Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Drift a policja?

Postprzez mtey » 15 kwi 2014, o 20:45

Watpie ze bez sprawy sie obejdzie. Tak jak mówiłem prawnik obowiązkowo bo sam nie poradzisz
Avatar użytkownika
mtey
Touge Drifter
 
Posty: 259
Dołączył(a): 7 sie 2010, o 15:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 15 kwi 2014, o 21:03

Nie wiem sam co mam robić, Prosze o każda pomoc.
Nie chciał bym sobie jeszcze zaszkodzić a na dodatek to nie stać mnie tez na jakiegoś dobrego prawnika.
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Drift a policja?

Postprzez Nikikin » 15 kwi 2014, o 21:27

Idz do radcy prawnego. Coraz częściej porady prawne są darmowe, więc musisz poszukać kogoś takiego.
Avatar użytkownika
Nikikin
Touge Drifter
 
Posty: 406
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 15:31
Lokalizacja: Kielce

Re: Drift a policja?

Postprzez lipass » 16 kwi 2014, o 00:03

a na jakiej podstawie zabrali to prawko? znaczy sie co wpisali na pokwitowaniu?
Avatar użytkownika
lipass
Touge Drifter
 
Posty: 232
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 09:14
Lokalizacja: WK

Re: Drift a policja?

Postprzez Tarant » 16 kwi 2014, o 05:45

"Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym" to mi wypisali na blankiecie. musiał bym przejść się i dowiedzieć jak to wygląda z radca Prawnym
Tarant
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 18:58
Lokalizacja: Åšrem Wlkp

Re: Drift a policja?

Postprzez lipass » 16 kwi 2014, o 19:07

jeżeli nie było nic z poniższych wpisane to raczej nic poważnego Ci nie powinno grozić (jednakże proponuję również skonsultować sie z radcą bo to Polska):
Art. 135. Zatrzymanie prawa jazdy
1. Policjant:
1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:
a) uzasadnionego podejrzenia, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
b) stwierdzenia zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność,
c) podejrzenia podrobienia lub przerobienia prawa jazdy,
d) gdy upłynął termin ważności prawa jazdy,
e) gdy wobec kierującego pojazdem wydane zostało postanowienie lub decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy,
f) gdy wobec kierującego pojazdem orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów lub wydano decyzję o cofnięciu prawa jazdy,
g) przekroczenia przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,
h) przekroczenia przez kierującego pojazdem, w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego;
2) może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
2. Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy z przyczyn, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b-d oraz w pkt 2, uprawnia do kierowania pojazdem w ciągu 7 dni.
Avatar użytkownika
lipass
Touge Drifter
 
Posty: 232
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 09:14
Lokalizacja: WK

Re: Drift a policja?

Postprzez Majkelll » 17 kwi 2014, o 08:10

Miałem już takie mandaty za "spowodowanie zagrożenia..." i zawsze kończyło się to mandatem chyba 200 zł i nie wiem czy w ogóle były za to punkty... ;) więc Twoja sprawa jest co najmniej dziwna..

druga dziwna sprawa to policjanci w naszym kraju :lollol: i ich zachowanie... :amen:
Majkelll
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 08:31
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Drift a policja?

Postprzez toki » 21 kwi 2014, o 19:09

Nie jest wcale dziwna, policjant zakwalifikował to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za popełnienie tego wykroczenia można orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Czytacie i wklejacie przepisy ale w ogóle chyba ich nie rozumiecie. To że MOŻNA orzec zakaz prowadzenia pojazdów nie znaczy że TRZEBA. W 99% przypadków kończy się mandatem- tutaj sie nie zakończyło- dalsza procedura- sporządzenie wniosku o ukaranie do sądu- od Policjanta dostałeś pokwitowanie na prawo jazdy ważne 7 dni (jezeli nie dostales to daj info na pw, podpowiem Ci co i jak zrobic- a naprawde mozesz duzo jezeli nie wpisali tego terminu), przed upływem tych 7 dni powienienes dostac informacje co dalej sie z nim stanie ale to juz z Sądu. Takze Panowie, czytajcie przepisy bo to nie boli, nie potrzebni są żadni radcy prawni itp. Jezeli jeszcze jakies pytania to piszcie.
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Drift a policja?

Postprzez Egzazur » 11 cze 2014, o 14:42

Ja już w mieście w ogóle nie próbuję.Dlaczego?
Kiedyś próbowałem wejść bokiem w dość łatwy zakręt,ale ni stad ni zowąd pojawił się jakiś rowerzysta nie patrzący w ogóle na drogę.Ja odbijając spowodowałem wypadek samochodowy i odszkodowanie według policji mi się nie należy.Dostałem za to mandat 800zł wiec to był mój najdroższy zakręt w życiu(tak myślę)
Egzazur
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 maja 2014, o 09:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Drift a policja?

Postprzez stick » 16 cze 2014, o 20:07

Ja też nie zauważyłem policji i wystrzeliłem z zakrętu bokiem wprost na zaparkowaną skodę z radarem, oczywiście halt, ale pan powiedział że nie dostane mandatu tylko dla tego że nie było nikogo prócz mnie na jezdni.
stick
Clutch Burner
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 23:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drift a policja?

Postprzez michalek206 » 4 lip 2014, o 20:01

Jak się zakończyła sprawa z odebraniem prawka? bo ciekaw jestem? U mnie w okolicy policja się już nie patyczkuje i czasem są pościgi niczym z szybkich i wściekłych.Ja raczej należę do uprzejmych ludzi to i dogadać się idzie , ale driftowozem już nie wariuje tylko czasem się po prostu normalnie przejadę.Zobaczcie z ciekawości ile w tym roku zostało zabranych praw jazdy a ile w tam tym roku , ja byłem w szoku ;)
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Drift a policja?

Postprzez BPX33 » 4 lip 2014, o 20:50

michalek206 napisał(a):Zobaczcie z ciekawości ile w tym roku zostało zabranych praw jazdy a ile w tam tym roku , ja byłem w szoku ;)


Wytyczne KGP są to trzeba wyrabiać normę. :rotfl2:
Avatar użytkownika
BPX33
Touge Drifter
 
Posty: 274
Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 10:28
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Drift a policja?

Postprzez mati12232 » 18 lip 2014, o 18:50

Mnie dopadli i zapłaciłem 200pln za niedostosowanie prędkości do warunków jazdy... :cray:
mati12232
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 15:20
Lokalizacja: Chełm

Re: Drift a policja?

Postprzez michalek206 » 19 lip 2014, o 01:34

Ale leciałeś bokiem i widzieli czy jak?
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Drift a policja?

Postprzez koko88 » 1 lis 2014, o 12:34

A ja mam takie pytanie w innym kierunku, chce zrobić policyjnego driftcara w stylu amerykanskim, czarny woz, biały dach i dzwi z napisami POLICE i chciałbym zamontować na dachu jakaś tam customowa listwę z sygnałami czerwono niebieskimi, pytanie czy za samo posiadanie takiego czegoś na dachu mogą zabrać mi dowód? Teoretycznie będzie to odłączone podczach jazdy po publicznych drogach, używane będzie tylko tylko na pokazach. Doradźcie
Avatar użytkownika
koko88
Król Ronda
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 13:02
Lokalizacja: opole

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość