DRIFT OPEN & PFD

Moderatorzy: butch, casus maximus, DRIFT OPEN

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez Bartdrift » 16 sty 2010, o 12:36

casus maximus napisał(a): Prócz ustaleń dotyczących partnerskich działań na rzecz dobra polskiego driftingu


Jesli mozna i nie jest to jakas tajemnica, chcialem rowniez zapytac o te dzialania. Brzmi to bardzo fajnie i w sumie, jesli faktycznie zostaly poczynione takie "ustalenia" to bardzo jestem ciekawy jakie. Oczywiscie nie pytam o ustalenia na temat wzajemnego sie promowania i dbania o wlasne interesy ,bo to nie jest istotne. Interesuje mnie jedynie jakie to beda dzialania dla dobra polskiego driftingu.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez butch » 16 sty 2010, o 16:00

Bartku, wyobraź sobie:

5 rund Mistrzostw Polski,
4 rundy Pucharu Polski,
6 rund SSS,
3 rundy Drift Open.

To daje razem jakies 18 weekendow nie wliczajac innych zawodow nieligowych, ktore byc moze beda zorganizowane. Sezon ma okolo 5 miesiecy, co w prostym rachunku prowadzi do konkluzji, ze w prawie kazdy weekend beda zawody. Wiem, ze zawodnicy z licencja nie beda startowac w Pucharze Polski i zawodnicy bez licencji nie pojada na Mistrzostwa Polski, ale taka sytuacja prowadzi do koniecznosci organizowania zawodow w kolizyjnych terminach i znacznego obnizenia frekwencji (awarie, budzet, wakacje, itd.). W zwiazku z tym DLA DOBRA DRIFTINGU:

1. PFD ostapilo od organizacji 3 rund Pucharu Polski i zaproponowalo wprowadzenie dodatkowej klasyfikacji na rundach Drift Open, co pozwoli nam na zorganizowanie wszystkich rund bez kolizji zarowno z PFD, jak i z SSS,
2. Zawodnicy bez licencji beda mogli wziac udzial w zawodach u boku zawodnikow z licencja i uczyc sie od nich,
3. Zawodnicy bez licencji beda mogli nabrac dowiadczenia w jezdzie w parach (top32 w parach na Drift Open- twoj pomysl),
4. W kwestii sedziowania, w Drift Open nadal najwazniejsza bedzie agresja, a PFD w Mistrzostwach Polski zostaje przy swoich kryteriach, wiec zawodnicy z licencja startujacy w obu seriach beda mieli male utrudnienie.

Mysle, ze to wystarczajace powody, aby uznac te zmiany za korzystne dla polskiego driftingu.
Avatar użytkownika
butch
Drift Open
 
Posty: 88
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 16:51
Lokalizacja: Poznań

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez Bartdrift » 16 sty 2010, o 17:19

No tak, ale to jest dla dobra PFD i DO. I o tym pieszecie w dalszej czesci tego "komunikatu", wiec spodziewalem sie ze piszac :
"działania na rzecz dobra polskiego driftingu" macie na mysli cos wiecej niz tylo dbanie wzajemnie o wlasne intersy.
No nic, mniejsza o to. Po postu wydawalo mi sie, ze moze fatycznie wreszcie jakies zmiany...
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez casus maximus » 16 sty 2010, o 20:09

"działania na rzecz dobra polskiego driftingu" - tak, to groźnie brzmi i zrodziło wiele pytań. Jakie to działania? Na czym one będą polegały? Ktoś sobie może pomyśleć o jakiejś rewolucji. Nie. Prócz tego niby dbania o własne interesy to także zadbanie o budżety zawodników, które chyba w zdecydowanej większości nie wytrzymałyby jazdy tydzień w tydzień, to także działania na rzecz tego aby zawody były prawdziwym show, mega wydarzeniem w danym mieście, to dbanie o to aby zawody w driftingu były świętem dla fanów motoryzacji. Chcemy promować drifting wszędzie gdzie się da, chcemy aby drifting przestał być sportem bądź co bądź niszowym. Czy nam się to uda? Na pewno będziemy się starać aby tak się stało. Ci co mnie znają wiedzą, ile wysiłku potrafię włożyć w przygotowanie eventu, wiedzą ile się poświęcam i z jakimi problemami borykaliśmy się przy organizacji każdych zawodów. Podejrzewam, że prócz kilku osób na tym forum to raczej nikt tego nie wie. Mówiąc w skrócie chcemy, aby nasze zawody były fajne, przyjemne dla zawodników jak i kibiców, którzy odwiedzą dany tor, chcemy aby nasze zawody miały luźną atmosferę i może też wyzwalały trochę adrenaliny.
Przeczytałem cały ten temat od dechy do dechy i to kilka razy. Miałem nawet nie odpowiadać bo przez chwilę pomyślałem sobie, że to nie ma sensu, że tylko zagęści atmosferę. Ale jednak napiszę kilka słów od siebie mimo, że czuję się trochę zdemotywowany.
Chciałbym wszystkich zapewnić, że nie jesteśmy żadnym pieskiem PFD i nigdy nie będziemy, nie zamierzamy odpuszczać i jesteśmy konsekwentni w naszych dążeniach, nadal trzymamy fason, nikt nas do niczego nie zmusza, nie zmuszał i nie będzie zmuszał, nadal jesteśmy całkowicie niezależni, nikt nie będzie miał negatywnego wpływu na nasze zawody, nikomu się nie sprzedaliśmy, nie reanimujemy nikogo, choć jak będzie trzeba to pomożemy każdemu na tyle ile będziemy mogli i chyba zeszłoroczny nieszczęśliwy przypadek jednego z drifterów pokazuje, że nie rzucamy słów na wiatr.

Kilka słów do Bartka "Bartdrifta".
To, że nas krytykujesz za takie, a nie inne posunięcie to jakoś specjalnie mnie dziwi, zawsze jak coś Ci się nie podobało to waliłeś prosto z mostu. Taki już jesteś, ma to swoje plusy i minusy. Nigdy nie byłem obojętny, na żadną krytykę, a szczególnie Twoją bo zawsze mogłem ( piszę w czasie przeszłym choć mam nadzieję, że jest inaczej ) liczyć na jakąś dobrą radę z Twojej strony. Myślę, że współpraca z nami układała Ci się raczej dobrze bez większych zgrzytów. Nie było lekko, ale dawaliśmy radę. Powiem Ci tak: najbardziej mi przykro, osobiście autentycznie mi przykro , że odpuściłeś sobie start w DRIFT OPEN.

Dziękuję za uwagę.
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez RokiDrift » 16 sty 2010, o 20:45

Dla mnie to w ogóle jest bez sensu tworzenie Pucharu Polski, bo jeśli będzie to jedna runda DPP osobna a reszta czyli trzy Drift Open w której będzie zdobywać się punkty do DPP to można rzec, że tak czy tak jest to sezon przejeżdżony w Drift Open. Chodzi mi o to, że DPP jest stworzona z myślą o zawodnikach rozpoczynających swoją przygode z driftem czyli tak zwana 2 liga, a tworząc DPP i łącząc z Drift Open gdzie być może będą startować starzy wyjadacze to zawodnicy rozpoczynający chcący liczyć się w generalne DPP mają małe szanse na zdobycie punktów jeżdżąc z doświadczonym zawodnikami. Jeśli ma to być druga liga to niech zostanie ona drugą ligą gdzie będzie się mierzyć równy z równym. Takie jest moje zdanie :)
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez casus maximus » 16 sty 2010, o 21:14

RokiDrift, przeczytaj pierwszy post w tym temacie. Tam jest napisane coś o drugiej klasyfikacji w ramach Pucharu Polski dla zawodników bez licencji PFD.
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez RokiDrift » 16 sty 2010, o 21:21

Jeśli dobrze rozumiem a może źle zrozumiałem do punkty do DPP będzie można zdobywać na jednej rundzie osobnej i trzech rundach Drift Open?
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez casus maximus » 16 sty 2010, o 21:25

Tak, właśnie. W rundach Drift Open będzie dodatkowa klasyfikacja dla chłopaków ( a może także dla dziewczyn ) bez licencji PFD, klasyfikacja w ramach Pucharu Polski. Prócz tego będzie normalna klasyfikacja serii Drift Open dla wszystkich startujących w DO.
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez RokiDrift » 16 sty 2010, o 21:36

Czyli dobrze zrozumiałem :)
Puchar Polski to w założeniu ma być druga liga czyli dla tych początkujących, tak??
Chodzi mi o to że w zawodach DO gdzie zakładając że będzie wysoki poziom zawodów pod względem umiejętności uczestników to zawodnicy zakładający zdobywanie punktów w DPP ( o mniejszych umiejętnościach) startujący w zawodach DO mają mniejszą szansę znalezienia się w top 16 i zdobycia punktów do swojej generalki. A kiedy były by to osobne zawody to były by większe szanse bo startował by równy z równym.
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez robacek » 16 sty 2010, o 21:54

co nei zmienia faktu ze punktowo rywalizujesz z chlopakami ze swojej ligii a nie z pro z DO co daje rowne szanse Tobie jesli dobrze rozumiem system.. z tÄ… roznica ze walczysz z najlepszymi co moim zdaniem jest bardzo dobre pod warunkiem dostania sie do top32 czy top16 i walki w parach
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez RokiDrift » 16 sty 2010, o 22:04

Nie twierdze że nikt nie dostanie sie do top 16 z DPP, ale DPP to druga liga i mniejsze umiejętności i w tym przypadku z 3-5 zawodników (przykładowo) dostanie się do par a reszta nie, nie zapominajmy że DPP jest stworzona dla początkujących po to aby móc się wykazać i aby rywalizować w parach a nie po aby potrenować z lepszymi i oglądać kolegów. Lecz plusem jest to że więcej się nauczą
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez Veber » 16 sty 2010, o 22:15

Tylko weź pod uwagę, że mogą się znaleźć osoby, które utraciły licencję lub nie będą jej robić, a potencjalny początkujący nie ma z nimi najmniejszych szans więc w tym momencie idea "dla początkujących" pada.
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez RokiDrift » 16 sty 2010, o 22:24

Veber napisał(a):Tylko weź pod uwagę, że mogą się znaleźć osoby, które utraciły licencję lub nie będą jej robić, a potencjalny początkujący nie ma z nimi najmniejszych szans więc w tym momencie idea "dla początkujących" pada.

Jeśli twierdzisz że idea "dla początkujących" pada to po co został stworzony Puchar Polski jak są Mistrzostwa Polski a o licencje można ubiegać się przed ogólnym rozpoczęciem sezonu tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, a dla przypomnienia DPP dawniej DS to liga dla amatorów takie bynajmniej było założenie przy jej tworzeniu
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez Veber » 16 sty 2010, o 22:30

No to Ci tłumaczę, że może ktoś ze starych wyjadaczy będzie chciał polatać w pucharze polski bo ma takie "widzimisię" i nie ma ochoty robić licencji to co wtedy? Jak najbardziej początkujący nie jest, a żaden przepis tego nie zabrania. To jak pada idea czy nie?
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: DRIFT OPEN & PFD

Postprzez RokiDrift » 16 sty 2010, o 22:35

Przepis nie zabrania ale jak myślisz ile będzie takich przypadków?? W zeszłym sezonie w DS ze znanych wcześniej kierowców co startowali to kto taki startował?? Z tego co pamiętam to chyba tylko Królik i to dla tego że nie udało się zdobyć licencji wcześniej... a reszta kierowców to mniej znani zawodnicy.
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do News

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron