Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Drift a policja?

Postprzez drift-rak » 7 mar 2012, o 11:38

ponczak napisał(a):Policja jest dla obywateli, my na nią płacimy podatki więc policjanci to nasi podwładni. Więc każdy ma prawo po nich jeździć :rockon:
Ja tylko raz trafiłem na normalnych policjantów, 99% z którymi miałem kontakt to osoby które minęły się z powołaniem. Gdyby większość była w porządku to nikt nie miałby z nimi problemów. Jakoś na strażakach nikt psów nie wiesza :thumbsup:
A wracając do tematu - jak ma wyglądać taki atest od firmy która robi klatkę? Jest jakiś wzór?


bo strazacy niosa tylko pomoc a nie zatruwaja zycie obywateli.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Drift a policja?

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 9 mar 2012, o 12:57

na temat klatki ,przepisow, homologacji,i wiecej piszcie tu viewtopic.php?f=13&t=10068
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: Drift a policja?

Postprzez easyrajder-bmw » 13 kwi 2013, o 19:16

Mam takÄ… sprawÄ™:

Jeździłem sobie po wsi tak trochę raczej szybko i po skończeniu jazdy tak z 40min wpada do mnie na plac radiowóz, wychodzi dwóch panów i taka gadka: że ludzie dzwonili bo szybko autem jeżdżę a ja do nich a na jakiej podstawie tak stwierdzili, mieli radar w oczach czy co???? a pan policjant że nie musieli bo mają świadków a ja do nich to skąd oni wiedzą że to było np. 150km/h a policjant że to potem sąd będzie osądzał.

I moje pytanie czy na podstawie zeznań takich świadków mogą mi coś zrobić zaznaczam, że nikt nie złapał mnie na gorącym uczynku i czy mogą mi za to wystawić jakiś mandat na podstawie telefonu na komendę??
Avatar użytkownika
easyrajder-bmw
Król Ronda
 
Posty: 79
Dołączył(a): 8 mar 2010, o 19:43
Lokalizacja: Pawłowice Śl.

Re: Drift a policja?

Postprzez sajrus » 13 kwi 2013, o 19:22

sąd osądza na podstawie dowodów a nie na podstawie jego " widzi mi sie " za piękne oczy jeszcze nikt nic nie dostał masz wiele argumentów na obrone a oni tylko jeden że widzieli. chyba że zbierze się ich 10 i każdy przedstawi taką samą wersje zdarzeń. musisz uważać na takich gapiów. bo mągą ci nababrać w papierach
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Drift a policja?

Postprzez Simons14a » 13 kwi 2013, o 22:18

Mało prawdopodobne,żeby komuś ze świadków chciało się ganiać do sądu,chociaż jeżeli regularnie robisz gnój to się nie zdziwię.
Na przyszłość upalaj poza wioską a fanów szukaj na zawodach lub treningach ;)
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Drift a policja?

Postprzez komargc » 13 kwi 2013, o 23:22

z wlasnego doswiadczenia powiem ze jak masz takich sasiadow jak ja ,dostaniesz 5 stowek kary w grodzkim
my akurat mielismy rozprawe w 7 osob za krecenie sie po placu , swiadkowie nie ida do sadu zbieraja zeznania , a ty zostajesz ukarany
komargc
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 12 sty 2009, o 21:53
Lokalizacja: prawie olsztyn

Re: Drift a policja?

Postprzez easyrajder-bmw » 14 kwi 2013, o 13:29

Dzięki za wszelkie info

pozdrawiam
Avatar użytkownika
easyrajder-bmw
Król Ronda
 
Posty: 79
Dołączył(a): 8 mar 2010, o 19:43
Lokalizacja: Pawłowice Śl.

Re: Drift a policja?

Postprzez rom089 » 1 maja 2013, o 19:12

moje pytanie :)) mam u siebie taki negatyw :)) w sumie opona jest na równo z nadkolem fotki z zimy ale tak jest teraz tez ;)

i teraz moje pytanie :) czy policja moze zabrac mi dowód za to ze tak to wyglada ? prosze o opinie na ten temat bo nie wiem czy przerabiac poduszki amorow aby zmniejszyc negatyw ;//
mialem pare kontroli policji w Gdyni a jestem z pod bydgoszczy tamci policjanci ogarnieci wiedzieli co to jest drift pogadalem wyjasnilem i bylo ok nie wiem jak tu a wiem ze sie czepiaja sporo ;/

Obrazek
Obrazek
Obrazek

dodam ze tyl wyglada tak tylko jest duzy balon na 65 a bedzie na 50
Obrazek
rom089
Touge Drifter
 
Posty: 188
Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 17:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drift a policja?

Postprzez sajrus » 1 maja 2013, o 21:28

do tylnego mogą się doczepić, ogólnie i tak jak będą chcieli się doczepić to sie dowalą o cokolwiek ale fakt jest taki że koło ma być schowane i nie wystawać przed nadkole. Tył masz naprawde makabryczny nie daj co ale jak jakiś kamień wystrzeli z pod twojego koła to może komuś szybe zbić
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Drift a policja?

Postprzez rom089 » 2 maja 2013, o 00:00

tył chce ogarnąć na nity jakis tymczasowy patent poźniej beda robione poszerzenia bardziej obawiam sie o przod... ogólnie z pod przedniego kola wiecej syfu moze lecieć musze cos pokombinowac chyba
rom089
Touge Drifter
 
Posty: 188
Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 17:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drift a policja?

Postprzez ttomek » 15 lip 2013, o 21:31

ello,

taki temacik, który mnie nurtuje od pewnego czasu.
nie mam na myśli gdzie co jak kiedy itd oraz co grozi za latanie.

podczas budowy E36 zabrakło miejsca na ori światła przednie...
szukam rozwiÄ…zania.
na dzień wiadomo - LEDy jako podstawowe oświetlenie dzienne. ale wieczorem?? macie jakieś patenty na światła - a dokładnie jakieś płytkie reflektory, które można zewnętrznie założyć?
u mnie nie mieści się nic w ori miejsca - intercooler i przewody tam siedzą, a ori światła są mega głębokie.
chcę coś zakładać na "dokładkę" mocowane np do zderzaka czy gdziekolwiek, tak żeby mieć zwykłe mijania.

jakieś pomysły? z czego podebrać reflektory?

jak to rozwiÄ…zujecie?
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez kryzysiek » 16 lip 2013, o 08:38

Avatar użytkownika
kryzysiek
Touge Drifter
 
Posty: 128
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 10:21
Lokalizacja: BÅ‚onie k/WWA

Re: Drift a policja?

Postprzez Ryba » 16 lip 2013, o 08:41

kryzysiek napisał(a):http://i26.photobucket.com/albums/c107/DenisFraser/Hella/Img_003.jpg

z przymrużeniem oka oczywiście :)


Ja to bym właśnie uderzył w coś takiego;)
Umiejscowić to mądrze, dobrze podłączyć i po problemie
Avatar użytkownika
Ryba
Touge Drifter
 
Posty: 397
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 20:47
Lokalizacja: Piła

Re: Drift a policja?

Postprzez ttomek » 16 lip 2013, o 11:55

tak to nie zda egzaminu, bo z tego co wiem są w przepisach określone odległości między światłami i ich wysokość - oczywiście jeśłi chodzi o mijania/długie.
na foto są dalekosiężne.

właśnie kombinuje nad jakimiś światłami stawianymi na zderzaku czy masce - wyglą pomijam, bo ma to zdać egzamin, a na zawody zdwjmować.

może z jakiegoś dostawczaka czy innego ursusa.

kombinowaliście coś takiego?
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez Kapsel » 16 lip 2013, o 14:44

Najprościej by chyba było pokombinować ze światłami od e30 lub golfa mk2.
Kapsel
Clutch Burner
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 16:17
Lokalizacja: Radomsko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości