Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Dyskusja na temat driftingu.

Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez MarJ » 27 kwi 2013, o 18:19

Witam
Byłem dziś na torze żeby zobaczyć czy coś się dzieje na torze, bo słyszałem pogłoski o rzekomej przebudowie kartingu. Niestety (według mnie) pogłoski okazały się prawdą.
Nie znam finalnych planów tego co ma zostać wykonane, ale z tego co narazie widać jest to na minus. A więc: Wejście w kartnig zostało grubo poszerzone, jak narazie usunięta i utwardzona ziemia wewnątrz wejścia (straszne ułatwienie dla kierowców możliwością strasznego ścięcia tego zakrętu) oraz wybudowany dojazd bezpośrednio z wjazdu do Parku Maszyn (tego szczególnie nie rozumiem, ponieważ zostało usunięte "bezpieczne pobocze". Wcześniej jak się nie zmieściło albo przesadziło z wejściem to można było wylecieć i się schamować, a teraz każdy za wszelką cenę będzie próbował wychamować, żeby nie uszkodzić sb zawiasu poprzez wlecenie na dołożony dojazd. I to stwarza większe zagrożenie wypadku z autem które leci za spinującym). Dojazd z kartingu będzie prawdopodobnie z kostki brukowej.
Do Parku Maszyn zwieziono także hałdy piasku. Możliwe że go będą wysypywać i utwardzać grunt w parku maszyn co oczywiście jest na plus.
Oto kilka zdjęć (średnia jakość, poniewąż robiłem je telefonem):

http://i.imgur.com/nsh56JY.jpg
http://i.imgur.com/bKksFJG.jpg
http://i.imgur.com/UnOKbp4.jpg
http://i.imgur.com/lh86EVX.jpg
http://i.imgur.com/HqW2qTY.jpg
http://i.imgur.com/aULeQbq.jpg

A wy co o tym sądzicie? :glare:
Avatar użytkownika
MarJ
Król Ronda
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 14:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez ghost_rider » 27 kwi 2013, o 20:40

brukowy dojazd do parku maszyn - kretynizm nie wiem po co to komu jak i tak bedzie tylko niszczyc zawieszenia...
sama wylewka na torze moim zdaniem in plus, w koncu mozna trase tak skonfigurowac oponami, ze ten zakret nie bedzie wcale tak szeroki, a przynajmniej nie beda driftowozy scinajace nanosic lachy piachu na tor i w sumie dodali mozliwosc wlasnie konfiguracji tego zakretu, mozna ustawic go oponami w zaciesniający lub otwierajacy...
Avatar użytkownika
ghost_rider
Touge Drifter
 
Posty: 239
Dołączył(a): 21 mar 2010, o 15:29
Lokalizacja: Jarocin / Poznań

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez Mały » 2 maja 2013, o 12:42

ja to widzę tak drogą którą zrobili będzie się zjeżdżać z toru. Wyjazd na tor zostanie tak jak był a ilość kostki podpowiada mi, że park maszyn będzie wyłożony kostką żeby nie parkować na trawie ale poczekamy na efekt tych prac :)
Avatar użytkownika
Mały
Król Ronda
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 mar 2011, o 20:25
Lokalizacja: Bieżyń

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez Darek DTS » 5 maja 2013, o 10:22

Szczerze... zmienili by coś lepiej dla kibiców w pierwszej kolejności. Trybuny wołają o pomstę do nieba ! Ławki z czasów PRLu ?! Jest 2013r. i warunki na trybunach jak dla małp a nie ludzi... Zawodnicy mają po czym jeździć, ludzie siedzą na rozpadających się deskach a większość na ziemi.
Avatar użytkownika
Darek DTS
Touge Drifter
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:44
Lokalizacja: DriftTeamSłupsk

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez ad3k » 7 maja 2013, o 20:29

Darek DTS napisał(a):Szczerze... zmienili by coś lepiej dla kibiców w pierwszej kolejności. Trybuny wołają o pomstę do nieba ! Ławki z czasów PRLu ?! Jest 2013r. i warunki na trybunach jak dla małp a nie ludzi... Zawodnicy mają po czym jeździć, ludzie siedzą na rozpadających się deskach a większość na ziemi.


Dokładnie ;P kibice drużyn z B klasy maja lepsze miejsca do oglądania nie wiem tylko czego. Tutaj natomiast połowy desek w ogóle nie ma, a tyle co wiary przychodzi to 80% siedzi na własnych krzesłach, kocach itd.
ad3k
Amator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 18:49
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez piotras155 » 9 maja 2013, o 17:41

dokładnie siedziska by zrobili tym bardziej ze prawie dokoła wiara mówiła ze tyle kasują za imprezy wejście itd a niema gdzie siedzieć, wychodzi na to ze trzeba upalać a nie oglądać :D
Avatar użytkownika
piotras155
Touge Drifter
 
Posty: 313
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 16:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez Raceboy » 30 sie 2013, o 08:51

To, jak działa Automobilklub Wielkopolski najlepiej zobrazuje ta historia.

Jak wiadomo podczas Euro budowano lub przebudowywano istniejące już stadiony. W Poznaniu stadion przy ulicy Bułgarskiej istniał i miał się świetnie, zapadła jednak decyzja o rozbudowie. Aby mogło pomieścić się tylu kibiców, ilu planowano gościć podczas meczów Euro, powstały nowe sektory, które należało wyposażyć w krzesełka. Zapadła decyzja o wymianie starych krzesełek na nowe, wygodniejsze i stylistycznie spójne z resztą przebudowywanego stadionu. Nie trzeba być tytanem dedukcji i intelektu by się domyślić, że stare krzesełka przestały być w tamtym momencie potrzebne. Co się z nimi stało? Poszły na przemiał, prawdopodobnie robią dziś za podkładki pod tablice rejestracyjne. Zamiast dogadać się z klubem piłkarskim i Urzędem Miasta pod który podlega stadion i po prostu odkupić za bezcen te dobre, niezniszczone krzesełka, AW nadal serwuje kibicom oglądanie zawodów z pozycji koca na trawie.

Jednak widać pewien progres. Po 30 latach usunięto z wieży sędziowskiej schody lotnicze i zastąpiono je stalowymi! Aż dziw bierze, że ta przełomowa decyzja na którą złożyło się kilkanaście tęgich głów, poparta na pewno gigantycznym nakładem finansowym, nie odbiła się echem na rodzimej scenie sportu motorowego ;)
Avatar użytkownika
Raceboy
SRP DT
 
Posty: 110
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 20:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez trueno2 » 1 wrz 2013, o 17:32

Nie chcę wprowadzać za dużego zamieszania w temacie, ale stare krzesełka ze stadionu Kolejorza zostały wykorzystane na Orlikach w Wielkopolsce.
Avatar użytkownika
trueno2
moderator
 
Posty: 124
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:21
Lokalizacja: Posen/Szreniawa

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez Raceboy » 1 wrz 2013, o 17:46

Tylko część. Kolejna część została sprzedana prywatnym inwestorom po 10pln za sztukę, A lwia cześć niestety wyrzucona, gdyż nie było aż tylu chętnych i nie opłacało się ich magazynować.
Avatar użytkownika
Raceboy
SRP DT
 
Posty: 110
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 20:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez BartekE30_Ponczak » 8 wrz 2013, o 11:21

Dlatego tory powinny być w prywatnych rękach, bo ktoś, kto utrzymuje się z prowadzenia danego obiektu zrobi wszystko, by prosperował, a taki automobilklub najczęściej ma wszystko w d... ;)
BartekE30_Ponczak
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 11:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przebudowa Części Driftingowej Toru Poznań

Postprzez Kaucz`u » 8 wrz 2013, o 12:25

Ale z tego co widziałem na fotach to już są tam jakieś normalne krzesełka.
Avatar użytkownika
Kaucz`u
Touge Drifter
 
Posty: 134
Dołączył(a): 27 lip 2011, o 00:32
Lokalizacja: Poznań / Kołobrzeg


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości