Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Problemy z policja zabranie prawa jazdy

Postprzez Tarant » 14 kwi 2014, o 12:21

Witam dnia wczorajszego wracając do domu prywatnym autem na luku poszłem lekko bokiem nie zauważając nieoznakowanego radiowozu :( Ruszyli za mną na sygnale zatrzymałem się a Pan policjant wyszarpnął mnie z samochodu wywalił na maskę i zaczął mnie przeszukiwać po czym zabrał mi klucze i powiedział ze zabiera mi prawo jazdy.
Nie miałem nic do powiedzenia wypisał mi blankiet na zatrzymanie prawa jazdy i powiedział ze dostane wezwanie na komendę.

Co mam teraz zrobić ? Jakie będę miał konsekwencje ? Oddadzą mi prawko ??
Proszę o pomoc bo nw co mam zrobić ;/

pozdrawiam
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Problemy z policja zabranie prawa jazdy

Postprzez Majkelll » 14 kwi 2014, o 12:48

Tarant napisał(a):Witam dnia wczorajszego wracając do domu prywatnym autem na luku poszłem lekko bokiem nie zauważając nieoznakowanego radiowozu :( Ruszyli za mną na sygnale zatrzymałem się a Pan policjant wyszarpnął mnie z samochodu wywalił na maskę i zaczął mnie przeszukiwać po czym zabrał mi klucze i powiedział ze zabiera mi prawo jazdy.
Nie miałem nic do powiedzenia wypisał mi blankiet na zatrzymanie prawa jazdy i powiedział ze dostane wezwanie na komendę.

Co mam teraz zrobić ? Jakie będę miał konsekwencje ? Oddadzą mi prawko ??
Proszę o pomoc bo nw co mam zrobić ;/

pozdrawiam



Serio? :rotfl2:

Podali w ogóle jakiś powód zatrzymania?
Majkelll
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 08:31
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 14 kwi 2014, o 13:03

"Spowodowanie zagrożenia z ruchu drogowym " Gościu był tak nieuprzejmy ze chciał lawetę mi zamówić od holować auto na parking policyjny masakra :(
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Drift a policja?

Postprzez Majkelll » 14 kwi 2014, o 13:07

Za to nie mogą zabrać Ci ani prawa jazdy ani tym bardziej kluczyków do auta. Przecież to jest śmieszne. Mandat czy upomnienie owszem, ale bez przesady. :banghead:

W ogóle jak to zabrał Ci klucze? Ot tak sobie je zabrał?
Majkelll
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 08:31
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Drift a policja?

Postprzez Ray » 14 kwi 2014, o 13:45

Facet nie miał prawa Ciebie dotknąć w ogóle...
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 14 kwi 2014, o 13:51

Nie wiem co on myślał ze ucieknę mu albo coś wyszarpnął sobie kluczyk z stacyjki i zabrał do radiowozu przeszukali mnie całego cale auto przeszukali czy nie mam jakiś prochów czy coś tam.
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Drift a policja?

Postprzez drift-rak » 14 kwi 2014, o 14:16

Tarant napisał(a):Nie wiem co on myślał ze ucieknę mu albo coś wyszarpnął sobie kluczyk z stacyjki i zabrał do radiowozu przeszukali mnie całego cale auto przeszukali czy nie mam jakiś prochów czy coś tam.


za spowodowanie zagrozenia moge ci dac chyba 300zl mandatu ale mozliwe ze po prostu jestes podejrzany o inne dzialania niz drift na ulicy ze cie inaczej potraktowali - przeszukanie
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 14 kwi 2014, o 14:22

Bez przesady nigdy nie miałem do czynienia z żadnymi prochami czy czymś podobnym. Pytał mnie się ile wypiłem że tak jechałem haha odpowiedziałem ze nic nie pilem, potwierdziło to badanie alkomatem.
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Drift a policja?

Postprzez drift-rak » 14 kwi 2014, o 15:04

Tarant napisał(a):Bez przesady nigdy nie miałem do czynienia z żadnymi prochami czy czymś podobnym. Pytał mnie się ile wypiłem że tak jechałem haha odpowiedziałem ze nic nie pilem, potwierdziło to badanie alkomatem.


ale ja nie mowie ze ty cos zrobiles. wystarczy ze twoj kumpel sasiad czy ktokolwiek z otoczenia zajmuje sie czyms nielegalnym o czym mozesz nie wiedziec i jestes juz w kregu podejrzanych;) tak to dziala.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 14 kwi 2014, o 15:44

To jest racja ze tak to działa ale to ze mnie przeszukali to akurat mi to nie przeszkadza bo jestem czysty. Meczy mnie moje prawo jazdy z jakiego powodu zabrali i na jak długo itp?
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Drift a policja?

Postprzez kamilp1908 » 14 kwi 2014, o 15:56

Przepisy w PL są tak stworzone, że ich interpretacja zależy od urzędnika. W tym wypadku pewnie "uznali", że takie stwarzanie zagrożenia jest wystarczające do zatrzymania dokumentów. Pewnie będzie skierowanie na badanie psychologiczne oraz na egzamin.
Nasze przepisy są bardzo nieprecyzyjne (np. prawo podatkowe, prawo budowlane, itp.) i decyzja zależy od człowieka.
kamilp1908
Król Ronda
 
Posty: 73
Dołączył(a): 16 cze 2008, o 11:58
Lokalizacja: PÅ‚ock / Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez mtey » 14 kwi 2014, o 16:44

Załatw prawnika. Bez świadkow możesz mieć lipe bo zeznają że nie dość że leciałeś bokiem to jeszcze naciągną na to niezatrzymanie sie do kontroli a żeby to upiększyć dodadzą fakt że byłeś tak niebezpieczny że musieli ci wyjąć kluczyki i na maske. Także od razu leć do prawnika niech pisze zażalenie do prokutratury bo inaczej prawka nie otrzymasz ! Możesz też złożyć skarge na policjanta ale wtedy czeka cie długa walka która i tak nie uzyska rezultatu. Wiem bo sam to samo teraz przychodze, nieprzyjemna sytuacja.
Avatar użytkownika
mtey
Touge Drifter
 
Posty: 259
Dołączył(a): 7 sie 2010, o 15:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Drift a policja?

Postprzez drift-rak » 14 kwi 2014, o 17:16

Wiem ze juz sie stalo i obys jakos ogarnal ale niech to bedzie przestroga ze mimo wszystko nawet na pustej drodze jest to wykroczenie. Nie zauwazyles radiowozu lecac bokiem a co by bylo gdybys niezauwazyl kobiety z dzieckiem na ulicy. Juz bys byl w TVN jako zabojca za kolkiem BMW
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Drift a policja?

Postprzez Noti » 14 kwi 2014, o 22:48

Podczas kontroli dostales protokol przeszukania? Miales w nim opisana sytuacje ze policjant zabral ci kluczyli? Ze przeszukano ci auto, ciebie? Przedstawil sie? tlumaczyles sie na miejscu? zapytam jutro I moze bede w stanie ci cos doradzic...
Avatar użytkownika
Noti
Touge Drifter
 
Posty: 305
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 21:14
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 15 kwi 2014, o 06:48

Noti napisał(a):Podczas kontroli dostales protokol przeszukania? Miales w nim opisana sytuacje ze policjant zabral ci kluczyli? Ze przeszukano ci auto, ciebie? Przedstawił się? tłumaczyłeś sie na miejscu? zapytam jutro I moze bede w stanie ci cos doradzic...



Dostałem tylko pokwitowanie na zatrzymane prawo jazdy.
Nic sie nie przedstawił i wogole nie bylo mowy o jakimś tłumaczeniu tylko moglem odpowiedzieć na jego pytania typu; Co piłeś ze tak jechałeś, kogo auto, chialeś mnie zabić...

Nie chce z nimi żadnych spraw w sadzie lub cos chciał bym tylko odzyskać prawko.
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości