oszustwo przy kupnie silnika

Dyskusja na temat driftingu.

oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez bmwe3018 » 3 mar 2012, o 21:55

Witam. Zostałem oszukany przez firme "Auto Części Pełka" z Torunia .Zadzwoniłem do Pana (6**275408) z zapytaniem o kompletny zestaw silnika M54B30 szkoda ze nie zrobiłem screena poprzedniego ogłoszenia na allegro .Na tą chwile jest zupełnie zmienione.Sytuacja wyglądała następująco :
-dzwoniąc do w/w pana ustalałem co wchodzi w zestaw kompletnego silnika (kompletny silnik z osprzętem ,komputer,EWS + kluczyk ,przepustnica, przepływka, skrzynia biegów , kolektory wszystkie ,sprzegło ,instalacja silnikowa ,dogadałem się również że silnik jest jeszcze w aucie i można go posłuchać oraz że biore jeszcze przednią część wału ) cena 5700.
-po przyjechaniu na miejsce wszystko było ok. Silnik pracował dobrze .Zdecydowałem się że go kupuje . Chcąc zostać na miejscu i nadzorować wyciągnięcie silnika zostaliśmy spłoszeni przez "pana" tekstem " mechanikom nie patrzy się na ręce...". Pojechaliśmy więc do torunia na starówke .Wracając po 4 godzinach "pan" odjeżdża na naszych oczach , na miejscu zastajemy mechaników oraz szokujący widok . Odkręcone kolektory wydechowe które okazały się za dopłatą , i ewidentnie było widać że została podmieniona skrzynia biegów (była wyjęta blacha pomiędzy blokiem a skrzynią która leżała sobie w rogu i wykruszony blok silnika w miejscu wkręcania śruby od skrzyni, przeciągnięte śruby )po zapytaniu mechanika czy wykręcał skrzynie nie powiedział że nie wykręcał ani że wykręcał .Nie wiem czy nie wymienili też sprzęgła i to w ogóle był ten silnik .
Nie polecam naprawdę . Zniknięcie przed końcem transakcji ,zmiana ceny i te podmianki części. Na darmo wydałem tylko pieniądze na paliwo .
bmwe3018
Clutch Burner
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 11:20

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez lokecgb » 4 mar 2012, o 16:47

przykra sprawa . niejeden z nas nawk.... sie szukajac silnika czy innych czesci , to boli gdy po przyjezdzie na miejsce okazuje sie ze albo szrot albo cena inna . takie zycie :banghead:
Avatar użytkownika
lokecgb
Touge Drifter
 
Posty: 182
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 14:03

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez >>>DzIkUs<<< » 4 mar 2012, o 23:54

Ale juz nie chodzi o sam fakt ze kolektory za dopłatą jak sprzęt jest roz138any i gosc se odjechał.

Jesli masz ze kupiles silnik na allegro to mozesz go podac do sadu...

Allegro jest po to aby unikac takich historii.

Ale gosc ma wielkÄ… ANTY REKLAME

Negatywa mu takiego wystawic zeby juz nic nie sprzedał
Avatar użytkownika
>>>DzIkUs<<<
Król Ronda
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 20:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez bartpa » 5 mar 2012, o 07:51

podobny motyw 2008 rok koles z szamotul nick na allegro: Tom_No1 Uwazac na tego typa !!!!
Avatar użytkownika
bartpa
DRIFTER
 
Posty: 142
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 18:30
Lokalizacja: prawie oswiecim

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez Veber » 5 mar 2012, o 08:49

Powinieneś tu wstawić numer w całości, adres i nick z allegro, bo takie zachowania powinno się piętnować.
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez bmwe3018 » 5 mar 2012, o 17:46

to jest link już zmieniony http://allegro.pl/silnik-3-0-m54-bmw-bm ... 70262.html .A numer cały podałem tylko administrator chyba wstawił gwiazdki zamiast zer
bmwe3018
Clutch Burner
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 11:20

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez _WoJtAs_ » 5 mar 2012, o 19:16

Dokładnie, zgłosić to do allegro. Wystaw mu 'odpowiedni' komentarz, tak żeby następny potencjalny sobie podarował tego człowieka - konkretna ANTY REKLAMA!
Avatar użytkownika
_WoJtAs_
Touge Drifter
 
Posty: 313
Dołączył(a): 1 lip 2009, o 22:14
Lokalizacja: Koszalin/Warszawa

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez duchu22 » 5 mar 2012, o 21:23

Kupiles ten motor przez allegro czy tylko telefonicznie ? Jak telefon to niestety nic nie poradzisz na takich ludzi. Mechanikom zawsze trzeba patrzec na rece bo to TWOJ przyszly silnik i masz prawo patrzec na niego ile chcesz i kiedy chcesz. Sam jestem mechanikiem i nigdy nie wyganiam klienta od auta chyba ze zaczyna pomagac :D
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez bmwe3018 » 5 mar 2012, o 21:35

niestety tylko telefonicznie :banghead: ale na szczęście go nie wziąłem bo wszystko na miejscu odkryłem
bmwe3018
Clutch Burner
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 11:20

Re: oszustwo przy kupnie silnika

Postprzez Darek DTS » 6 mar 2012, o 20:54

Żeby to było kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt km to bym machnął ręką , ale jak mi tą historię kolega opowiedział to mnie szlag trafił.
Jechał z pomorza kilkaset kilometrów wydał kilkaset złotych a nie ma silnika który okazał się dobry ale trafił w złe ręce.


:rant:
Avatar użytkownika
Darek DTS
Touge Drifter
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:44
Lokalizacja: DriftTeamSÅ‚upsk


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości