Zmiany na zawodach TDC

Dyskusja na temat driftingu.

Zmiany na zawodach TDC

Postprzez Bartdrift » 26 mar 2008, o 21:57

Super zmiany podczas zawodów TDC !

Pfd kolejny raz zaskoczyło mnie totalnie i teraz to już na prawdę złego słowa o nich nie powiem . (przynajmniej przez jakiś czas :lol: ;) )

Idąc tropem zawodów D1 i Forumla Drift , powstał taki plan :

Podczas zawodów TDC ,Dzień drugi (czyli mowa o najlepszej 30 ) , w przerwie zawodów ,zawodnicy będą rozdawali autografy dla publiczności !

Pomysł wyszedł z bardzo sensownego powodu : Siedząca na trybunach cały dzień publika, po prostu sie nudzi . Kolejne przejazdy zaczynają wyglądać dla nich tak samo i zawody robią sie nudne. Aby ich trochę rozruszać, zostanie ogłoszona przerwa i możliwość obejrzenia z bliska driftowozów (które jak dotychczas widzieli gdzieś tam z daleka) i zawodników.
Zawodnicy na specjalnie przygotowanych zdjęciach ze swoim samochodem będą rozdawać autografy i uśmiechać sie do swoich fanów.
To tak po krotce.

Chodzi w tym wszystkim o to ,żebyśmy z teorii zaczęli przechodzić do czynów i powoli stawali sie profesjonalistami. Pfd chce nam to ułatwić i jak przystało na profesjonalistów możemy wyjść do ludzi i zaprezentować sie najlepiej jak tylko potrafimy. Nie muszę dodawać, że to ogromny krok ku zdobyciu sponsorów...


Jako że PFD robi to w głównej mierze dla nas ,(jak my znajdziemy sponsorów ,to i PFD będzie się rozwijało ;) ) mamy możliwość wybrania korzystnej dla nas opcji.
Możemy zdecydować jak to ma wyglądać. Opcje są dwie:

Opcja 1.
W przerwie zawodów ustawiamy sie w określonym wcześniej miejscu (placu,torze,etc.),stawiamy auto, koło auta stoliczek ,krzesełko i siedzimy przez pół godziny ,odpowiadamy na pytania ,podpisujemy zdjęcia itp. Po tym czasie zwijamy się do parku maszyn i wracamy do przygotowań /odpoczynku / czegokolwiek.

Opcja 2.
W przerwie zawodów park maszyn zostaje otwarty a publiczność zostaje zaproszona na tak zwany :"pit walk" ,czyli chodzą sobie gdzie chcą ,oglądają fury itp. Zawodnicy w tym czasie siadają sobie tak jak w opcji 1 i robią to co w opcji nr1 . Po pół godzinie (czy więcej), park maszyn zostaje zamknięty, kibice pożegnani .

Po tym wszystkim wszystko wraca do normy i bawimy sie dalej.

Wszystkich plusów całej zabawy chyba nie muszę wymieniać ,bo jest to oczywiste i jest ich bardzo dużo . Przede wszystkim stajemy sie "gwiazdami" (nie ważne ze nam jeszcze do nich daleko :grin:,ważne ze tak nas widzi publiczność/sponsorzy ) i idziemy w stronę profesjonalizmu . Przynajmniej wygląda to tak jak powinno. Plusów jest na prawdę cale mnóstwo.
Potężny plus to to, że w takim momencie może zaprezentować sie nasz sponsor ! (rozdać swoje gadgety itp) . Dla tych którzy sponsora nie maja jest to szansa na to, że sponsor zobaczy w takich akcjach sens sponsorowania zawodników i przez to reklamowania samego siebie.

Minusy : Każdy z zawodników musiałby sobie przygotować jakieś zmontowane zdjęcia swojego samochodu i siebie czy jakiś plakat czy cokolwiek.
Kolejny minus to czas . Jednak czasami jest tak, że coś się zepsuło czy trzeba z czymś szybko sie uporać ,a tu trzeba stawiać furę ,uśmiechać sie szeroko i siedzieć na dupie godzinę czy pół i dopiero po tym powrót do swoich zajęć.


Osobiście zastanawiam która opcja jest dla nas lepsza (dla nas - mam na myśli również to, co jest bardziej efektowne dla publiki/sponsorów ,dzięki czemu zyskamy i my)
Sam nie wiem ,ale zapraszam Was do dyskusji jak widzicie to Wy. A może w ogóle tego nie chcemy ? (Ja jestem totalnie za,bo to nasza szansa ,ale może ktoś nie chce ? )
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez OBEBO » 26 mar 2008, o 23:10

Bartdrift napisał(a):Podczas zawodów TDC ,Dzień drugi (czyli mowa o najlepszej 30 ) , w przerwie zawodów ,zawodnicy będą rozdawali autografy dla publiczności !


No CZEŚĆ!

Zasadnicze pytanie: w którym momencie zawodów miałoby się to odbywać? A konkretnie chodzi mi o to czy wszyscy z TOP30 czy tylko np. TOP16 danych zawodów?
Wiadomo, że dla osób które są spoza TOP16 zeszłego sezonu (np Ja :) ) będzie łatwiej przekonać potencjalnych sponsorów do współpracy.
Jeśli chodzi o opcje 1 lub 2 to wydaje mi się że po pierwsze wszystko zależy od miejsca zawodów. Jednak skłaniałbym się ku rozwiązaniu aby po ostatnich przejazdach kwalifikacyjnych (jeśli z publicznością ma mieć kontakt TOP30) ustawić wszystkie auta na części toru i tam wpuścić publiczność. W tym czasie sędziowie będą mieli czas na podliczenie punktów itd a po "czasie dla publiczności" wszyscy wrócą do boksów. Kolejny plus to brak niepowołanych osób w strefie serwisowej.
Na koniec "czasu dla publiczności" można ogłosić wyniki TOP16 i widzowie będą mogli wspólnie cieszyć się z zawodnikami z osiągniętego sukcesu tudzież zawodnik bedzie mógł wypłakać się w mankiet wiernego mu fana/fanki... ;)

Pozdrawiam,
Michał
Avatar użytkownika
OBEBO
DRIFTER
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 23:50
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez kamkor » 26 mar 2008, o 23:17

Najciekawiej brzmi argument o mozliwosci prezentacji sie sponsorow. Napewno bedzie teraz latwiej przekonac sponsora do inwestowania w drifting.

p.s.: Obebo - A nie mialo byc tak:

OBEBO napisał(a):Na koniec "czasu dla publiczności" można ogłosić wyniki TOP16 i widzowie będą mogli wspólnie cieszyć się z zawodnikami z osiągniętego sukcesu tudzież zawodnik bedzie mógł wypłakać się w mankiet Basii.. ;)


;)
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez Bartdrift » 26 mar 2008, o 23:22

No CZEŚĆ!

Zasadnicze pytanie: w którym momencie zawodów miałoby się to odbywać? A konkretnie chodzi mi o to czy wszyscy z TOP30 czy tylko np. TOP16 danych zawodów?
Wiadomo, że dla osób które są spoza TOP16 zeszłego sezonu (np Ja :) ) będzie łatwiej przekonać potencjalnych sponsorów do współpracy.
Jeśli chodzi o opcje 1 lub 2 to wydaje mi się że po pierwsze wszystko zależy od miejsca zawodów. Jednak skłaniałbym się ku rozwiązaniu aby po ostatnich przejazdach kwalifikacyjnych (jeśli z publicznością ma mieć kontakt TOP30) ustawić wszystkie auta na części toru i tam wpuścić publiczność. W tym czasie sędziowie będą mieli czas na podliczenie punktów itd a po "czasie dla publiczności" wszyscy wrócą do boksów. Kolejny plus to brak niepowołanych osób w strefie serwisowej.
Na koniec "czasu dla publiczności" można ogłosić wyniki TOP16 i widzowie będą mogli wspólnie cieszyć się z zawodnikami z osiągniętego sukcesu tudzież zawodnik bedzie mógł wypłakać się w mankiet wiernego mu fana/fanki... ;)




Tak ,tak ,chodzi dokladnie o ten momet. Oczywiscie top 30 i dokladnie w tym czasie o ktorym piszesz.

kamkor napisał(a):p.s.: Obebo - A nie mialo byc tak:

OBEBO napisał(a):Na koniec "czasu dla publiczności" można ogłosić wyniki TOP16 i widzowie będą mogli wspólnie cieszyć się z zawodnikami z osiągniętego sukcesu tudzież zawodnik bedzie mógł wypłakać się w mankiet Basii.. ;)


;)


Napewno o to chodzi :rotfl2:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez KROLIK » 27 mar 2008, o 00:10

wydaje mi sie ze opcja 2 jest lepsza poniewaz bedzie mniej balaganu w wprowadzanui samochodow i ustawianiu ich ale moge sie myalic



a tak poza tym to naprawde fajny pomysl :)
Avatar użytkownika
KROLIK
Formula D PRO
 
Posty: 339
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 09:44

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez tery » 27 mar 2008, o 00:10

zdecydowanie opcja 1.

nie mozna wpuszczac tlumu do PIT'ow.

niestety, sabotaze, kradzieze, szkody itd...


SUPER POMYSL. Tylko z glowa musi byc rozplanowanie ze spokojnie zdarzymy kola zmienic itd...

pzdr!!

tak jeszcze, powinien byc SHOW z ogloszania TOP16 przy wszystkich, wtedy byloby idealnie.
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez Bartdrift » 27 mar 2008, o 00:19

W sumie wszedzie na swiecie kibice sa wpuszczani do parku maszyn (pit walk) i wyglada to dosc fajnie ,ale tak jak pisze Tery , troche niebezpiecznie.
Inna sprawa ze po incydentach ostatnij rundy (magiczne wezyki) i tak kazdy bedzie mocniej pilnowal auta ,a na te pol godziny przeciez mozna sie skoncentrowac i patrzec co sie dziej. A kibice chca tez zoabczyc jak to wyglada "od podszewki". To taka dodatkowa rozrywka. Wyobrazcie sobie : Jesescie na zawodach formuly 1 i macie opcje : 1. podejsc do bolidu z kubica wystawionym gdzies na chwile na placu , 2. isc do pit stopu i zobaczyc jak to wszystko wyglada na zywo.

Co nie znaczy ze jestem za. To tylko jakis argumet.
Ja nadal nie moge sie zdecydowac ,bo kazda opcja ma jakies "ZA"
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez tery » 27 mar 2008, o 00:26

nie zmieniam zdania, uwazam ze bedzie mega burdel jak wejdzie pare tysiecy osob do pitstopu, oprocz zobaczenia namiotow i kilku opon, nie zobacza nic wiecej niz gdyby bylo to profi na torze, mozliwosc pomacania auta.

pamietajcie ze w parku maszyn beda tez auta innych zawodnikow i moze sie to rozejsc, a chodzi o to zeby wyroznic najlepszych... dla sponsorow itd...
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez Bartdrift » 27 mar 2008, o 00:28

Nie bedzie aut innych zawodnikow. Inni pojada do domu dzien wczesniej po treningu.
W drugim dniu bedzie juz tylko 30 aut
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez tery » 27 mar 2008, o 00:31

yhyyymmmmm, jaaassssneeeee. :scratch:

;)

ale i tak, bardiej widowiskowo bedzie na torze, a pamietajcie ze nie wszyscy bedziemy jeszcze profi przez dluzszy czas bez namiotow, itd. Wiec wyglada to obiektywnie jak chlew :) :rockon:
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez Bartdrift » 27 mar 2008, o 00:33

tery napisał(a):
ale i tak, bardiej widowiskowo bedzie na torze, a pamietajcie ze nie wszyscy bedziemy jeszcze profi przez dluzszy czas bez namiotow, itd. Wiec wyglada to obiektywnie jak chlew :) :rockon:


No i tu masz racje ...
Ja mam namiot ,a i u mnie chlew czesto jak cholera :lol:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez kamkor » 27 mar 2008, o 00:52

Bartdrift: Ale w twoim namiocie na finalowej rundzie TDC dzial sie mega show - napewno super atrakcja dla publicznosci. ;) Wtedy gdy od wielkiego podmuchu wiatru namiot sie przewrocil. Cala sytuacje opanowal jak zawsze z tego co pamietam - Ogien. :grin:
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez OBEBO » 27 mar 2008, o 10:20

No CZEŚĆ!

Naprawdę super inicjatywa i szansa dla reszty kierowców spoza czołówki! :good:
Ja obstawiam opcjÄ™ spotkania siÄ™ na torze bo z tym:
Bartdrift napisał(a):Po pół godzinie (czy więcej), park maszyn zostaje zamknięty, kibice pożegnani.

Po tym wszystkim wszystko wraca do normy i bawimy sie dalej.

Może być problem... Taką watachę ludzi ciężko będzie szybko wyprosić z parku maszyn.
A tak wszystkie auta będą w jednym miejscu, po ogłoszeniu wyników wszyscy rozejdą/rozjadą się w swoim kierunku i wszysko toczy się dalej.

Pozdrawiam,
Michał
Avatar użytkownika
OBEBO
DRIFTER
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 23:50
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez EBER » 27 mar 2008, o 16:29

OBEBO napisał(a):No CZEŚĆ!

Naprawdę super inicjatywa i szansa dla reszty kierowców spoza czołówki! :good:
Ja obstawiam opcjÄ™ spotkania siÄ™ na torze bo z tym:
Bartdrift napisał(a):Po pół godzinie (czy więcej), park maszyn zostaje zamknięty, kibice pożegnani.

Po tym wszystkim wszystko wraca do normy i bawimy sie dalej.

Może być problem... Taką watachę ludzi ciężko będzie szybko wyprosić z parku maszyn.
A tak wszystkie auta będą w jednym miejscu, po ogłoszeniu wyników wszyscy rozejdą/rozjadą się w swoim kierunku i wszysko toczy się dalej.

Pozdrawiam,
Michał



Zgadzam sie z kolega w 100% :D
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Zmiany na zawodach TDC

Postprzez Bartdrift » 28 mar 2008, o 12:17

A jak widza to zewnatrz osoby poza kierowcami ?
Czy wolice zeby zostal otwarty park maszyn czy mozliwosc podejscia do aut/kierowcow na torze jest wystarczajaca ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Następna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości