Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Dyskusja na temat driftingu.

Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez stiflersrt » 2 cze 2014, o 10:59

Siemka. Zastanawiam się nad wyrejestrowaniem auta do driftu i wożeniem go na lawecie na treningi. Zależy mi na opiniach, czy warto w ogóle bawić się w manewr z wyrejestrowaniem, czy też lepiej płacić oc, jeździć bez przeglądu, itd. Jedna i druga opcja ma swoje duże plusy i minusy i ciężko zdecydować, co lepsze. Pomóżcie trochę ;)
stiflersrt
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 00:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez Bober71 » 2 cze 2014, o 11:25

Tutaj jest sporo na ten temat viewtopic.php?f=10&t=1510
Avatar użytkownika
Bober71
Touge Drifter
 
Posty: 317
Dołączył(a): 20 lis 2009, o 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez stiflersrt » 2 cze 2014, o 18:07

Temat czytałem, ale większość do ot na tematy okołolawetowe. Zastanawiam się po prostu, czy jest jakikolwiek sens trzymać się rejestracji auta, którym i tak nie wyjadę na ulicę z wiadomych powodów typu przegląd. Czy OC lub dowód rejestracyjny jest wymagany na jakichkolwiek zawodach w tym wesołym kraju?
stiflersrt
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 00:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez drift-rak » 2 cze 2014, o 18:11

stiflersrt napisał(a):Temat czytałem, ale większość do ot na tematy okołolawetowe. Zastanawiam się po prostu, czy jest jakikolwiek sens trzymać się rejestracji auta, którym i tak nie wyjadę na ulicę z wiadomych powodów typu przegląd. Czy OC lub dowód rejestracyjny jest wymagany na jakichkolwiek zawodach w tym wesołym kraju?


teoretycznie nr VIN musi byc oc czy przeglad nie
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez stiflersrt » 2 cze 2014, o 18:15

Aha, a orientujesz się, czy przy wyrejestrowaniu i 'odkupieniu' od złomu samochodu jest wycinany vin?
stiflersrt
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 00:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez Bober71 » 2 cze 2014, o 18:21

Jak oddawałem subaru na złom to kazali odciąć tabliczke z vinem i zostawili mi auto bez niej więc przy złomowaniu na 99% vinu już mieć nie będziesz
Avatar użytkownika
Bober71
Touge Drifter
 
Posty: 317
Dołączył(a): 20 lis 2009, o 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez stiflersrt » 2 cze 2014, o 18:25

Dzięki. A lata ktoś u nas oficjalnie wyrejestrowanym autem w zawodach? Nie mówię, że sam mam zamiar wystartować jakoś szybko, ale staram się myśleć ciut do przodu.
stiflersrt
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 00:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez e30 owner » 2 cze 2014, o 19:28

A przy pierwszej kontroli policji będzie dochodzenie czy nie kradziony ... Średnio to widzę. Popytaj też od tej strony kogoś mądrego bo ja nie mam pojęcia, na zdrowy rozum samochód bez vin to albo powinien być na szrocie, albo jakaś "kombinacja" odchodzi skoro nie jest na tym szrocie.

Kolega ostatnio poskładał e60 z dwóch (dobra buda z jednego a mechanika z drugiego) tylko za szybko chciał sobie pojeździć i nie załatwił nabicia nowego vinu (nie wiem dlaczego zdrowa buda nie miała vinu, może przyciągnięta z niemieckiego szrotu??Bo waloną w bok przywiózł z niemieckiego szrotu), ciąganie ma teraz a pan policjant chciał zobaczyć tylko vin.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez drift-rak » 2 cze 2014, o 20:38

moim zdaniem wystarczy umowa kupna sprzedazy z kluzula o braku nr vin. najlepszym rozwiazaniem byloby zakupic bude zza granicy i nie rejestrowac. masz wtedy vin a nie masz oplat. oczywiscie faktura lub umowa musi byc
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez tony_rider » 2 cze 2014, o 21:33

teoretycznie nie ma czegoś takiego jak odkupienie budy ze złomu bez vinu, nikt legalnie nie może tak sprzedać :) Ale czasami da rade załatwić papier na złomowanie bez oddawania auta, ale trzeba mieć znajomości.

W.g. mnie nie ma to sensu, bo oc na cały rok za auto zarejestrowane z jakimś małym silnikiem to wydatek 300-600 zł zalezy jakie ma ktoś zniżki itp. A te papiery czasem mogą się przydać :) Przyjdzie Ci gdzieś podjechać kawałek czy coś… albo choćby przy samej sprzedaży, większość ludzi woli z papierami i więcej raczej weźmiesz za auto :)
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez drift-rak » 3 cze 2014, o 10:32

tony_rider napisał(a):teoretycznie nie ma czegoś takiego jak odkupienie budy ze złomu bez vinu, nikt legalnie nie może tak sprzedać :) Ale czasami da rade załatwić papier na złomowanie bez oddawania auta, ale trzeba mieć znajomości.

W.g. mnie nie ma to sensu, bo oc na cały rok za auto zarejestrowane z jakimś małym silnikiem to wydatek 300-600 zł zalezy jakie ma ktoś zniżki itp. A te papiery czasem mogą się przydać :) Przyjdzie Ci gdzieś podjechać kawałek czy coś… albo choćby przy samej sprzedaży, większość ludzi woli z papierami i więcej raczej weźmiesz za auto :)


nie ze zlomu tylko np z niemiec i po prostu nie rejestrujesz. wtedy masz i VIN i jakis dowod zakupu a samochod nie jest zarejestrowany nigdzie. wozisz go na lawecie i juz. ale jak mowisz czasem OC sie przydaje (ja sobie na kolach np na kakolewo dojezdzam - powoli spokojnie "przepisowo" ;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez tony_rider » 3 cze 2014, o 10:56

Dokładnie tak jak mówisz :) tylko znow z Niemiec teoretycznie musisz akcyzę zapłacić, a jak jest duża pojemność to trochę tez może wyjść $$ :)
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez drift-rak » 3 cze 2014, o 11:39

tony_rider napisał(a):Dokładnie tak jak mówisz :) tylko znow z Niemiec teoretycznie musisz akcyzę zapłacić, a jak jest duża pojemność to trochę tez może wyjść $$ :)


jezeli nie rejestrujesz nie placisz akcyzy ;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez stiflersrt » 3 cze 2014, o 17:41

Dzięki wszystkim, zostawiam jednak zarejestrowane auto. W lipcu przeprowadzam się do Poznania i celuję w Kąkolwewo, więc w sumie na kołach można dojechać.
stiflersrt
Amator
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 00:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyrejestrowanie driftowozu - opinie

Postprzez toki » 3 cze 2014, o 23:00

drift-rak napisał(a):
tony_rider napisał(a):Dokładnie tak jak mówisz :) tylko znow z Niemiec teoretycznie musisz akcyzę zapłacić, a jak jest duża pojemność to trochę tez może wyjść $$ :)


jezeli nie rejestrujesz nie placisz akcyzy ;)

Płacisz płacisz.
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Następna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości