Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Drift a policja?

Postprzez mekkey » 16 lip 2013, o 15:01

Pawel Trela za czasow nissana z przodem s14 chyba mial jakies male swiatla doczepione w miejsce ori
mekkey
Amator
 
Posty: 24
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 17:42
Lokalizacja: skarzysko

Re: Drift a policja?

Postprzez ttomek » 16 lip 2013, o 16:27

tak są takie małe światełka soczewkowe, ale to nie są mijania tylko dodatkowe jak przeciwmgielne.
właśnie o MK2 myślę bo będą chyba najbardziej "płytkie"
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez SuseÅ‚ » 16 lip 2013, o 16:43

A soczewka od Integry?
Obrazek
Avatar użytkownika
Suseł
Touge Drifter
 
Posty: 252
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 21:00
Lokalizacja: Myszków

Re: Drift a policja?

Postprzez MasterTM » 1 gru 2013, o 23:14

rom089 napisał(a):moje pytanie :)) mam u siebie taki negatyw :)) w sumie opona jest na równo z nadkolem fotki z zimy ale tak jest teraz tez ;)

i teraz moje pytanie :) czy policja moze zabrac mi dowód za to ze tak to wyglada ? prosze o opinie na ten temat bo nie wiem czy przerabiac poduszki amorow aby zmniejszyc negatyw ;//
mialem pare kontroli policji w Gdyni a jestem z pod bydgoszczy tamci policjanci ogarnieci wiedzieli co to jest drift pogadalem wyjasnilem i bylo ok nie wiem jak tu a wiem ze sie czepiaja sporo ;/

Obrazek
[img]
[img]

dodam ze tyl wyglada tak tylko jest duzy balon na 65 a bedzie na 50
[img]


Dołączam się do pytania, bo dzisiaj też miałem nieprzyjemności z tym związane, a przód u mnie wygląda podobnie, z tym, że od góry w ogóle nie widać opony...
Avatar użytkownika
MasterTM
Touge Drifter
 
Posty: 699
Dołączył(a): 21 lis 2009, o 22:11
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: Drift a policja?

Postprzez Bio » 2 gru 2013, o 11:23

co Wy z tą oponą? W niemieckich przepisach jest że bieżnik opony nie może wystawać poza obrys karoserii (lusterka się nie liczą). W polskim prawie całe koło nie może wystawać poza obrys (lusterka także się nie liczą) pojazdu, więc za takie negatywy policjanci mają pełne prawo kolekcjonować dowody...
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Drift a policja?

Postprzez bazej171 » 2 gru 2013, o 14:31

napewno tak jest? bo z tego co czytałem na różnych forach z autami w stylu german to kazdy pisze że nie może tylko bieżnik za obrys wystawać a tam maja tak samo mocno powysuwane koła tak samo z przodu jak i z tyłu,

ja osobiście miałem kontrol na takim negatywie i do tego akurat mi sie nie czepiali tylko do innych rzeczy, ale w sumie zależy od policjanta
bazej171
Touge Drifter
 
Posty: 170
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 19:53
Lokalizacja: łuków/warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez Bio » 2 gru 2013, o 14:58

bazej171 napisał(a):napewno tak jest?

Na pewno

Dz.U.1996.155.772
ROZPORZÄ„DZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 1 lutego 1993 r.
w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów.
(Dz. U. z dnia 28 grudnia 1997 r.)
Na podstawie art. 58 ust. 1 pkt 1 i art. 67 pkt 1 ustawy z dnia 1 lutego 1983 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 1992 r. Nr 11, poz. 41 i Nr 26, poz. 114) zarządza się, co następuje:

Wyposażenie
§ 10. 1. Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:


i chodzi nam dokładnie o punkt 9, w którym wyraźnie pisze:
9)w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, a w przypadku kół bliźniaczych - nie mniejszej niż odległość między zewnętrznymi krawędziami opon;


Czyli koło ma się kończyć najdalej tam gdzie błotnik...
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Drift a policja?

Postprzez Binio » 2 gru 2013, o 16:03

Ja to interpretuje innaczej :D

9)w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony

Jak masz opone 215 i jej realna szerokość to załużmy 215mm to tyle teżma mieć botnik lub inny element nadwozia/podwozia (od środka licząc?)


Nie precyzuje to zasłoniętego koła, do tego jest jeszcze kwestia tego iż auta wyprodukowane przed 93rokiem podlegają przepisom wcześnejszym (z 83 roku) a tam prezycuje się jedynie błotniki z tyłu :rotfl2:
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Drift a policja?

Postprzez cukier » 2 gru 2013, o 18:48

Podsumowywujac. I tak wszystko zalezy na kogo trafisz. Jeden zabierze, inny nie, a trzeci jeszcze cos innego dolozy od siebie. Nie ma co sie sugerowac, ze komus zabrali a innemu nie. Tyle w temacie.
cukier
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drift a policja?

Postprzez FairLadyZ » 26 gru 2013, o 19:14

Nie ma reguły na podejście Policji do ulicznego driftu. Ja spotykałem się na ogół z wyrozumiałymi stróżami prawa. Driftowozem raczej nie poruszam się po mieście bo jednak za bardzo zwraca na siebie uwagę jednak dailycar'em czasami szurne tu i ówdzie. Ogólnie przy kontroli nigdy nie miałm problemu z hydrołapą, która jest bardzo widoczna ( shift-r ) tylko pada stwierdzenie: jedź z tąd bo ludzie dzwonią i nie róbmy sobie kłopotów.
FairLadyZ
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 gru 2013, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez zetor116 » 7 sty 2014, o 22:57

Mnie w E30 zatrzymali 6 razy za ślizganie w zimie
ani razu nie przyczepili się do ksenonów, za szóstym razem drapałem folie z szyb Felgi wystawały po 5 mm także nie sprawiło im to problemów:)
Avatar użytkownika
zetor116
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 12:47
Lokalizacja: Myślachowice

Re: Drift a policja?

Postprzez radoMaj » 19 sty 2014, o 01:05

Pewnie dlatego że nie znali dokładnie przepisów. U mnie w okolicy gdzie dużo osób jeździło to zaczęli patrole ustawiać i ludziom mandaty wlepiać min za wystające opony. A droga bardzo słabo uczęszczana i placyk obok spory. Ludzi mało ale uwzięli się bo to teren publiczny. Jak zwalczyli samochody to się za rolkarzy wzięli.
radoMaj
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 00:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drift a policja?

Postprzez martodd » 24 mar 2014, o 12:12

Ciekawy wątek - dzięki. Lepiej wiedzieć jak postępować
martodd
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 11:52
Lokalizacja: Radom

Re: Drift a policja?

Postprzez marcinsz » 3 kwi 2014, o 00:04

martodd napisał(a):Ciekawy wątek - dzięki. Lepiej wiedzieć jak postępować


Nie driftować po publicznych drogach...
Avatar użytkownika
marcinsz
Clutch Burner
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 kwi 2012, o 03:16
Lokalizacja: Radom

Re: Drift a policja?

Postprzez Olsen90 » 3 kwi 2014, o 10:13

Dokładnie, nie driftować po publicznych drogach. Albo szukać bezpiecznych miejsc, gdzie z doświadczenia wiadomo że nikt nie jeździ. A już na pewno policja.


Świetne szybkie pożyczki! Sprawdź już teraz!
Ostatnio edytowano 16 kwi 2014, o 11:11 przez Olsen90, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Olsen90
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 10:07
Lokalizacja: Gdansk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości