DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Moderatorzy: butch, casus maximus, DRIFT OPEN

DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez casus maximus » 27 lut 2011, o 21:31

Witam.

Oto zmiany w regulaminie, które będą obowiązywać w sezonie 2011.

Ad. 1.
Było:
13.3. Miejsca od I do IV ustalane są na podstawie wyników przejazdów finałowych a miejsca od V do XVI na podstawie najlepszego wyniku w kwalifikacjach.
Będzie:
13.3. Zwycięzcą zawodów zostaje zawodnik, który wygra finał rozgrywek w parach.
a. miejsca od I do IV ustalane są na podstawie wyników przejazdów finałowych;
b. miejsca od V do VIII będą przyznawane zawodnikom, którzy dotarli do drugiego etapu rozgrywek w parach, a nie przeszli do dalszych etapów, na podstawie ich wyników w kwalifikacjach;
c. miejsca od IX do XVI będą przyznawane zawodnikom, którzy dotarli do trzeciego etapu rozgrywek w parach, nie przeszli do dalszych etapów, na podstawie ich wyników w kwalifikacjach.


Ad. 2.
Było:
8.3.
k. Kierowcy biorący udział w zawodach muszą posiadać jednoczęściowe kombinezony do motorsportu. Dozwolone są również kombinezony dla mechaników.

Będzie:
8.3.
k. Kierowcy biorący udział w zawodach muszą posiadać jednoczęściowe kombinezony do motorsportu.


Ad. 3. - Do przedyskutowania.
Jest:
8.3.
f. Zalecane jest stosowanie sześciopunktowej klatki bezpieczeństwa. Zalecane jest również, aby klatka bezpieczeństwa była zbudowana według załącznika "J" (regulaminu technicznego FIA).

Może będzie:
8.3.
f. Obowiązkowe jest stosowanie sześciopunktowej klatki bezpieczeństwa. Zalecane jest, aby klatka bezpieczeństwa była zbudowana według załącznika "J" (regulaminu technicznego FIA).



Dlaczego Ad.3 do przedyskutowania?
Dosyć późno ukazały się te zmiany i chyba punkt ten jest najbardziej drastyczny, dlatego poddajemy go pod dyskusję. Uważamy, że w każdym poważnym sporcie samochodowym ta klatka bezpieczeństwa powinna być. Z racji późnego ogłoszenia zapraszam do dyskusji. Być może przesadzamy, ale jeśli ktoś przeżył tzw."dacha" to wie o czym mówię.

Co do Ad.2, patrząc na ubiegły sezon i dziwne "kombinezony" niektórych zawodników (z reguły takich, którzy mieli po jednym występie w serii) wprowadzamy właśnie taką zmianę. Zawodnik ma wyglądać jak zawodnik. Nie oczekujemy kombinezonów jak do F1. :D

Zgłaszać szybko uwagi, gdyż może o czymś zapomnieliśmy, a warto wziąć pod uwagę jakieś sugestie.

Pozdrowionka.
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez Tcharec » 27 lut 2011, o 23:11

casus maximus napisał(a):b. miejsca od V do VIII będą przyznawane zawodnikom, którzy dotarli do drugiego etapu rozgrywek w parach, a nie przeszli do dalszych etapów, na podstawie ich wyników w kwalifikacjach;
c. miejsca od IX do XVI będą przyznawane zawodnikom, którzy dotarli do trzeciego etapu rozgrywek w parach, nie przeszli do dalszych etapów, na podstawie ich wyników w kwalifikacjach.

Sorry za lamerskie pytanie, ale ile jest etapów i jak się je liczy? Zaczyna się od czwartego czy jak?
Bo coś mi nie gra w powyższym cytacie. Zawodnicy, którzy przechodzą do trzeciego etapu mogą liczyć raptem na miejsca 9-16, podczas gdy Ci, którzy osiągają tylko drugi etap mogą liczyć na miejsca 5-8 (btw. używanie powszechniejszej arabskiej numeracji oznaczającej zajmowane miejsca ułatwiłoby czytanie).
No chyba, że wdarł się zwykły błąd.
Avatar użytkownika
Tcharec
DRIFTER
 
Posty: 140
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 00:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez Zenki » 28 lut 2011, o 08:14

Wydaje mi się, że po prostu jest napisane na opak, czyli Top16 jest tu 3 etapem, a Top8 drugim ;).
Zenki
Touge Drifter
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 16:01
Lokalizacja: Łódź

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez casus maximus » 28 lut 2011, o 16:57

Zenki dobrze prawi. :D
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez Banan » 28 lut 2011, o 18:27

A jakis kalendarz, chocby wstepny kiedy bedzie? I czy Drift Open dalej bedzie jednoczesnie Driftingowym Pucharem Polski?

Co do klatki to wedlug mnie dobre posuniecie. W koncu bezpieczenstwo to podstawa.
Avatar użytkownika
Banan
Media Drifter
 
Posty: 888
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 19:20
Lokalizacja: Bielawa

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez casus maximus » 28 lut 2011, o 21:07

Będzie ten kalendarz. Nie łatwo się wbić sensownie między dwie duże serie. Ale już jest blisko.
Tak, nadal będzie można zdobyć punkty do licencji.
Wreszcie się ktoś wypowiedział na temat klatek - mamy to samo zdanie.
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez koalaMT » 1 mar 2011, o 08:41

klatki powinny byc.. bylo bardzo duzo czasu na zrobienie ich.. no i oczywiscie co najwazniejsze.. to bezpieczenstwo :)
Avatar użytkownika
koalaMT
Touge Drifter
 
Posty: 732
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 09:04
Lokalizacja: Radom

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez tomaszek-radom » 4 mar 2011, o 18:00

klatki powinny byc zdecydowanie.. nie jest wcale pozno.. juz w tamtym roku glosna fama o tym poszla, klatka+kombinezon+kask.. jesli dobrze pamietam we wrzesniu.. pol roku to wystarczajacy czas zeby temat ogarnac..
Avatar użytkownika
tomaszek-radom
Touge Drifter
 
Posty: 282
Dołączył(a): 26 wrz 2010, o 20:31
Lokalizacja: Radom

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez juri28 » 4 mar 2011, o 22:33

Klatka to bardzo dobry pomysl, raz to bezpieczenstwo oraz wyeliminuje pseudo drifterow , upalaczy, od ludzi ktorzy naprawde chca jezdzic w drifcie. :thumbsup:
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez puchi333 » 4 mar 2011, o 22:55

Też jestem za klatką jednak proszę o rozważenie sytuacji osób takich jak ja,czyli totalnych nowicjuszy.Na klatkę póki co mnie nie stać a bardzo bym chciał wystartować w zawodach i zdobywać tam cenne doświadczenie.Szczególnie w proponowanej formie "open" można wiele skorzystać.
Kolego juri28 wydaje mi się,że "upalaczem" nie jestem a klatki nie mam więc coś nie halo.Poza tym start w zawodach Drift Open raczej takich ludzi nie interesuje.
Avatar użytkownika
puchi333
Touge Drifter
 
Posty: 337
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez musk » 5 mar 2011, o 13:40

Sam mam klatkę ale uważam, że skoro są to zawody "drift open" to powinien mieć w nich mozliwość wystartować każdy. Znam kilka osób, które nie mają klatki a chciały by spróbować swoich sił w zawodach. Zwykłych upalaczy laka wydaje mi sie, ze wystarczająco zniechęci już pofatygowanie się do kupna kombinezonu skoro w tym roku mają one wyglądac "profesjonalnie" ;)
Avatar użytkownika
musk
Touge Drifter
 
Posty: 296
Dołączył(a): 8 mar 2009, o 23:28
Lokalizacja: Łódź / Bełchatów

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez juri28 » 5 mar 2011, o 17:33

puchi333 napisał(a):Też jestem za klatką jednak proszę o rozważenie sytuacji osób takich jak ja,czyli totalnych nowicjuszy.Na klatkę póki co mnie nie stać a bardzo bym chciał wystartować w zawodach i zdobywać tam cenne doświadczenie.Szczególnie w proponowanej formie "open" można wiele skorzystać.
Kolego juri28 wydaje mi się,że "upalaczem" nie jestem a klatki nie mam więc coś nie halo.Poza tym start w zawodach Drift Open raczej takich ludzi nie interesuje.


Moja wypowiedzia nie mialem zamiaru nikogo obrazic, wiem ze wielu ludzi zaczyna , jeden ma wiecej a drogi mniej kasy.
Sam zaczynalem jak kazdy z nas, ale po latach doswiadczen uwierz mi ze upalaczy dalej nie brakuje, fakt jest taki ze juz mniej ich sie widzi , ato przez to ze organizatozy surowo do tego podchodza.
Faktycznie zakup kombinezonu to juz wydatek. lecz klatka jest bardzo istotna.
Pozdro
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez TazO » 5 mar 2011, o 19:41

Bezpieczeństwo to raz. Dwa - z tego co wiem zawsze przed zawodami są kwalifikacje, więc potencjalnych "upalaczy" zawsze przed zawodami zdąży się zauważyć i za wczasu wyeliminować.
Poza tym pamiętajcie, że potencjalny sponsor inaczej widzi całą imprezę gdy wszyscy są w kombinezonach, a samochody są odpowiednio przygotowane, a inaczej gdy startują ludzie w dżinsach i seryjnych samochodach. Formuła "open" w przypadku DO polega chyba raczej na tym, że nie trzeba zdobywać przed sezonem licencji, tylko wystarczy przejść kwalifikacje przed konkretnymi zawodami. Przynajmniej tak mi się wydawało.
Avatar użytkownika
TazO
Król Ronda
 
Posty: 69
Dołączył(a): 5 sty 2009, o 15:30
Lokalizacja: Chorzów

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez Silikone » 7 mar 2011, o 10:38

uwazam ze nie powinno byc obowiazku posiadania klatki...
Avatar użytkownika
Silikone
Touge Drifter
 
Posty: 340
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:01
Lokalizacja: Hebdów/Kraków

Re: DRIFT OPEN 2011. Zmiany w regulaminie.

Postprzez casus maximus » 7 mar 2011, o 16:06

Dlatego pytaliśmy o to Was. :D
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Następna strona

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości