Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Dyskusja na temat driftingu.

Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez michalek206 » 16 lip 2014, o 22:23

Witam.Ostatnio myślałem sobie co by się stało gdy zatrzymuje nas policja i np chce odebrać dowód za stan autka a ja mu wtedy oznajmiam że takowego obecnie nie mam bo zostawiłem w domu.Ale mam prawko i oc .Czy oprócz tego że wlepi mandat za np brak dokumentów i za "spaloną żarówkę" to czy są jeszcze jakieś konsekwencje ?
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez pusty » 16 lip 2014, o 22:27

może wlepić mandat, za zły stan techniczny pojazdu i zabronić dalszej jazdy. poza tym, nic....
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez justin19 » 16 lip 2014, o 22:28

Pod..rwisz misiaczka solidnie :D Btw. oni wiedzą, że masz w kieszeni, ale nie mogą Cię ot tak przeszukać albo im się nie chce :-)
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez drift-rak » 17 lip 2014, o 07:51

justin19 napisał(a):Pod..rwisz misiaczka solidnie :D Btw. oni wiedzą, że masz w kieszeni, ale nie mogą Cię ot tak przeszukać albo im się nie chce :-)


Moga. Uzna ze jestes podejrzany o posiadanie nielegalnych substancji a przez przypadek znalazl sie dowodzik.
Z doswiadczenia powiem im bardziej jestes normalny i wspolpracujesz tym mniejsze konsekwencje. Tyczy sie to zwyklego wykroczenia jak i kontroli. Jak bedziesz sapal to od razu stan ogumienia gasnica trojkat i inne duperele.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez justin19 » 17 lip 2014, o 09:35

drift-rak napisał(a):
justin19 napisał(a):Pod..rwisz misiaczka solidnie :D Btw. oni wiedzą, że masz w kieszeni, ale nie mogą Cię ot tak przeszukać albo im się nie chce :-)


Moga. Uzna ze jestes podejrzany o posiadanie nielegalnych substancji a przez przypadek znalazl sie dowodzik.
Z doswiadczenia powiem im bardziej jestes normalny i wspolpracujesz tym mniejsze konsekwencje. Tyczy sie to zwyklego wykroczenia jak i kontroli. Jak bedziesz sapal to od razu stan ogumienia gasnica trojkat i inne duperele.


Ale żeby Cię przeszukać muszą mieć UZASADNIONE podejrzenie. A po przeszukaniu muszą wypełniać protokół z przeszukania. To wcale nie jest mało roboty więc jak mogą to tego unikają.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez ttomek » 17 lip 2014, o 11:36

a czy może być tak:

kontrola - mam prawko i OC i nie pokazuje dowodu - spisują dają mandat za brak dokumentu 50pln - wzywają lawetę policyjną i musisz pokryć koszty i kasują cię za to 500pln?
znaczy mają prawo zakazać dalszej jazdy i nie dają możliwości wyboru kto będzie holował auto. i musi to być laweta a nie lina?

bo wtedy zawsze pojawia się kłopot - znajdź na szybko kogoś z lawetą...
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez cukier » 17 lip 2014, o 12:17

ttomek napisał(a):a czy może być tak:

kontrola - mam prawko i OC i nie pokazuje dowodu - spisują dają mandat za brak dokumentu 50pln - wzywają lawetę policyjną i musisz pokryć koszty i kasują cię za to 500pln?
znaczy mają prawo zakazać dalszej jazdy i nie dają możliwości wyboru kto będzie holował auto. i musi to być laweta a nie lina?

bo wtedy zawsze pojawia się kłopot - znajdź na szybko kogoś z lawetą...


Generalnie to wszystko zalezy na kogo trafisz. Jaki ma humor w danym dniu , oraz jaka ma wiedze w temacie przepisow, bo z tym jest bardzo roznie. Tyczy sie to oczywiscie tak samo diagnostow i innych urzednikow panstwowych. Na drugim planie jest kwestia przepisow :D
cukier
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez ttomek » 17 lip 2014, o 12:18

wiem, że zależy na kogo trafisz.
ale chodzi mi o "worst case scenario"
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez cukier » 17 lip 2014, o 12:21

Wydaje mi sie, ze nie. Brak dowod rejestracyjnego przy sobie podczas kontroli nie dyskwalifikuje auta z dalszej jazdy.
cukier
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 17 lip 2014, o 12:38

dowod rejestracyjny jest dokumentem poswiadczajacym dopuszczenie do ruchu (wazny przeglad techniczny), IMHO z powodu braku dowodu (lub jego okazania) Policja moze kazac wezwac ci lawete lub sami ja wezwa i wtedy koszta spadna na ciebie za transport jak i parking na ktory auto zostanie odwiezione.
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez cukier » 17 lip 2014, o 12:45

No tak, tylko pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji Policjat MUSI tak zrobic czy tylko MOZE, bo to ogromna roznica. Ja osobiscie nie spotkalem sie jeszcze, zeby za brak dowodu przy sobie , chcieli auto lawetowac. Mowie oczywiscie o przypadku takim, gdzie dowod nie zostal wczesniej juz zabrany za cos tam.
cukier
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez BPX33 » 17 lip 2014, o 12:45

Mariusz vel Tata ;) napisał(a):dowod rejestracyjny jest dokumentem poswiadczajacym dopuszczenie do ruchu (wazny przeglad techniczny), IMHO z powodu braku dowodu (lub jego okazania) Policja moze kazac wezwac ci lawete lub sami ja wezwa i wtedy koszta spadna na ciebie za transport jak i parking na ktory auto zostanie odwiezione.


Zawsze jest możliwość, że ktoś dowiezie brakujący dokument o ile nie będzie to trwało zbyt długo. :)
Avatar użytkownika
BPX33
Touge Drifter
 
Posty: 274
Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 10:28
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 17 lip 2014, o 12:56

cukier napisał(a):No tak, tylko pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji Policjat MUSI tak zrobic czy tylko MOZE, bo to ogromna roznica. Ja osobiscie nie spotkalem sie jeszcze, zeby za brak dowodu przy sobie , chcieli auto lawetowac. Mowie oczywiscie o przypadku takim, gdzie dowod nie zostal wczesniej juz zabrany za cos tam.


Ja sie odnioslem do przypadku o jakim napisal:
michalek206 napisał(a):Witam.Ostatnio myślałem sobie co by się stało gdy zatrzymuje nas policja i np chce odebrać dowód za stan autka a ja mu wtedy oznajmiam że takowego obecnie nie mam bo zostawiłem w domu.Ale mam prawko i oc .Czy oprócz tego że wlepi mandat za np brak dokumentów i za "spaloną żarówkę" to czy są jeszcze jakieś konsekwencje ?


Policja zatrzymuje ze wzgledu na stan techniczny + "brak" dowodu = wg mnie maja wystarczajace uzasadnienie zeby nie pozwolic na kontynuacje jazdy,
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez cukier » 17 lip 2014, o 13:36

Mariusz, w tym przypadku to tak. Sorry ten fragment mi uknol , za cieplo dzis :grin:
cukier
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez ttomek » 17 lip 2014, o 13:50

jak ktoś dowiezie dowód - to bez sensu.
wiadomo, że w tej dyskusji chodzi o to, że chcemy polatać driftowozem po mieście i nie chcemy "pozbyć" się dowodu :)

dlatego jak ktoś dowiezie = zabiorą i ti też jest równe temu, że nie ma jak go odzyskać (jak niby odwrócić wprowadzone modyfikacje :rotfl2: )

chodzi o to JAK lepiej zrobić jak już śmigasz po mieście:
- mieć dowód i być 'normalnym" gościem i nie sapać, próbować spokojnie przetłumaczyć czemu w kłębach dymu leciałeś w nocy na ledach :) o ie to możliwe hahaha
- nie mieć dowodu, nie dowozić przyjąć 50pln za jego brak i go zachować na przyszłość

i CO MOŻE policja zrobić
- zakazać dalszej jazdy, nakazać swój transport i parking = $$
- zakazać dalszej jazdy i możesz czekać aż ktoś cię z kolegów lawetą odbierze

wypowiedzi "zależy na kogo trafisz" wiem, że tak jest, ale jak jest faktycznie z literą prawa?
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Następna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości