Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Drift a policja?

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 1 lis 2014, o 14:22

koko88 napisał(a):A ja mam takie pytanie w innym kierunku, chce zrobić policyjnego driftcara w stylu amerykanskim, czarny woz, biały dach i dzwi z napisami POLICE i chciałbym zamontować na dachu jakaś tam customowa listwę z sygnałami czerwono niebieskimi, pytanie czy za samo posiadanie takiego czegoś na dachu mogą zabrać mi dowód? Teoretycznie będzie to odłączone podczach jazdy po publicznych drogach, używane będzie tylko tylko na pokazach. Doradźcie

Kodeks drogowy - Dział III. Pojazdy - Rozdział 1. Warunki techniczne pojazdów
Art. 66.
3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

2) (uchylony).

4. Zabrania się:

1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

1a) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko;

2) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych;

3) umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;

4) wyposażania pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno - pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia; nie dotyczy to pojazdów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celnej i Biura Ochrony Rządu;

jakichkolwiek, gdziekolwiek, podlaczonych lub nie, nawet w bagazniku
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: Drift a policja?

Postprzez koko88 » 1 lis 2014, o 21:51

Dzięki wyczerpująca odpowiedz, trochę lipa... a jak by zamontować atrapę takich świateł? Sam plastik bez elektroniki, to już nie będzie urządzenie wysyłające sygnały ble ble.. Przeszło by?
Avatar użytkownika
koko88
Król Ronda
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 13:02
Lokalizacja: opole

Re: Drift a policja?

Postprzez Renesis » 6 lis 2014, o 14:03

Wtedy mogą się przyczepić, że wprowadza w błąd... ;] Oni mogą sobie interpretować jak chcą. Już nie raz się o tym przekonałem.
Renesis
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez Ciast3k » 6 lis 2014, o 17:49

każdy może to interpretować jak mu się podoba, potem ew. sad będzie rozstrzygał kto ma rację
ja bym na Twoim miejscu zrobił to odłączane tak żeby np na 4 śruby to przykręcać i jedną wtyczką łączyć i problem z głowy :)

choć ja bym interpretował to w ten sposób że same plastiki to nie urządzenie wysyłjące sygnał
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drift a policja?

Postprzez dudise » 7 lis 2014, o 11:55

Ale wszystko zależy od policjanta, zinterpretuje jak mu się będzie chciało w danym momencie, nie tak jak faktycznie będzie uważał...
dudise
Clutch Burner
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 gru 2013, o 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez Ciast3k » 7 lis 2014, o 20:30

To jest dość ekstremalna sytuacja, ja bym to po prostu zdjął na czas jazdy po drogach i tyle. Najbliżej dowiesz się u diagnosty samochodowego. Oni znają tę działkę przepisów i odpowiedzą
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drift a policja?

Postprzez PiotrMSC » 21 gru 2014, o 22:18

A zabytkowe Fiaty i Polonezy Policyjne mogę jeździć po drogach, nawet byłem świadkiem jak jechałem z kolegą i wyprzedzaliśmy takiego Fiata, i jak kumpel pomachał kierowcy to gość na chwile włączył syrenę i koguty :D można, można. Wiec dlaczego takiegoś czegoś nie możesz mieć przyczepionego.
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Drift a policja?

Postprzez Misior » 22 gru 2014, o 12:12

PiotrMSC napisał(a):A zabytkowe Fiaty i Polonezy Policyjne mogę jeździć po drogach, nawet byłem świadkiem jak jechałem z kolegą i wyprzedzaliśmy takiego Fiata, i jak kumpel pomachał kierowcy to gość na chwile włączył syrenę i koguty :D można, można. Wiec dlaczego takiegoś czegoś nie możesz mieć przyczepionego.

A skąd wiesz czy gościu nie unika policji i czy niema z nimi kłopotów?
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Drift a policja?

Postprzez eleanor_gt » 23 gru 2014, o 15:36

Po pierwsze zabytkowe fiaty i polonezy udają milicję , nie policję a po drugie na zabytki większość patrzy z sympatią i przymrużeniem oka.
Avatar użytkownika
eleanor_gt
Touge Drifter
 
Posty: 398
Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 20:50
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Drift a policja?

Postprzez Easy » 26 maja 2015, o 10:31

Ostatnio zrobiło sie głośno na temat mx5 na cargo w warszawie gdzie za jazde bokiem zabrali kierowcy prawo jazdy. Czy przepisy pozwalają ja coś takiego? I jezeli tak to na jakiej podstawie?
Easy
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 12:05
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.

Re: Drift a policja?

Postprzez karol_yfer » 26 maja 2015, o 10:43

Na podstawie subiektywnej oceny oficera policji o stworzeniu zagrożenia na drodze.
Avatar użytkownika
karol_yfer
Touge Drifter
 
Posty: 343
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 09:27
Lokalizacja: Tuszyn/Łódź

Re: Drift a policja?

Postprzez drift-rak » 26 maja 2015, o 19:11

karol_yfer napisał(a):Na podstawie subiektywnej oceny oficera policji o stworzeniu zagrożenia na drodze.


napewno skierowali wniosek o ukaranie i za upalanie na miescie obecnie grozi do 10tys zl kary plus oczywiscie prawko zabrane
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Drift a policja?

Postprzez Ciast3k » 27 maja 2015, o 09:28

no prawda jest taka że policjant jak chce to może załatwić Ci powrót do domu tramwajem i jak sie teraz trafi na buca to jest gorsza sytuacja niż wcześniej (nie mam dowodu, prosze 50zł).
po prostu przez jakiś czas trzeba szczególnie uważać zanim nie przycichnie medialne bum i rządowy szpan na ustawę; potem bedzie luźniej ale też nie tak jak było
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drift a policja?

Postprzez dawid9785 » 28 maja 2015, o 23:07

dawid9785
Król Ronda
 
Posty: 59
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 19:07

Re: Drift a policja?

Postprzez Simons14a » 29 maja 2015, o 08:31

Polska rzeczywistość,rację ma bo torów brak,jedyną metodą w tym przypadku jest złożenie uszu po sobie i czekanie na niski wymiar kary bez opowiadania,że kiedyś to dostawałem za takie coś 500zł,że to już drugi mój przejazd dzisiaj itp. itd.Całość nie obowiązuje w momencie gdy są kamery telewizyjne bo policjant musiałby być upośledzony umysłowo,żeby naginać na korzyść kierowcy jakikolwiek przepis prawa.Pomijam już stan techniczny samochodu(akumulator)
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość