Rozpoczynanie driftu ręcznym

Dyskusja na temat driftingu.

Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez kamkor » 24 gru 2007, o 22:17

Na driftworksie prowadzona jest ostatnio "ostra" dyskusja na temat inicjacji poslizgu recznym. Jest tam duzo opini, ze to "lamerskie" w kazdym przypadku. Inni zas mowia, ze fajne sa "ostre" podciecia, a inni znow, ze zalezy od zakretu.

W poznaniu na szybkiej petli wiekszosc zawodnikow podcinalo sie recznym, ale byli i tacy co robili mala rybke i szli z mocy, a takze tacy co strzelali ze sprzegla.

No wiec jak to jest z tym recznym wedlug was? Uzywacie go w ogole do inicjacji poslizgu, jezeli tak to czemu np. recznego, a nie strzalu ze sprzegla lub feinta/rybki?
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez gumis » 24 gru 2007, o 23:07

jako ze to moj 1 post na tym forum to WITAM wszystkich i dziekuje za zaproszenie...

ja prawie zawsze uzywam reczny do zapoczatkowania driftu poniewaz jestem pewien ze samochod ustawi sie bokiem i wiem jakim bokiem sie ustawi... przy strzale ze sprzegla nie ma takiej pewnosci... najlepiej widac to na mokrym... 3/4 samochodow po strzale ze sprzegla pluzy czego nie ma w przypadku recznego... rybka tez jest fajna ale wymaga juz wiekszej wprawy... w 2006 roku ludzie jeszcze wsydzili sie przyznac ze uzywali recznego do driftu :)
Avatar użytkownika
gumis
DRIFTER
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24 gru 2007, o 15:40
Lokalizacja: Otwock

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Bartdrift » 25 gru 2007, o 01:20

ale czemu wstydzili . Raczej rzadko kto uzywal ,bo malo kto potrafil. Ja np. rekawa nauczylem sie dopiero w polowie sezonu. Wczesniej praktycznie zawsze rybka ze strzalem ze sprzegla. Moim zdaniem to kazda technika ma swoje zastosowanie . Wszystko zalezy od miejsca ,toru ,gdzie poczatek itp. Jest bardzo duzo sytuacji kiedy poprostu uzycie recznego nie jest mozliwe. Tzn pewnie jest ,ale spowodowalo by przegrana ,bo jadacy z tylu czy z przodu bylby szybszy . Trzeba pamietac ze uzycie rekawa to zawsze jakies zhamowanie. wieksze lub mniejsze ,ale zawsze.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Kołtun » 27 gru 2007, o 11:13

dla mnie inicjowanie driftu rękawem nie jest lamerskie , ale niekiedy lepiej wygląda jak się strzeli ze sprzęgła . Poza tym dojazdy z długiej prostej na ręcznym też robią wrażenie , szczególnie jak blisko jest jakaś banda i się prawie po niej suniemy , niekiedy też sytuacja wymusza podcięcie ręcznym , gdy np. jesteśmy w łuku dość mocno wychyleni za kimś , kto jedzie troszkę wolniej , lekkie naciśnięcie hamulca może spowodować spina , odpuszczenie na moment z gazu powrót auta do lini prostej , a podcinając ręcznym i stracimy na prędkości i utrzymamy dany łuk :) tyle z moich osobistych doświadczeń , pozdrawiam
Kołtun
DRIFTER
 
Posty: 277
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 11:05
Lokalizacja: Zabrze

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Hachi » 29 gru 2007, o 21:25

Dużo praktyki jeszcze przede mną jednak w sumie starałem się próbować każdej techniki w miejscach które na to pozwalały i moim skromnym zdaniem zastosowanie łychy zależy od osobistych zachcianek/predyspozycjii kierownika bo nie każdy lubi zaczynać łychą i gdyby każdy jechał z rękawa to było by nudne jak już pisaliście użycie ręcznego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem na każdy zakręt. Ale za to czołówka Japońskich zawodników z Katsuhiro Ueo na czele nie chwyta za łyche, przynajmniej nigdy na filmach UEO tego nie widziałem,tylko na pełnej żarem robi wszystko z kopa w sprzegło lub jego ostra kołyska z kopem :twisted: to widok nie znikający z Japońskich torów a jesli już potrzebują zwolnić to z tego co widziałem hamulec w ich przypadku działa jakoś prawidłowo :roll: Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Hachi
Touge Drifter
 
Posty: 376
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 18:23
Lokalizacja: KnW-nieopodal Gliwic

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Zwierzak » 31 gru 2007, o 01:23

Nie ma co p..... czasem nie ma jak inaczej zacząć lub przedłużyć driftu o pare metrów. Ręczny jest potrzebny i już . Jak ktoś mówi , że jest lamerski to znaczy że nie umie go używać.
Avatar użytkownika
Zwierzak
DRIFTER
 
Posty: 88
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 19:48
Lokalizacja: Wołomin

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez EBER » 31 gru 2007, o 10:20

Zwierzak napisał(a):Nie ma co p..... czasem nie ma jak inaczej zacząć lub przedłużyć driftu o pare metrów. Ręczny jest potrzebny i już . Jak ktoś mówi , że jest lamerski to znaczy że nie umie go używać.



Dokladnie tak!!!
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Sosen » 31 gru 2007, o 13:41

Powitać wszystkich obecnych, miejmy nadzieję że to forum ładnie się rozwinie i będzie trzymać jakiś poziom czego nam wszystkim życzę.
Rękaw się przydaje i nie ma to tamto, np. w Toruniu było to bardzo wyraźnie widoczne.
pozdrawiam
Sosen
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Artiv 325 » 31 gru 2007, o 22:39

Witam. Gdy Keiichi Tsuchiya zaczynał przygodę z driftem też używał ręcznego do podcinania auta i też znalazło sie wielu takich którzy uważali że to lamerskie i że nie do końca panuje nad torem jazdy samochodu wprowadzonego w poślizg w ten czy inna sposób czas pokazał jak bardzo się mylili co do Jego osoby 8-) i techniki jazdy w poślizgu 8-)
Avatar użytkownika
Artiv 325
Touge Drifter
 
Posty: 406
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 22:13
Lokalizacja: Łódz

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez tomrally » 1 sty 2008, o 12:21

tez przylacze sie do tej dyskusji.

Moim zdaniem reczny jest bardzo potrzebny do zapoczatkowania jak i pozniej do kontrolowania poslizgu (w razie sie auto w polowie zakretu wyprostuje lub inne niespodziewane sytuacje).Wg mnie jechanie pod ostrym katem daleko przed zakretem jest widowiskowe i tak to robia np w IRL ale ma to jedna wade.Opony gina w zastraszajacym tempie i to tylko w jednym miejscu i jak nastepnym razem zedrzemy ja na recznym w tym samym punkcie to mozemy zniszczyc calkiem dobra jeszcze opone.
Podsumowujac-ja nie umialbym jechac bokiem bez podpierania sie recznym mimo wszystko i podziwiam ludzi ktorzy jezdza bez i im to wychodzi
tomrally
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 11:42

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez EBER » 1 sty 2008, o 20:41

Ja recznego nie ma i poki co chyba jednak nie bedzie, z recznym nie umiem jezdzic!!! 8-) 8-)
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Bartdrift » 1 sty 2008, o 20:47

EBER napisał(a):Ja recznego nie ma i poki co chyba jednak nie bedzie, z recznym nie umiem jezdzic!!! 8-) 8-)


ale ja tez dlugo po prostu nie umialem. Dopiero ktos mi raz pokazal ,skumalem i od tego czasu naprawde widze w ilu sytuacjach rekaw naprawde pomaga
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez gumis » 1 sty 2008, o 21:19

EBER napisał(a):Ja recznego nie ma i poki co chyba jednak nie bedzie, z recznym nie umiem jezdzic!!! 8-) 8-)


jak sie juz nauczysz jezdzic Z to zobacz jak bardzo ulatwia i ze czesto jest niezbedny...
Avatar użytkownika
gumis
DRIFTER
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24 gru 2007, o 15:40
Lokalizacja: Otwock

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez EBER » 2 sty 2008, o 10:17

Nie no napewno zawita rekaw u mnie na pokladzie!!!!! tylko jeszcze nie wiem kiedy!!!!
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Rozpoczynanie driftu ręcznym

Postprzez Pieczyniak » 2 sty 2008, o 12:54

ja ciągnę za rękaw od samego początku jak tylko jeżdże i jest dużo lepsze niż strzał ze sprzęgła
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Następna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości