Drift a policja?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Drift a policja?

Postprzez mtey » 15 kwi 2014, o 20:45

Watpie ze bez sprawy sie obejdzie. Tak jak m├│wi┼éem prawnik obowi─ůzkowo bo sam nie poradzisz
mtey
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 sie 2010, o 15:10

Postprzez Tarant » 15 kwi 2014, o 21:03

Nie wiem sam co mam robi─ç, Prosze o ka┼╝da pomoc.
Nie chcia┼é bym sobie jeszcze zaszkodzi─ç a na dodatek to nie sta─ç mnie tez na jakiego┼Ť dobrego prawnika.
Tarant
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 lis 2011, o 18:58

Postprzez Nikikin » 15 kwi 2014, o 21:27

Idz do radcy prawnego. Coraz cz─Ö┼Ťciej porady prawne s─ů darmowe, wi─Öc musisz poszuka─ç kogo┼Ť takiego.
Nikikin
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 wrz 2011, o 15:31

Postprzez lipass » 16 kwi 2014, o 00:03

a na jakiej podstawie zabrali to prawko? znaczy sie co wpisali na pokwitowaniu?
lipass
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 cze 2009, o 09:14

Postprzez Tarant » 16 kwi 2014, o 05:45

"Spowodowanie zagro┼╝enia bezpiecze┼ästwa w ruchu drogowym" to mi wypisali na blankiecie. musia┼é bym przej┼Ť─ç si─Ö i dowiedzie─ç jak to wygl─ůda z radca Prawnym
Tarant
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 lis 2011, o 18:58

Postprzez lipass » 16 kwi 2014, o 19:07

je┼╝eli nie by┼éo nic z poni┼╝szych wpisane to raczej nic powa┼╝nego Ci nie powinno grozi─ç (jednak┼╝e proponuj─Ö r├│wnie┼╝ skonsultowa─ç sie z radc─ů bo to Polska):
Art. 135. Zatrzymanie prawa jazdy
1. Policjant:
1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:
a) uzasadnionego podejrzenia, ┼╝e kieruj─ůcy znajduje si─Ö w stanie nietrze┼║wo┼Ťci lub w stanie po u┼╝yciu alkoholu albo ┼Ťrodka dzia┼éaj─ůcego podobnie do alkoholu,
b) stwierdzenia zniszczenia prawa jazdy w stopniu powoduj─ůcym jego nieczytelno┼Ť─ç,
c) podejrzenia podrobienia lub przerobienia prawa jazdy,
d) gdy up┼éyn─ů┼é termin wa┼╝no┼Ťci prawa jazdy,
e) gdy wobec kieruj─ůcego pojazdem wydane zosta┼éo postanowienie lub decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy,
f) gdy wobec kieruj─ůcego pojazdem orzeczono zakaz prowadzenia pojazd├│w lub wydano decyzj─Ö o cofni─Öciu prawa jazdy,
g) przekroczenia przez kieruj─ůcego pojazdem liczby 24 punkt├│w za naruszenie przepis├│w ruchu drogowego,
h) przekroczenia przez kieruj─ůcego pojazdem, w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punkt├│w za naruszenie przepis├│w ruchu drogowego;
2) może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
2. Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy z przyczyn, o kt├│rych mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b-d oraz w pkt 2, uprawnia do kierowania pojazdem w ci─ůgu 7 dni.
lipass
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 cze 2009, o 09:14

Postprzez Majkelll » 17 kwi 2014, o 08:10

Miałem już takie mandaty za "spowodowanie zagrożenia..." i zawsze kończyło się to mandatem chyba 200 zł i nie wiem czy w ogóle były za to punkty... ;) więc Twoja sprawa jest co najmniej dziwna..

druga dziwna sprawa to policjanci w naszym kraju :lollol: i ich zachowanie... :amen:
Majkelll
Clutch Burner

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 wrz 2011, o 08:31

Postprzez toki » 21 kwi 2014, o 19:09

Nie jest wcale dziwna, policjant zakwalifikowa┼é to zdarzenie jako spowodowanie zagro┼╝enia bezpiecze┼ästwa w ruchu drogowym, za pope┼énienie tego wykroczenia mo┼╝na orzec zakaz prowadzenia pojazd├│w. Czytacie i wklejacie przepisy ale w og├│le chyba ich nie rozumiecie. To ┼╝e MO┼╗NA orzec zakaz prowadzenia pojazd├│w nie znaczy ┼╝e TRZEBA. W 99% przypadk├│w ko┼äczy si─Ö mandatem- tutaj sie nie zako┼äczy┼éo- dalsza procedura- sporz─ůdzenie wniosku o ukaranie do s─ůdu- od Policjanta dosta┼ée┼Ť pokwitowanie na prawo jazdy wa┼╝ne 7 dni (jezeli nie dostales to daj info na pw, podpowiem Ci co i jak zrobic- a naprawde mozesz duzo jezeli nie wpisali tego terminu), przed up┼éywem tych 7 dni powienienes dostac informacje co dalej sie z nim stanie ale to juz z S─ůdu. Takze Panowie, czytajcie przepisy bo to nie boli, nie potrzebni s─ů ┼╝adni radcy prawni itp. Jezeli jeszcze jakies pytania to piszcie.
toki
Clutch Burner

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 lis 2009, o 20:29

Postprzez Egzazur » 11 cze 2014, o 14:42

Ja ju┼╝ w mie┼Ťcie w og├│le nie pr├│buj─Ö.Dlaczego?
Kiedy┼Ť pr├│bowa┼éem wej┼Ť─ç bokiem w do┼Ť─ç ┼éatwy zakr─Öt,ale ni stad ni zow─ůd pojawi┼é si─Ö jaki┼Ť rowerzysta nie patrz─ůcy w og├│le na drog─Ö.Ja odbijaj─ůc spowodowa┼éem wypadek samochodowy i odszkodowanie wed┼éug policji mi si─Ö nie nale┼╝y.Dosta┼éem za to mandat 800z┼é wiec to by┼é m├│j najdro┼╝szy zakr─Öt w ┼╝yciu(tak my┼Ťl─Ö)
Egzazur
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 maja 2014, o 09:10

Postprzez stick » 16 cze 2014, o 20:07

Ja te┼╝ nie zauwa┼╝y┼éem policji i wystrzeli┼éem z zakr─Ötu bokiem wprost na zaparkowan─ů skod─Ö z radarem, oczywi┼Ťcie halt, ale pan powiedzia┼é ┼╝e nie dostane mandatu tylko dla tego ┼╝e nie by┼éo nikogo pr├│cz mnie na jezdni.
stick
Clutch Burner

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 maja 2013, o 23:21

Postprzez michalek206 » 4 lip 2014, o 20:01

Jak si─Ö zako┼äczy┼éa sprawa z odebraniem prawka? bo ciekaw jestem? U mnie w okolicy policja si─Ö ju┼╝ nie patyczkuje i czasem s─ů po┼Ťcigi niczym z szybkich i w┼Ťciek┼éych.Ja raczej nale┼╝─Ö do uprzejmych ludzi to i dogada─ç si─Ö idzie , ale driftowozem ju┼╝ nie wariuje tylko czasem si─Ö po prostu normalnie przejad─Ö.Zobaczcie z ciekawo┼Ťci ile w tym roku zosta┼éo zabranych praw jazdy a ile w tam tym roku , ja by┼éem w szoku ;)
michalek206
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 maja 2010, o 09:01

Postprzez BPX33 » 4 lip 2014, o 20:50

michalek206 napisa┼é(a):Zobaczcie z ciekawo┼Ťci ile w tym roku zosta┼éo zabranych praw jazdy a ile w tam tym roku , ja by┼éem w szoku ;)

Wytyczne KGP s─ů to trzeba wyrabia─ç norm─Ö. :rotfl2:
BPX33
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 kwi 2014, o 10:28

Postprzez mati12232 » 18 lip 2014, o 18:50

Mnie dopadli i zap┼éaci┼éem 200pln za niedostosowanie pr─Ödko┼Ťci do warunk├│w jazdy... :cray:
mati12232
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 maja 2014, o 15:20

Postprzez michalek206 » 19 lip 2014, o 01:34

Ale lecia┼ée┼Ť bokiem i widzieli czy jak?
michalek206
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 maja 2010, o 09:01

Postprzez koko88 » 1 lis 2014, o 12:34

A ja mam takie pytanie w innym kierunku, chce zrobi─ç policyjnego driftcara w stylu amerykanskim, czarny woz, bia┼éy dach i dzwi z napisami POLICE i chcia┼ébym zamontowa─ç na dachu jaka┼Ť tam customowa listw─Ö z sygna┼éami czerwono niebieskimi, pytanie czy za samo posiadanie takiego czego┼Ť na dachu mog─ů zabra─ç mi dow├│d? Teoretycznie b─Ödzie to od┼é─ůczone podczach jazdy po publicznych drogach, u┼╝ywane b─Ödzie tylko tylko na pokazach. Dorad┼║cie
koko88
Kr├│l Ronda

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 lip 2013, o 13:02

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Og├│lna dyskusja

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci