zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Dyskusja na temat driftingu.

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez malikowy » 10 sty 2013, o 21:01

ja swoim klientom dorzucam często do polis ubezpieczeniowych ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla całej rodziny i już mi dziękowali jak na przykład zalali sąsiada piętro niżej czy synek stwierdził że się pobawi jak rodzice nie patrzyli pod hotelem i zaczął malować samochody na parkingu jakimś kamieniem kilkanaście tysięcy musiało za tego synka towarzystwo ubezpieczeniowe wypłacić ;)
malikowy
Amator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 gru 2012, o 22:14
Lokalizacja: Łomianki

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez cygi » 11 sty 2013, o 13:22

coeldrift więc twierdzisz ze zawodnicy po każdym faulu wymieniają się numerami polis OC i spisują protokół ?
Trochę to niedorzeczne ...
Avatar użytkownika
cygi
Touge Drifter
 
Posty: 103
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 15:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez Jajnik » 11 sty 2013, o 18:21

A czy jest możliwość wzięcia OC, na samochód zbudowany od podstaw w oparciu o budę bez prawa do rejestracji do której mam tylko umowę kupna/sprzedaży?

I jak jest wtedy naliczana należność? Jak dla zwykłego E36 328i?
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez malikowy » 12 sty 2013, o 00:07

Jajnik, generalnie to komisy wystawiają ubezpieczenia OC na nr. VIN pojazdu więc nr. rejestracji nie jest potrzebny, a po zarejestrowaniu jest dopisywany do polisy. Ale jest inna kwestia, jeśli pojazd nie jest zarejestrowany to nie masz prawa nim się poruszać po drogach publicznych. Nie posiadasz dowodu rejestracyjnego ani potwierdzenia ważnych badań technicznych. W momencie wypadku z Twojej winy towarzystwo może zgłosić się do Ciebie o zwrot wypłaconych pieniędzy w związku ze szkodą.
Podobna sprawa jak byś jechał autem i nie miał prawa jazdy kat. B, robisz szkodę, TU pokrywa szkodę, a później występuje do Ciebie o zwrot pieniędzy.
malikowy
Amator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 gru 2012, o 22:14
Lokalizacja: Łomianki

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez lojej » 20 sty 2013, o 19:57

Temat już przerabiany ale ja nadal szukam inteligentnego sposobu na zatrzymanie budy z silnikiem a pozbycie się rejestrac ji w urzędzie może ktoś na coś wpadł . Myślałem o zlomowaniu pojazdu i wykupieniu go z szrotu ale czy tak się da?
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl.

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez Bartdrift » 20 sty 2013, o 20:18

pw
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: zarejestowany vs nie zarejestrowany driftowóz

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 29 sty 2013, o 00:14

Bartdrift napisał(a):pw

jakby ktos jeszcze chcial PW to niech wysle PW do Barta, zamiast tu tworzyc "liste spoleczna" ;)
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Poprzednia strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości