JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Dyskusja na temat driftingu.

JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez TOMASZ CH » 28 sty 2008, o 15:21

Witam Wszystkich i zapraszam do rozmowy na temat kombinezonów , kasków , butów i innych akcesoriów związanych z prawidłowym ubiorem kierowcy driftingowego. Jakie są Wasze doświadczenia,jakie firmy polecacie i gdzie kupować .
Avatar użytkownika
TOMASZ CH
IDS PRO
 
Posty: 198
Dołączył(a): 18 sty 2008, o 11:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez Pieczyniak » 28 sty 2008, o 15:52

właśnie wie ktoś czy w tym sezonie regulamin PFD będzie wymagać kombinezonów niepalnych z homologacją FIA i czy to samo tyczy się kasków?
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez tery » 28 sty 2008, o 16:55

pfd - pewnie jeszcze nie w tym sezonie, troszke za pozno jest...

polecam alpinestars - nie tylko dlatego ze sprzedaje, bo mam w ofercie tez sparco, ale naprawde super jakosc i zaj%bi&c*e wygladaja, minus to ze sa drozsze...
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez TOMASZ CH » 28 sty 2008, o 17:51

tery napisał(a):pfd - pewnie jeszcze nie w tym sezonie, troszke za pozno jest...

polecam alpinestars - nie tylko dlatego ze sprzedaje, bo mam w ofercie tez sparco, ale naprawde super jakosc i zaj%bi&c*e wygladaja, minus to ze sa drozsze...

a jakie są rozmiary w sparco bo z tego co widziałem alpinestars ma kombinezony do nr 60 a ja niestety jestem troszkę większy i za ciasny kombinezon to :shock:
Avatar użytkownika
TOMASZ CH
IDS PRO
 
Posty: 198
Dołączył(a): 18 sty 2008, o 11:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez Bartdrift » 28 sty 2008, o 21:54

TOMASZ CH napisał(a):
tery napisał(a):pfd - pewnie jeszcze nie w tym sezonie, troszke za pozno jest...

polecam alpinestars - nie tylko dlatego ze sprzedaje, bo mam w ofercie tez sparco, ale naprawde super jakosc i zaj%bi&c*e wygladaja, minus to ze sa drozsze...

a jakie są rozmiary w sparco bo z tego co widziałem alpinestars ma kombinezony do nr 60 a ja niestety jestem troszkę większy i za ciasny kombinezon to :shock:

Moze czas na dietke tak jak ja? ;) :lol:

Co do pfd to chyba nie bedzie zadnych zmian. Jak mialy by byc to mysle ze juz by przynajmiej to bylo powiedziane juz dawno.

Kask oczywiscie otwarty. Te zamknie sa niewygodne i jest w nich bardzo goraco (szczegolnie w uplane dni nie da sie w tym jezdzic) W otwartym kasku mozna swobodnie zapinac pasy i nie ma problemu ze sie czegos nie widzi. Pozatym mozliwosc swobodnego rozmawiania. W zamknietym nikt Was nie uslyszy, a w driftingu bywa to jednak czasami potrzebane (drift taxi ,jazda z pasazerami ,rozmowy w kolejce :P :lol:

Buty . wszystkie byle nie ciasne :lol: . Nie polecam takich wynlazkow calych ze skory. Dziadostwo nie oddycha i w gorace dni w bucie prawdziwe bagno sie dzieje..
To samo jezeli chodzi o kombinezon. Nie -ladny ,-kolorowy czy -z fajnym napisem ,ale z materialu najbardziej oddychajacego jak sie da. Moze w driftingu nie zawsze jest to az tak wazne (krotkie trasy ) ale w wyscigach dlugodystansowych ,taki nieoddychajacy kombinezon to prawdziwy koszmar. Wcale nie pisze ze musi byc odarazu drogi. Wcale nie . Sa firmy mniej renomowane ale robiace dobre kombinezony. Trzeba poczytac w necie ,porownac ceny .

Oczywisce jezeli regulamin pozostanie taki sam jak w zeszlym roku , nadal mozna to wszystko "troche" uproscic. przyklad ? : kask od kolegi ktory ma jakiegos ogara lub simona(tylko nie od dziadka bo wtedy to juz moze byc "orzeszek" typowy i moze nie przejsc :lol: ), kombinezon malarski z castoramy (koszt do 30zl) i buty typu trampek (lub kazde inne)
To oczywisce najtańsza opcja i to nie zadne żarty! W zeszlym sezonie przechodzilo. Jak chemy miec juz cos lepszego ,to wlasciwie wszystko dozwolone ,byle nie ponizej tego "standardu"
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez TOMASZ CH » 29 sty 2008, o 10:56

Tak dietka się przyda bo pomimo obniżenia fotela i cofnięciu go na maxa ledwo się mieszczę :o :D
Dzięki za rady kombinezon udało mi się zamówić w rozmiarze 66 8-)
Avatar użytkownika
TOMASZ CH
IDS PRO
 
Posty: 198
Dołączył(a): 18 sty 2008, o 11:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez buli » 29 sty 2008, o 11:37

czyli takie coÅ› nie przejdzie? ;)

Obrazek

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
buli
Touge Drifter
 
Posty: 199
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 20:20

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez Bartdrift » 29 sty 2008, o 15:15

Takie zeczy to juz tylko w Erze! :lol: nawet na treningi szkoly driftu to juz za malo! :lol:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAK POWINIEN BYĆ UBRANY KIEROWCA

Postprzez Raceboy » 5 lut 2008, o 11:04

Kask - cokolwiek z allegro na skuter zakrywajÄ…ce uszy bez szybki - otwarty z homologacjÄ… E
Kombinezon - LICO od ok.300pln na karta
Rękawice - od 80pln Sparco czy LICO
Buty - wysokie Puma motorsport czy Lico albo Sparco - w Prince sÄ… na buty olbrzymie promocje
Avatar użytkownika
Raceboy
SRP DT
 
Posty: 110
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 20:39
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości