prostu popieram samą koncepcje używania animacji a jej forma i treść to juz inna bajka.
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Nowi montażyści do driftingo.pl

Postprzez trueno2 » 19 sty 2008, o 19:11

Co do tych animacji, to jak ktoś chce umieścic takową rzecz, to może zrobić coś na wzór Mangi/Anime? Oczywiście przedstawiające realistycznych drifterów/postacie/samochody, po prostu przerobionych na "japoński" styl ;). Pies wie jak się to ma to do wykonania, ale wg. pomysł ciekawy. Może da radę, efekt napewno był by ciekawy...

Kiedyś chyba widziałem takie coś podobnie zrobionego...

EDIT:

http://youtube.com/watch?v=oiEJf1maBD0

Taki styl jak w tym teledysku, tylko bardziej podkoloryzować na styl Anime.
Avatar użytkownika
trueno2
moderator
 
Posty: 124
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:21
Lokalizacja: Posen/Szreniawa

Następna strona

Powrót do Na każdy temat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości