Przewoz paliw

Dyskusja na temat driftingu.

Przewoz paliw

Postprzez Ban0ff » 1 lut 2014, o 17:48

Witam
Mam takie pytanie czy ktos mial kontrole podczas wyjazdu na zawody/trening i ktos sie przyczepil do przewozonego paliwa?
Policja/celna/graniczna?
Jak wyglada sprawa z przewozem paliw w samochodach dostawczych? Ile mozna max przewiezc legalnie?
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Przewoz paliw

Postprzez Bartdrift » 1 lut 2014, o 18:04

Pytanie raczej po co targać ze sobą kilogramy. Ja np, zawsze tankuje w miescie gdzie akurat jedziemy. :)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Przewoz paliw

Postprzez Ban0ff » 1 lut 2014, o 18:07

a co w przypadku gdy danego paliwa nie kupisz na stacjach bo go poprostu nie ma w PL i trzeba targac ze soba?
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Przewoz paliw

Postprzez Bartdrift » 1 lut 2014, o 18:11

Cholera, to czym Ty tankujesz ?? :scratch:
Ja tam leje tylko vpowera zawsze, wiec tak daleko zeby jakies lepsiejsze to jeszcze nie zaszedłem :D
Wydaje m sie jednak, ze masz ze soba fakture lub paragon zakupu i tyle.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Przewoz paliw

Postprzez e30 owner » 1 lut 2014, o 18:19

E85 :) Bart :) Zaraz znajdę na innym forum chłopaki też mają problem jak Ty.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przewoz paliw

Postprzez Simons14a » 1 lut 2014, o 18:44

Ja biorę 60l w kanistrach i 30l w zbiorniku V-Power R i ledwo starcza na zawody,czasami trudno znaleźć stację Schell :D
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Przewoz paliw

Postprzez Ban0ff » 1 lut 2014, o 20:04

e30 owner napisał(a):E85 :) Bart :) Zaraz znajdę na innym forum chłopaki też mają problem jak Ty.



Zgadza sie E85, glownie interesuje mnie przewozenie tego przez granice, bo w naszym pieknym kraju niestety tego paliwa brak a jak juz jest to sporo kosztuje :D

znalazlem cos takiego

http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/arty ... ie-wyjatku

i ten zapis
Kod: Zaznacz cały
Towary niebezpieczne – w zależności od ilości w jakich się je przewozi – stwarzają różny stopień zagrożenia. Zakres wymagań dotyczących przewozu paliwa zależy więc od ilości przewożonych materiałów, ale także od charakteru wykonywanego transportu. W określonych przypadkach przewóz paliw nie wymaga spełnienia dodatkowych wymagań (tj. wyłączonych z obowiązku stosowania umowy ADR). Zgodnie bowiem z umową ADR zawarte w niej szczegółowe wymagania dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych nie obejmują m.in.:
1. przewozu towarów niebezpiecznych przez osoby fizyczne, jeżeli towary te znajdują się w opakowaniach stosowanych w sprzedaży detalicznej i służą tym osobom do ich osobistego lub domowego użytku, albo ich aktywności sportowo – rekreacyjnej.
Jeżeli powyższe towary są materiałami ciekłymi zapalnymi (a więc dotyczy to m.in. paliw) przewożonymi w naczyniach do wielokrotnego napełniania napełnionych przez osobą fizyczną lub na potrzeby tej osoby, to całkowita ich ilość nie powinna przekraczać 60 litrów na naczynie oraz 240 litrów na jednostkę transportową;


aktywnosc sportowo-rekreacyjna, osobisty uzytek itd itd, na to wyglada ze samochodem moge przewiezc 240l jednorazowo, te przepisy sa chyba miedzynarodowe wiec nie powinno byc problemow za granica? Majac np paragon ze stacji w Czechach celnicy/ITD/graniczna/policja moga sie czegos przyczepic?
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Przewoz paliw

Postprzez komargc » 2 lut 2014, o 20:42

w uni przejedziesz na wylacznosci przepisow adr czyli chyba 250l, jak nie bedziesz tego targal z krajow wschodnich to na miekko , bo np z rosji mozna zbiornik+ 10l w bance
komargc
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 12 sty 2009, o 21:53
Lokalizacja: prawie olsztyn

Re: Przewoz paliw

Postprzez Ban0ff » 3 lut 2014, o 10:43

Interesuja mnie Czechy i Niemcy :grin:
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Przewoz paliw

Postprzez drift-rak » 3 lut 2014, o 11:23

e85 :thumbsup: moze jakas aktualizacja w projekcie? bo chyba sie troche zmienilo;)
co do przewozu czy gdzies istnieje regulacja dotyczaca zbiornika na paliwo?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Przewoz paliw

Postprzez marcinsz » 6 lut 2014, o 04:05

Kiedyś jadąć do niemiec po samochody zabrałem ze sobą 240l ropy w baniakach.100km od Zgorzelca zatrzymała mnie niemiecka policja i nałozyła mandat za "przemyt ropy".Paragony na paliwko miałem,mówiłem że ta ropa jest do tego busa,że mam do przejchania pare tys.km,że w polsce paliwo tańsze itp. itd. Policjantka oznajmiła mi wtedy że przez granice moge wwieźć jedynie 20l (plus zbiornik),i że należy się 240 Euro
Avatar użytkownika
marcinsz
Clutch Burner
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 kwi 2012, o 03:16
Lokalizacja: Radom

Re: Przewoz paliw

Postprzez MEFisto087 » 6 lut 2014, o 10:39

Jak jeszcze jeździłem więcej to zawsze na wjeździe do Niemiec dla świętego spokoju dolewałem 30-40L po ich stronie co by mieć paragon po niemiecku i zawsze było spoko podczas kontroli
MEFisto087
Clutch Burner
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 13:37
Lokalizacja: Mazowsze


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości