Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Drift a policja?

Postprzez maly.toster » 19 kwi 2018, o 19:27

Cześć! Jak mogę się bronić przed wydzwaniającymi mieszkańcami na policję, ze zgłoszeniami, że jest za głośno. Policja weszła na teren i zabroniła driftu. Byli 3 razy, następnym razem grozili 500 zł. A meritum: to plac prywatny ale mamy do niego klucze. Pomóżcie pls :beg:
maly.toster
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 16:30
Lokalizacja: Milanówek

Re: Drift a policja?

Postprzez BPX33 » 21 kwi 2018, o 18:54

Moim zdaniem nie możecie bronić się w żaden sposób. Jedyne co mogliście zrobić to dogadać się zawczasu z mieszkańcami i uzgodnić, że będziecie latać w takich i takich godzinach i że prosicie o zrozumienie, ale teraz po fakcie to już po ptakach... Będą Wam robić na złość i tyle!
Jedynie prawowity właściciel terenu może z nimi i z Policją rozmawiać, ale i tak niewiele wskóra według mnie, bo zaczęliście od złej strony... No chyba, że gadaliście z okolicznymi mieszkańcami wcześniej to ok.
Avatar użytkownika
BPX33
Touge Drifter
 
Posty: 274
Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 10:28
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Drift a policja?

Postprzez lance87 » 6 cze 2018, o 21:30

Czy jest tu ktoś, kto przechodził temat upalania na prywatnym terenie w obszarze gdzie w niedalekiej odległości są zabudowania? Trochę zbadałem temat i może tu mieć zastosowanie art. 51 Kodeksu wykroczeń, bo niestety pisk opon i hałas z wydechu przez kilka godzin to dla niektórych coś uporczywego (dla mnie nie :D). Pytanie pojawiło się stąd, że jest opcja wynajmu placu, ale jak ma przyjeżdżać co chwila policja z mandatem za zakłócanie spokoju i mamy sobie zrobić wrogów (jak zrobią pomiary hałasu to wygrają sprawę...) to nie wiem, czy gra warta świeczki. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie i może coś na ten temat napisać?
Avatar użytkownika
lance87
Touge Drifter
 
Posty: 293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drift a policja?

Postprzez kuba9449 » 17 sie 2018, o 20:39

lance87 napisał(a):Czy jest tu ktoś, kto przechodził temat upalania na prywatnym terenie w obszarze gdzie w niedalekiej odległości są zabudowania? Trochę zbadałem temat i może tu mieć zastosowanie art. 51 Kodeksu wykroczeń, bo niestety pisk opon i hałas z wydechu przez kilka godzin to dla niektórych coś uporczywego (dla mnie nie :D). Pytanie pojawiło się stąd, że jest opcja wynajmu placu, ale jak ma przyjeżdżać co chwila policja z mandatem za zakłócanie spokoju i mamy sobie zrobić wrogów (jak zrobią pomiary hałasu to wygrają sprawę...) to nie wiem, czy gra warta świeczki. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie i może coś na ten temat napisać?

Obsadź teren dookoła wierzbą energetyczną. Tłumi hałas rewelacyjnie.
kuba9449
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 15:22
Lokalizacja: bstok

Re: Drift a policja?

Postprzez Miecio66 » 12 gru 2018, o 21:14

Najlepiej spróbować się dogadać z sąsiadami i hałasować w jakiś konkretnych godzinach tylko.
Miecio66
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 gru 2018, o 21:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Drift a policja?

Postprzez KokoB28 » 21 mar 2020, o 16:48

mactech napisał(a):Są jakieś miejsca gdzie jeżdzicie Driftować w polsce? Chętnie bym się wybrał i też poznał nowych ludzi.



A skąd jesteś i ile chcesz przejechac km ? :D
KokoB28
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 mar 2020, o 17:50
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości