SaikoD Drift Team

Miejsce dla nowych, mniejszych, lub mniej znanych teamów.

SaikoD Drift Team

Postprzez Asia Garlicka » 17 paź 2011, o 20:38

Witamy w wątku poświęconym SaikoD Drift Team!

Jesteśmy Teamem zrzeszającym ludzi, których pasją jest motosport. Zanim połączyliśmy siły, każdy z nas działał indywidualnie. Naszym celem jest spełnianie wspólnie podjętych wyzwań. Chcemy promować drifting, chcemy zajmować coraz wyższe lokaty na zawodach. A wszystko to chcielibyśmy osiągnąć działając razem.

Oto skład SaikoD:
1. Tomasz Sułkowski „Tommy” – Team Leader
Samochód: Nissan 200SX

Obrazek

Tommy w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=StRXt0CqYk8

2. Kuba Jakubowski „Smal”
Samochód: BMW e30

Obrazek

Smal w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=7fuQg3oqnqE

3. Jakub Madey „Madey”
Samochód: Merkur XR4Ti

Obrazek

4. Asia Garlicka – specjalista ds.PR, fotograf
Zapraszam do nawiązania współpracy!
Kontakt: saikoddt@gmail.com

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o naszym Teamie, poczytać o modyfikacjach w driftwozach i o tym co się u nas dzieje zapraszamy do śledzenia tego wątku, a także na oficjalną stronę: http://www.saikod.pl
oraz na https://www.facebook.com/pages/SaikoD-Drift-Team/173508499386830
Avatar użytkownika
Asia Garlicka
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Ray » 17 paź 2011, o 21:16

Nieźle! Jak tam nyska się sprawuje Tommy :D? Powodzenia wam ;)
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Tommy » 18 paź 2011, o 00:05

Nie myślałem, że kiedyś dojdzie do tego, że uda się w pełni potwierdzić istnienie jak i działania mojego marzenia z dzieciństwa :grin:

Obrazek
Ideę jak i zalety teamu, grupy osób które działają razem by spełnić wspólny cel, zacząłem dostrzegać będąc jeszcze w wirtualnym, ogólno-światowym zespole Saiko^D, gdzie driftowaliśmy wirtualnymi samochodami po wirtualnych torach w grze LiveForSpeed przez wiele godzin pod rząd gdzie ze zdumieniem widzieliśmy jak trening oraz wspólny cel motywuje do działania.
Pragnąłem bardzo by przenieść albo stworzyć coś na ten wzór w rzeczywistości, by móc jeździć na rzeczywistych torach w prawdziwych autach - na moje szczęście drifting zaczął wtedy rozkwitać w Polsce :) i horyzont możliwości się poszerzał z każdym dniem. Ma to oczywiście wady - olbrzymie inwestycje potrzebne by się przebić do czołówki i w niej utrzymać, ale wszyscy członkowie Teamu są pozytywnie nakręceni i nie zamierzają się tak łatwo poddać, podstawa to dużo trenować by poślizg stał się naturalnym stanem, każdą wskazówke na chłodno przemyśleć i przekalkulować oraz zachowywać się w pełni profesjonalnie by osiągać jak najlepsze wyniki bawiąc się zarazem (keep drifting fun), a cała reszta sama przyjdzie.

Sądzę, że udało mi się stworzyć parę prostych zasad dzięki którym Team powinien zawsze pracować wydajnie i ładować kierowców pozytywną energią dzięki czemu nigdy nam jej nie zabraknie a cała reszta będzię się naturalnie sama układała w całość. Z wielką pomocą przyszła mi moja narzeczona Asia, która wzięła na swoje barki cały PR zespołu, dzięki czemu mam ciągle ciekawe pomysły na rozwój teamu oraz mogę ciągle skupić się na moim zadaniu jako kierowca, czyli rozwijać swoje umiejętności.

Do samochodów z tylnim napędem ciągnęło mnie zawsze, zaczeło się od służbowych polonezów Ojca które nie były oszczędzane :) Jakoś podświadomie czuję, że jazda takim z takim napędem jest nie tylko efektowna ale i bardziej efektywna. W 2007 roku udało się zdobyć tytuł rajdowego mistrza okręgu Gdańskiego w klasie 3ciej (do 1600cc) w ładzie 2107 startując tylko przez pół sezonu. Po czym apetyt znacznie urósł i zakupiona została E30 325, niestety oczy chciały więcej niż na co mógłbym sobie pozwolić, więc auta długo siedziały u mechaników, a bardzo mało jeździły. Aktualne auto - Nissan 200sx stał się drift-ready po 2,5 roku czekania, planowania oraz kombinowania.

Obrazek
Nissan 200sx S13, technicznie S14: Silnik SR20DET, piasty, zawieszenie, tylni wózek.
Zawieszenie zrobione na unibalach oraz poliuretanie, całość dopełnia gwint XYZ.

Auto dopiero teraz zaczyna jeździć tak jak powinno - kierownica odbija, balans auta został ustawiony - zostały kosmetyczne rzeczy do zrobienia, ale niestety sezon się kończy, więc będę mógł pobawić się w estetykę przez zimę tak by w następnym roku wystartować z pełna mocą i przy odrobinie szczęścia utrzeć czasem nosa aktualnym bywalcom podium w drifcie.

Ze swojej strony obiecam walczyć do końca i nie zrażać się porażkami oraz prowadzić Team tak, by wszyscy byli zadowoleni i zmotywowani do osiągania najlepszych wyników :good:
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Simons14a » 18 paź 2011, o 08:52

Gratuluję powstania nowego teamu i ogromnej motywacji :thumbsup:
no i oczywiście takiego(kiej) PR-owca(czyni) :good:
Autka chyba jedne z najlepszych do stworzenia profi driftowozów :drift:
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Smal » 19 paź 2011, o 12:22

Relacja z zakonczenia sezonu w Koszalinie pod adresem:

http://saikod.pl/index.php?id=drift-blog&dblog_id=7

Zapraszamy do odwiedzania bloga jak i fan pejdża na facebooku ( https://www.facebook.com/pages/SaikoD-D ... 8499386830 )

Obrazek
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez mADEY » 20 paź 2011, o 17:18

To może i ja się zaprezentuje.

Zacznijmy od tego, że mam problem. Jest on z 1988roku, rok młodszy ode mnie, waży lekko ponad tonę, zabiera mi wszystkie złotówki z portfela i jest bardzo niewdzięczny. To jeden z tych toksycznych rodzajów miłości, kiedy czasem obie strony mają dość, a mimo to są razem. Fakt faktem, obaj jesteśmy po przejściach (Merkur kiedyś był mocno bity, później wyrwałem mu serce), ale czasem chłop przegina. Już myślę, że zaczyna nam się układać, umyje go, wypucuję, kupię nowe buty, pogłaszczę itp., a tu nagle 1,2,3 foch! Mówi mi wtedy szeptem, że mnie nienawidzi, zrobi wszystko, żeby mi uprzykrzyć życie, a ja tylko słucham, kładę uszy po sobie i cierpliwie czekam, aż minie mu zły humor. Czasem i ja się mu odgryzę, jak np. tu: http://saikod.pl/?dblog_newsitemid=2&db ... drift+blog , więc nie zostajemy sobie dłużni. Problem powinien mieć coś koło 200km wyprodukowanych przez Forda, serce wcześniej biło w Scorpio Coswoth'cie, zostało zblokowane ze skrzynią mt75 ze Sierry V6, zawieszenie to mariaż amortyzatorów Koni Sport do Sierry Cosworth 2WD, sprężyn od Golfa III i Scorpio. We wnętrzu wszystkie flaki zostały wyprute bez mrugnięcia okiem, ostało się tylko to, co niezbędne. Poza tym szpera 100%, milion felg i mnóstwo rzeczy o których nie pamiętam/ nie chcę pamiętać/ nie chce mi się pisać. Chcąc, nie chcąc musiałem zacząć sam dłubać przy aucie, dlatego teraz jakby usunąć wszystkie tryty i silvertape'a to problem byłby nieruchomością.

Jedyne co mnie pociesza w tym samochodzie to to, jak bardzo się zmienił na przestrzenił tych dwóch / trzech lat pobytu ze mną. Czy na lepsze?? Na pewno. Czy jest lepszy od innych?? Na pewno nie. To tak jakby się miało w miarę fajną dziewczynę, która bardzo wyładniała i zrobiła się fajniejsza przez okres kiedy jesteście razem, natomiast nadal widzisz, że to nie jest to i odwracasz głowę za innymi dziewczynami.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mADEY
DRIFTER
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Smal » 23 paź 2011, o 12:14

Zaczęło się śmiesznie.

Pierwsze auto jakie kopiłem z prawie tylnym napędem to Suzuki Swift 1.6 4x4. Przyszła pierwsza zima, napęd na 4 kola, ośnieżone drogi- sami dopowiedzcie resztę :yeah: .
Po tej zimie zajawka pochłonęła mnie do reszty. Długo rozmyślałem nad autem do driftu ale rozsadek wziął gore i wybór padł na E30. Poczałkowo planowałem e30 z silnikiem 2.5 jednak po namowach osób które już śmigały w drifcie zdecydowałem się na m30b35 czyli 3.5l jednostka.


Auto odebrane i tutaj wielkie rozczarowanie.
Silnik kuleje,grzeje się, z baku cieknie, miał byc magiel od e36 a został zamontowany od e30 i wiele wiele innych rzeczy które sukcesywnie mnie demotywowały do dalszych działań.Pojawiali się nawet pomysły aby sprzedać to auto, jednak tym razem wygrał opór. Możliwe że wielu z was pamięta wątek mojego auta w projektach i jego problemy.

Po roku walk z autem i jego głównym "wykonawcą" w końcu doszliśmy do porozumienia. Jednak nie moglem sobie pozwolić na zbyt częste treningi.
W tym sezonie zaliczyłem kilka imprez driftingowych a autko sprawuje się całkiem całkiem chociaż przydała by się Vka :yahoo:
Obecnie autko jest na takim setupie:

SILNIK: swap na 3.5l m30b35 z e34
MOC: wg katalogu 211 KM, Auto shamowane 13.10.2011 i UWAGA!- 176 KM i 239 Nm
UKŁAD DOLOTOWY: stożek z dolotem spod zderzaka
UKŁAD WYDECHOWY: dwururka z xpipem,
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: skrzynia od 3.5 z e34, short shifter, sprzegło Sachs
ZAWIESZENIE: Koni Sport z regulacja twardości, konwersja na 5x120 z przodu(zawieszenie od e36), powerflexy na przodzie
UKŁAD HAMULCOWY: przód hamulce od e36, tył bębny +ręczny hydrauliczny shiftR
ŚRODEK: klatka bezpieczeństwa,fotele kubełkowe z pasami, kierownica z odsadzeniem, full wybebeszone ze srodka
CAR-AUDIO: rzędowa szóstka
WAGA: ~1100 kg
INNE:przekładnia kierownicza z e36,aku w bagażniku,skręt by PUZ,zaspawany tylny most

Tak autko wygląda na dzień dzisiejszy:
Obrazek
Obrazek

SaikoD PowaR!!!
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Asia Garlicka » 24 paź 2011, o 22:07

Mamy już do rozdania kolejną porcję vlepek SaikoD :)

Obrazek :drift:
Avatar użytkownika
Asia Garlicka
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Mastercioo » 27 paź 2011, o 20:42

Ja to w szoku jestem :) Pamiętam jeszcze team za czasów lfsa, mam nadzieje że będziecie robić takie samo zamieszanie na naszej rodzimej scenie driftingowej :) Chętnie oblepie swojego dupowoza, a może i kiedyś driftowoza :))
ps. kamkor nie może sędziować waszych przejazdów haha :D To nie będzie obiektywne.

Pozdrawiam.
Mastercioo
Clutch Burner
 
Posty: 33
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Asia Garlicka » 27 paź 2011, o 22:21

Z radością przedstawiam Wam nowego Driftera w naszym Teamie :)

Łukasz Tasiemski (Tasiem)
Samochód: BMW E46

Obrazek

więcej o naszym nowym Koledze przeczytacie na http://www.saikod.pl :)
Avatar użytkownika
Asia Garlicka
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Squad » 9 lis 2011, o 19:55

Tasiem i jak, sprzedałeś e46? Nie ma w Twoim profilu pomyłki odnośnie podium w 2011 w SDC w FAN? Nie kojarze tego e46 z zawodów. Daj znać co z e46. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez goralv8 » 13 lis 2011, o 17:15

Squad napisał(a):Tasiem i jak, sprzedałeś e46? Nie ma w Twoim profilu pomyłki odnośnie podium w 2011 w SDC w FAN? Nie kojarze tego e46 z zawodów. Daj znać co z e46. Pozdrawiam.


Z tego co przejrzałem to na 1-szej rundzie 48ptk(6-te miejsce?) a generalka na 18-stym
Avatar użytkownika
goralv8
DRIFTER
 
Posty: 399
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 20:26
Lokalizacja: Tarczyn

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Smal » 13 lis 2011, o 20:31

Tak tak Panowie- byla pomylka. Juz na stronie wszystko poprawione.
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Smal » 2 lut 2012, o 17:32

Bardzo pozytywna wiadomość ponieważ od wczoraj firma Car Stuff z Gdańska będzie oficjalnie wspierała sponsoringiem Driftingowy Team SaikoD !
Firma zajmuję się sprzedażą części i akcesoriów samochodowych a także tuningowych!

Zapraszamy na ich stronę: http://www.carstuff.pl/glowna.html

Obrazek
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: SaikoD Drift Team

Postprzez Reth » 3 lut 2012, o 02:13

Musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem asortymentu skleu! :) Fajnie miec takiego sponsora! :)
Avatar użytkownika
Reth
Touge Drifter
 
Posty: 956
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 01:16
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Inne teamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron