Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez e30 owner » 17 lip 2014, o 14:27

Mi zabrali dowód, i wróciłem na kołach do domu. Pan policjant powiedział tylko - ja będę wypisywać notatkę służbową, więc co się będzie działo za szybą nie zauważę przecież :) Dostałem 100 za samochód nie przystosowany do ruchu - brak kierunka i zbita szybka reflektora. Za brak pasów i oc już mnie nie ganiał. Lawetą nie straszył bo zatrzymał mnie jak wjeżdżałem na podwórko - otwierałem bramę :D

I jest kwestia taka, że jeśli z policjantem się porozmawia normalnie - czyli nie będzie się drzeć pyska, ani nie będziesz skamlał jak pies i błagał jak kata przed wyrokiem, to jeśli w parze na służbie jest dwóch starych to nawet dowodu nie zabiorą tylko sobie pogadają. Tak miałem jak mnie walnęli zanim odebrałem prawko - w cepiku już byłem wprowadzony tylko nie miałem odebranego plastiku z urzędu miasta. Ale jeśli w parze będzie jeden młody - to zapomnijcie, mi poleciał dowód z marszu, i nie było gadki a stary pan policjant "porozumiewawczo" pokazywał mi oczami na młodego :).

W przypadku braku przeglądu, też jeśli się dobrze pogada to puszczają - trzeba pokazać tylko że samochód zadbany i bezpieczny. Jak kupiłem dupowóz i zanim zrobiłem przegląd musiałem go doprowadzić do stanu by ten przegląd przeszedł, więc wymieniłem wszystko co się dało w zawieszeniu, nowe oponki itd, jak mnie zatrzymali i powiedzieli że zabierają dowód to im wszystko z lekkim uśmiechem na twarzy pokazałem że pół samochodu jest nowe, a na końcu stare części w bagażniku - złapali się za głowę (bo samochód straszny z wyglądu) oddali dowód i pojechałem dalej.

Z takich przygód z policją było wiele sytuacji, nie koniecznie związanych z samochodami - ale zawsze jakoś dało się to tak ugadać że straty były najniższe z możliwych lub żadne. Trzeba rozmawiać merytorycznie po prostu i zbijać ich argumenty swoimi kontrargumentami :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez michalek206 » 18 lip 2014, o 01:21

No właśnie mi chodziło o takie odpowiedzi.Nie driftuję na normalnych ulicach , ale czasem dojeżdżam na miejscówkę na kołach i dlatego pytam ;) kumplowi walneli dowód i rozgorzała rozmowa czy nie lepiej przyjąć mandat i nie pokazywać dowodu ( raczej nikt by nie ryzykował żeby mi podbić dowód po zabraniu ) , do milicjantów grzeczny jestem , ale wiadomo że trzeba się czasem "potargować" bo to nie zjednoczone emiraty ani ju es ej ;) Mam nadzieję tylko że mi nie będą chcieli lawety wzywać , zresztą mam kumpla co by w takiej sytuacji awaryjnej przyjechał po mnie.
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez toki » 18 lip 2014, o 10:30

Podstawy prawne:
Art. 130a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym:
2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:
1) kierowała nim osoba:
a) znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
b) nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu; 2) jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska.
2a. Od usunięcia pojazdu odstępuje się, jeżeli przed wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu lub w trakcie usuwania pojazdu ustaną przyczyny jego usunięcia. Jeżeli wydanie dyspozycji usunięcia pojazdu w przypadkach, o których mowa w ust. 1–2, spowodowało powstanie kosztów, do ich pokrycia jest obowiązany właści- ciel pojazdu. Przepis ust. 10i stosuje się odpowiednio.

Jezeli zatrzymuja dowod lub ujawniaja usterki ktore powoduja zagrozenie bezpieczenstwa w ruchu drogowym to zakaz dalszej jazdy, tak samo za brak DR.
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Misior » 18 lip 2014, o 14:13

Mi się wydaje że sprawa jest prosta. Jeśli masz auto sprawne to nie boisz się wozić dowodu. Jeśli Twoje auto jest podejrzane i boisz się, że Ci zabiorą dowód to znaczy, że również moga Ci nie pozwolić kontynuować jazdy.
Tak jak wszyscy piszą - zależy na kogo trafisz.
Ja osobiście wolę wozić dowód niż kombinować, że zapomniałem bo co Ci da że zachowasz dowód na kiedy indziej jak itak masz auto nie sprawne?
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez drift-rak » 18 lip 2014, o 14:28

Misior napisał(a):Mi się wydaje że sprawa jest prosta. Jeśli masz auto sprawne to nie boisz się wozić dowodu. Jeśli Twoje auto jest podejrzane i boisz się, że Ci zabiorą dowód to znaczy, że również moga Ci nie pozwolić kontynuować jazdy.
Tak jak wszyscy piszą - zależy na kogo trafisz.
Ja osobiście wolę wozić dowód niż kombinować, że zapomniałem bo co Ci da że zachowasz dowód na kiedy indziej jak itak masz auto nie sprawne?


moze nie to ze nie sprawne jest tylko modyfikacje sa niedozwolone. zabrac dowod moze za wystajace kola zapinki maski glosny wydech brak katalizatora nie homologowane pasy czy fotele ostre krawedzie wiec ogolnie za wszystko
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez MEFisto087 » 18 lip 2014, o 16:19

Każdy będzie robił jak uważa ja wolę zostawiać dowód od zabawki w domu.
MEFisto087
Clutch Burner
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 13:37
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Misior » 18 lip 2014, o 16:26

drift-rak napisał(a):
Misior napisał(a):Mi się wydaje że sprawa jest prosta. Jeśli masz auto sprawne to nie boisz się wozić dowodu. Jeśli Twoje auto jest podejrzane i boisz się, że Ci zabiorą dowód to znaczy, że również moga Ci nie pozwolić kontynuować jazdy.
Tak jak wszyscy piszą - zależy na kogo trafisz.
Ja osobiście wolę wozić dowód niż kombinować, że zapomniałem bo co Ci da że zachowasz dowód na kiedy indziej jak itak masz auto nie sprawne?


moze nie to ze nie sprawne jest tylko modyfikacje sa niedozwolone. zabrac dowod moze za wystajace kola zapinki maski glosny wydech brak katalizatora nie homologowane pasy czy fotele ostre krawedzie wiec ogolnie za wszystko

Taki skrót myślowy - nielegalne przeróbki czyli auto nie sprawne - brak możliwości poruszania się po drogach. Jak zwał tak zwał :)
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez drift-rak » 18 lip 2014, o 20:34

A no to mielismy to samo na mysli ;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Blacky » 18 lip 2014, o 20:49

strasznie bawi mnie określenie "nielegalne przeróbki"
te "nielegalne przeróbki" niejednokrotnie zwiększają bezpieczeństwo o wiele bardziej niż seryjne rozwiązania, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję ^^
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Nicolas » 18 lip 2014, o 22:49

Blacky napisał(a):strasznie bawi mnie określenie "nielegalne przeróbki"
te "nielegalne przeróbki" niejednokrotnie zwiększają bezpieczeństwo o wiele bardziej niż seryjne rozwiązania, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję ^^


taa już ktoś kiedyś wspominał, że te wszystkie "chińskie" podróby kubłów, pasów itp. mają homologację drogową, a te renomowanych firm nie, chociaż posiadaja FIA itd. :lol:
Avatar użytkownika
Nicolas
Touge Drifter
 
Posty: 247
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez e30 owner » 19 lip 2014, o 00:22

Blacky napisał(a):strasznie bawi mnie określenie "nielegalne przeróbki"
te "nielegalne przeróbki" niejednokrotnie zwiększają bezpieczeństwo o wiele bardziej niż seryjne rozwiązania, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję ^^


Nielegalne jest wszystko co zamotujesz do samochodu bez homologacji dla tego samochodu :) Klatka NIBY zwiększa bezpieczeństwo - ale tylko w określonych warunkach (dlatego niby), których na drogach nie uświadczysz :)
Masz rację to już temat na inną dyskusję :)

Mamy szczęście że nasz kraj nie egzekwuje prawa w 100%, że diagności nie latają z analizatorami spalin do każdego samochodu i sonometrami, że nie każą wymieniać przewodów hamulcowych gdy zobaczą nalot korozji, i nadal podbijają przeglądy gdy z uszczelniaczy leje się jak z rynny w deszcz.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez michalek206 » 19 lip 2014, o 01:31

Misior , tu nie chodzi o niesprawność pojazdu w rozumieniu kodeksu , tylko właśnie o przeróbki.Mi kiedyś do niczego się nie przyczepili tylko do klatki , musiałem grubo się natłumaczyć i w końcu odpuścili , ale ostatnio dostali wytyczne od "łysego z policji" :D że mają być bardziej "wymagający". Hmm od dzisiaj jeżdżę z samym oc i prawkiem a dowodzik przykitram , obym nie musiał sprawdzać jak to jest ...
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Misior » 19 lip 2014, o 10:08

Ja Wiem o co chodzi i Wy wiecie, że ja wiem :grin:
Pytanie było:
michalek206 napisał(a):Ostatnio myślałem sobie co by się stało gdy zatrzymuje nas policja i np chce odebrać dowód za stan autka...

i według mojego toku myślenia jeśli masz samochód i wiesz, że kontrola może zakończyć się zabraniem dowodu, to moim zdaniem kombinowanie z brakiem dowodu może w szczególnym przypadku pogorszyć sprawę niż polepszyć. Ale to tylko moje zdanie.
Inną sprawą jest fakt robienia samochodu w taki sposób żeby się potem bać kontroli - dla mnie bezsens.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez mathew » 19 lip 2014, o 10:32

Misior napisał(a):Inną sprawą jest fakt robienia samochodu w taki sposób żeby się potem bać kontroli - dla mnie bezsens.


Czyli latanie serią? Bo każde przeróbki praktycznie są niehomologowane i można podciągnąć je pod zmianę konstrukcyjną, której nie wbiłeś do dowodu, więc masz nielegalne przeróbki :thumbsup:
mathew
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 01:22
Lokalizacja: Radom

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Misior » 19 lip 2014, o 11:15

Niestety ale tak jest. Realia są inne bo wiadomo, że policja przymyka oko jak się z nimi nie pogrywa, ale jak trafisz na służbistę to zgodnie z prawem weźmie Ci dowód lub odholuje auto.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości