Początek ?? czy nie

Informacje o RC, tematy o modelach, zawodach itd.

Początek ?? czy nie

Postprzez bylebokiem » 1 kwi 2010, o 19:15

Witam mam taki problem bo chciałbym z jednej strony kupić sobie Rc ka ale to wydatek min. 400 zł a ja hajsu za bardzo nie mam i boje się ze sobie kupie ale nie będzie mi się podobało i sprzedam.
Mój kumpel ma takeigo i śmigałem i całkiem fajnie ale czy się szybko nie znudzi ???
POMOCY :beg: :beg: :beg:
I jeszcze rozważam kupno ASG więc sam nie wiem pomocy !! :help:
Bo nie chcę odstawić na półkę po tygodniu zabawy . :nea:
Avatar użytkownika
bylebokiem
Król Ronda
 
Posty: 52
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp .

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez MasterTM » 1 kwi 2010, o 22:14

ASG Ci się na pewno nie znudzi. Znam kilka osób, które miały ten sam problem co Ty i każda z nich mówiła, że strach był, że się znudzi, ale się nie znudziło. Co do RC, to tu jest wydatek około 700zł. 400zł autko + ładowarka porządna jakieś 100-200zł + pakiecik około setki kosztuje... I to się raczej prędzej może znudzić niż ASG.
Avatar użytkownika
MasterTM
Touge Drifter
 
Posty: 699
Dołączył(a): 21 lis 2009, o 22:11
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez Vince20 » 2 kwi 2010, o 01:34

Jak chcesz konkretnych informacji, to pogadaj z Leo-15 na pdmrc.pl Od kilku lat siedzi w ASG i modelech RC...
Ja mogę cię zapewnić, że jeśli masz w swojej okolicy kilku znajomych krórzy też mają RC i interesują się tym, to jak już sprawisz sobie dobry model to cisię nie znudzi :grin: . Jeżeli masz się z kim dzielić swoją pasją to na pewno ci się nie znudzi :)

Co do ASG to sprawa ma się tak samo, bo strzelać się tylko w 2 osoby nie ma sensu... 4 osoby to też trochę za mało.... grupa powinna liczyć mimimum 8-10 osób żeby miało to sens... inaczej jest strasznie nudno... Leo ci wszystko opowie ma spore doświadczenie w temacie jak i w bitwach ASG :grin:
Jeśli chodzi o wydatki... ani jedno ani drugie nie jest tanim hobby... więc tak czy siak będziesz się musiał liczyś z kosztami.
Dobra replika ASG, nawet używana kosztuje minimum 250-500zł (taka która nie będzie ci się co chwilę psuć, zacinać, z dobrym gear boxem- najlepiej V3, i odpowiednio dużo FPS, żeby nie było tak że będziesz miał zasięg ledwo 15m). Do tego dochodzi jeszcze lepszą ładowarka(jeśli to elektryk... O gazówkach narazie zapomnij bo są drogie zarówno przy kupnie jak i w utrzymaniu), okulary ochronne obowiązkowe (jakieś porządne, najlepiej z atestem), oporządzenie (mundur, buty - przecierz nie będziesz biegał w dresie i adidasach xD, ładownice, może jakiś plecak taktyczny na sprzęt, inne potrzebna drobiazgi) no i oczywiście kulki!! I to nie takie najtańsze bo sobie rozwalisz replikę... popękają w gear box'ie i czeka cię kosztowna naprawa... 2000 zwykłych kulek precyzyjnych kosztuje 25zł. Na strzelance zużywa się średnio 2-3 magazynki po 30 kulek każdy.
Jeżeli chcesz mieć DOBRE podstawowe wyposażenie na start to zamkniesz się w cenie około 1000 zł - TO jest TANIO jeśli chodzi o ASG

Dobry model RC, dobra ładowarka, aparatura sterująca, silnik, regulator, kilka dobrych pakietów, nakładki do driftu,może karoseria jeśli nie będzie z modelem?... cenowo też wyjdzie to około 1000zł - To też jest niedrogo za dobry sprzęt...
Vince20
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25 mar 2010, o 22:42
Lokalizacja: Barcin/Bydgoszcz

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez bylebokiem » 2 kwi 2010, o 07:14

Dzięki chłopaki :good:
Chyba się namyśliłem i raczej to będzie ASG no bo wiadomo to wielka adrenalina :mod:

THX :grin:
Avatar użytkownika
bylebokiem
Król Ronda
 
Posty: 52
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp .

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez MaxXxi47 » 25 kwi 2010, o 17:00

Bzdury panowie piszecie :P RC jest droższe od ASG i może szybciej znudzić. Co prawda od dziecka chciałem kupić jakiś dobry model, ale zawsze brakowało kasy. Za to ASG to moje drugie życie i bardzo się z tego faktu cieszę :P Faktycznie, trzeba kilku osób żeby było fajnie, ale to nie problem wejść na forum typu WMASG.pl czy inne, bardziej regionalne (np Kuj-Pom to KPASG.net). Tam rejestracja, zapoznanie się z forum itp. itd. i można się strzelać. Podstawowe wydatki to replika, kulki i okulary. Resztę można kupić później (sam na początku śmigałem w zielonkawych dresach :P ), a wydatek 40-50zł na niemiecki mundur BW (kamuflaż flecktarn) nie jest straszny, a daje + 100pkt do lansu xD

Podstawowe wydatki (prosiłbym kogoś kto zajmuje się RC o podobne zestawienie kosztów):

Replika ASG:
- sprężynowa (po każdym strzale przeładowujemy) od 60zł za strzelbę do 500zł za tanią replikę snajperską (lepsze kosztują po 2-3 tysiące zł) - choć na początek ASG jest to zły wybór (o snajperstwo mi chodzi, nie o repliki sprężynowe),
- elektryczna (dołączony akumulator kręci silnikiem napędzając zębatki i tak dalej :P - zainteresowani na PW proszę) od 150zł za używaną i od 250zł za nową do ... hmm Minigun kosztuje jakieś 6000$ więc uznajmy tę granicę za skrajną :P
- gazowa (gaz ładowany jak w zapalniczkach, wypycha kulkę) od 100zł za plastikową bez BlowBacku (efekt odrzutu zamka jak w ostrej broni) do 700zł za metalową, z oznaczeniami i bardzo silnym BlowBackiem. Oczywiście mówimy o Pistoletach - karabiny zaczynają się od 1300zł w górę za metalowe i bodaj 400zł za plastik,
W gazówkach trzeba pamiętać o doliczeniu kosztów gazu (40zł butla 1000ml starczająca na 2000-4000 strzałów, zależnie od gazożerności repliki lub propan techniczny w butli 11kg z przejściówkami do mniejszych butli itp. itd. ale to jak ktoś już jest mocno zaawansowany w "gaziakach").

Amunicja:
Kulki - od 10zł za 2000 sztuk w górę, zależnie od jakości i wagi (Ja polecam firmę MadBull - 4000 kulek 0.25g za 35zł),
Gaz - patrz gazowe.

Ochrona oczu (NAJWAŻNIEJSZE!):
Od 10zł za najtańsze okulary z poliwęglanu z Castoramy do nawet 1000zł za oryginalne okulary/gogle balistyczne używane w różnych armiach świata.

Mundur:
40-50zł za najtańszy niemiecki/brytyjski mundur używany, do ponad tysiąca za oryginalny rosyjski komplet KZS, czy jeszcze więcej za Oliwkę USA z Wietnamu ;P Ale to już raczej w historyczne odwzorowania byśmy weszli.

Buty:
Desanty - 100zł. Coś lepszego, ładniejszego i wygodniejszego - od 150zł w górę. Osobiście biegam w Glanach - mi starczają ;P

Inne pierdoły:
Kamizelki - od 50zł w górę,
Dodatkowe magazynki, akcesoria do nich - różnie,
Inne niewymienione - różnie.


Podsumowując koszt na start to:

Replika - 300zł
Paczka kulek - 40zł
Okulary - 20zł
Mundur - 50zł
Butów nie liczę bo można biegać nawet w czarnych adidasach :P

W sumie 410zł.


Obawiam się że czegoś do driftowego RC nie kupimy w tej cenie, choć mogę się mylić :)


Pozdrawiam
MaxXxi47 / A.D.I.D.A.S
Avatar użytkownika
MaxXxi47
Touge Drifter
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:06
Lokalizacja: Kotomierz - Bydgoszcz

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez plisken » 26 kwi 2010, o 09:12

http://sklep.rcplanet.pl/product.php?id_product=325
MaxXxi47 napisał(a):Bzdury panowie piszecie :P RC jest droższe od ASG i może szybciej znudzić.

Koszty są porównywalne, z kwestia znudzenia jest sprawą indywidualną.
Mój driftcarowy sprzęt:

X-ray T2 + koszt konwersji oversteer (różne przełożenia tył+przód) = 1 500zł
silnik BL 9,5T + regulator = 370zł
bateryjki LiPo SC 4100 (x2) = 460zł
karoseria + koła + oponki - 250zł
aparatura sanwa 2,4G - 560zł
ładowarka + zasilacz = 200zł

razem = 3 340,-

Biorąc pod uwagę, że model można kupić używany jeden sezon za koło 500zł to koszt spada o 1000zł
Baterie można kupić obecnie innej firmy po 140zł to koszt na 2 spada o 180zł
Aparaturę można kupić używaną syntezę za 200zł to znów odpada 310zł, czyli wychodzi na końcu 1850zł i też mamy sprzęt z wyższej półki. Ile kosztował Twój sprzęt?
Avatar użytkownika
plisken
Touge Drifter
 
Posty: 114
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 11:31
Lokalizacja: Goczałkowice - Zdrój

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez MaxXxi47 » 30 kwi 2010, o 00:12

Jeśli chodzi o sprzęt prawie profi to fakt - jest co porównywalne (nawet bym powiedział że ASG potrafi być droższe) ale ja chciałem uzyskać info co do kosztów minimalnych za jakie da się już podriftować małym bzykiem.
A odnośnie mojego sprzętu i kwot jakie na niego wydałem - nie będę pisał dokładnie bo nie pamiętam ale średnio:

Pierwsza replika - 130zł z kulkami, dodatkowymi magazynkami, speedloaderem i okularkami (sprężynowa dlatego ta tanio) ale mam ją do tej pory.
Mundur 1 - 100, Mundur 2 - 100, Mundur 3 - 50zł, Mundur 4 - 150zł (wiecie - to jak u kobiet z butami :P ).
Kolejna replika - 150zł (używka, okazja jakich mało)
jeszcze jedna replika - 300zł (też używka i też okazja choć łatwiej już na coś takiego trafić)
Hełm - 50zł
Kamizelka taktyczna + nakolanniki - 120zł
Razem 1050zł ale do tego dojdzie pewnie jeszcze raz tyle na gaz, kulki i wszelkie inne pierdołki typu kominiarki, pokrowce na repliki, pokrowce na hełm, gogle itp. itd.

Jeśli ktoś chce mogę napisać ile trzeba konkretnie wydać na dane umundurowanie, pomóc w wyborze itp. Doradzałem już nie raz i każdy był zadowolony.

Zapraszam również do dyskusji na gg 1049355 gdzie możemy pogadać na temat ASG itp.
Avatar użytkownika
MaxXxi47
Touge Drifter
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:06
Lokalizacja: Kotomierz - Bydgoszcz

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez plisken » 6 maja 2010, o 11:44

No i widać, że o porównywaniu kosztów nie ma wielkiego sensu dyskutować, a sprawa "wciągnięcia" się w jakąś dziedzinę to kwestia indywidualna. RC można z powodzeniem zacząć od tego co podałem, czyli około 450zł
Avatar użytkownika
plisken
Touge Drifter
 
Posty: 114
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 11:31
Lokalizacja: Goczałkowice - Zdrój

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez MaxXxi47 » 7 maja 2010, o 22:33

Sorry - nie zauważyłem linku który podałeś. Co to jest za podwozie i co muszę na początek wymienić ? :P :D


P.S
Jako że zajmuje się też ASG mam w posiadaniu akku SANYO 8,4V 1600mAh na niebieskich ogniwach 4/5 RC z napisem For Flight. Nada się to do czegoś czy jednak RC już tylko w Li-Polach siedzi?
Avatar użytkownika
MaxXxi47
Touge Drifter
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:06
Lokalizacja: Kotomierz - Bydgoszcz

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez plisken » 11 maja 2010, o 11:07

Tzw FlyingFish lub HSP Strada. To jest chyba najtańsze podwozie do driftu, ale jest bardzo sensowne, bo przebija wszystkie inne podwozia w kwocie do 1000zł za RTR (z wyposażeniem). Na pewno przyda się większe akku. 8,4 o ile zmieścisz da kopa temu silnikowi, ale może usmażyć regulator. LiPo jest bardzo fajnym rozwiązaniem (i już teraz tanim) tylko trzeba pamiętać o mierniku napięcia, żeby nie rozładować za bardzo i odpowiedniej ładowarce, żeby go naładować. Mając już sprzęt do ładowania i monitorowania napięcia to płacąc 140 zł na pakiet 5000mah mamy zapas mocy w całym zakresie rozładowania pakietu i wygodę ładowania w godzinę, zamiast w 10... :P
Potem jak się już opanuje jazdę to można pomyśleć nad silnikiem bezszczotkowym, ew. aparaturą i lepsze podwozie.
Avatar użytkownika
plisken
Touge Drifter
 
Posty: 114
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 11:31
Lokalizacja: Goczałkowice - Zdrój

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez lobi » 13 maja 2010, o 13:10

wlasnie kupilem sobie ff 1 i powiem ze daje to rade ;) Z tym ze mialem naładowany pakiet profi ładowarka a nie ta z zestawu :/ Teraz niestety własnie ładuje tą ładowarką co daja do zestawu i cos mi sie wydaje ze długo sobie nie polatam. Poza tym pakiet ma mała pojemnosc wiec trzeba pomyslec o ich wymianie jak najszybciej.
Co do wsadzenia LiPo to sprzedawca mowil ze wsadził to do ff i z auta zrobił sie prawdziwy wariat :thumbsup: Tylko tak jak mowiels, regulator sie grzeje ale da sie na tym jezdzic tylko trzeba go kontrolowac :good:

a mam takie pytanie:
jezdzilem sobie autkiem i że tak powiem jak sie rozładowywał pakiet to spadek mocy był baaaaardzo wyrazny ( tzn autko dobrze sie slizgało a nagle osłabło i ledwo jechało). Czy to jest normalne ?
lobi
Touge Drifter
 
Posty: 115
Dołączył(a): 26 lis 2009, o 00:27

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez RC Drifter » 13 maja 2010, o 16:27

lobi napisał(a):wlasnie kupilem sobie ff 1 i powiem ze daje to rade ;) Z tym ze mialem naładowany pakiet profi ładowarka a nie ta z zestawu :/ Teraz niestety własnie ładuje tą ładowarką co daja do zestawu i cos mi sie wydaje ze długo sobie nie polatam. Poza tym pakiet ma mała pojemnosc wiec trzeba pomyslec o ich wymianie jak najszybciej.
Co do wsadzenia LiPo to sprzedawca mowil ze wsadził to do ff i z auta zrobił sie prawdziwy wariat :thumbsup: Tylko tak jak mowiels, regulator sie grzeje ale da sie na tym jezdzic tylko trzeba go kontrolowac :good:

a mam takie pytanie:
jezdzilem sobie autkiem i że tak powiem jak sie rozładowywał pakiet to spadek mocy był baaaaardzo wyrazny ( tzn autko dobrze sie slizgało a nagle osłabło i ledwo jechało). Czy to jest normalne ?


Ja na regulator dałem wiatraczek, a spadek mocy na oryginalnym pakiecie to normalka.
Avatar użytkownika
RC Drifter
Touge Drifter
 
Posty: 688
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 18:52
Lokalizacja: Wysokie Maz. // Podlaskie

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez robacek » 24 paź 2010, o 22:33

Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez maslo174 » 25 paź 2010, o 08:55

Pierwszy odpada drugi też nie powala :) chcesz nowy model czy używany? na pewno za 450 zł kupisz FF nowego z aparaturą 2,4GHZ minusem jest gorsza karoseria ale za 200zł dostaniesz nową do zrobienia lub możesz zlecić komuś zrobienie np. DRAGON CUSTOMS , zapraszam na www.dragoncustoms.pl odwiedź galeria zobacz auta które budujemy .
Avatar użytkownika
maslo174
Touge Drifter
 
Posty: 264
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Łobżenica

Re: Początek ?? czy nie

Postprzez robacek » 25 paź 2010, o 11:42

maslo chcialbym wydac ok 600-700 max na pierwszy setup. buda moze byc do zmiany bo chcialbym upalac hachi wiec raczej custom by wchodzil w gre i tak. dlaczego ta tamiya tt-01d srednia? gdzies na forum wyczytalem ze wlasnie ten model powinien byc idealny na pcozatek do driftu. i co to FF?:) jakis link?:) dzieki za pomoc!

ps. moze byc uzywany ofc.
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do RC Drifting

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości