2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Moderatorzy: Nati sss, oz sss


Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez kamkor » 18 kwi 2011, o 12:09

Dodalem pliki z driftboxow klasy fan oraz szczegolowe wyniki fan i profi.
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez brt » 18 kwi 2011, o 15:14

Analizuje sobie swoje przejazdy z przejazdami Terego, Janowskiego i Davidoffa i juz chyba wiem skad powstalo zamieszanie z ocenami driftboxa.

Albo moze ktos umie to wyjasnic bo mi ni cholery nie przychodzi nic do glowy.

W miejscu gdzie byly podlaczane driftboxy (niedaleko startu, miedzy startem a karetka)

Moje auto stalo na wysokosci 129 metrow, Terego na 135, Jankowskiego na 134 a Davidoffa na 138 metrach. Oczywiscie chodzi o metry nad poziomem morza.

Jak to mozliwe ze moje auto stalo nizej o 9 metrow niz davidoffa?

Proponuje wogole zobaczyc co sie dzieje z wysokoscia podczas przejazdow, moje auto potrafilo obnizyc swoj lot o nastepne 3 metry.

A czemu obnizyc swoj lot?

Bo z danych ktore znalazlem plyta lotniska na bemowie znajduje sie na 107 metrach nad poziomem morza :D Tak wiec generalnie to wszyscy latalismy :D
brt
IDS PRO
 
Posty: 301
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez jano86 » 18 kwi 2011, o 15:27

Jeżeli występuję w tabeli tylko raz to co to oznacza?
Avatar użytkownika
jano86
DRIFTER
 
Posty: 391
Dołączył(a): 24 paź 2008, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez Ray » 18 kwi 2011, o 19:17

Jeśli jesteś tą osobą o której myślę, to miałeś spiny w obu przejazdach tak?
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez kamkor » 18 kwi 2011, o 20:18

Brt: Najwazniejsze, ze trasa nie jest 50 stopni pod gorke lub w dol. :P Chociaz i tak nie mialo by to duzego wplywu na pomiar predkosci. Uwazasz, ze na plaskiej powierzchni gps pokaze zauwazalnie inna predkosc pozioma w Warszawie i Zakopanym?

Odnosnie kata wychylenia: http://www.driftbox.com/drift.html

Housed inside the DriftBox is a high performance 10Hz GPS engine coupled with sophisticated motion sensors. Speed, Postion, Acceleration and Drift are measured 10 times a second. To measure Drift angle, the angle the vehicle is pointing is computed using the motion sensors, and this is compared with the angle the vehicle is travelling which is computed from the GPS.


Obrazek

Odnosnie predkosci:

http://www.driftbox.com/performance_meter.html

DriftBox uses a GPS system with an update rate of 10 samples per second, which is the fastest GPS engine in its class. From this you get a very accurate speed (±0.1kmh), cornering g-force, acceleration g-force and a very accurate distance measurement (±10cm in 400m).

DriftBox is based on VBOX technology ( http://www.velocitybox.co.uk/ ), which has been used all round the world by the majority of motor manufacturers for a number of years to measure speed, distance and aceleration.
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez kamkor » 18 kwi 2011, o 21:27

jano86 napisał(a):Jeżeli występuję w tabeli tylko raz to co to oznacza?


Osoby z 1 wynikiem w tabelce, którą podałem:

244 - spiny 2 obu przejazdach.
199 - na wprost w obu przejazdach.
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez kazzik_yo » 19 kwi 2011, o 07:21

A ja mam pytanie następujące:
za co i w jaki sposób były przyznawane punkty "impress" ?
Właśnie za to i za linie miałem strasznie mało punktów, pomimo dobrej prędkości i kątów i chciałbym wiedzieć co muszę poprawić następnym razem
Avatar użytkownika
kazzik_yo
Touge Drifter
 
Posty: 176
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 15:14
Lokalizacja: WOT/Mińsk maz

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez Å»oÅ‚nierz » 19 kwi 2011, o 07:37

Z tego co wiem to te punkty przyznają sędziowie właśnie za ładne łu tututu, zadymienie itp. Ogólne wrażenie.
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez brt » 19 kwi 2011, o 08:03

Kamkor poczytaj sobie na jakiej zasadzie gps jest w stanie ustalic predkosc anteny. Jednym z glownych parametrow jest wysokosc.

Niestety wszedzie rozmawiamy o tym jaki to driftbox jest profi a jego punktacje sa super, a tu sie okazuje ze wszyscy latalismy prawie 30 metrow nad lotniskiem i to do tego kazdy na innej wysokosci.

:rotfl2:

Mi wystarczy to ze wlodar byl odemnie szybszy w eliminacjach, a w parach? Zarty na bok, cos bylo mocno nie tak z tymi pudelkami.
brt
IDS PRO
 
Posty: 301
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez Bartdrift » 19 kwi 2011, o 10:10

brt napisał(a):Mi wystarczy to ze wlodar byl odemnie szybszy w eliminacjach, a w parach? Zarty na bok, cos bylo mocno nie tak z tymi pudelkami.

A co ma to do rzeczy ? Powazny Ty Bartek jestes ? Co ma predkosc w kwali do predkosci w parach ?
wysokosci wysokosciami, bo sam jestem w sumie ciekawy czy to ma jakis wplyw, ale ostatnie zdanie to troche smiech.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez brt » 19 kwi 2011, o 10:20

Bartdrift napisał(a):
brt napisał(a):Mi wystarczy to ze wlodar byl odemnie szybszy w eliminacjach, a w parach? Zarty na bok, cos bylo mocno nie tak z tymi pudelkami.

A co ma to do rzeczy ? Powazny Ty Bartek jestes ? Co ma predkosc w kwali do predkosci w parach ?
wysokosci wysokosciami, bo sam jestem w sumie ciekawy czy to ma jakis wplyw, ale ostatnie zdanie to troche smiech.



No to niech cie smieszy. Mnie absolutnie nie smieszy. Traktuje temat powaznie.

Jezeli nie wiesz co ma predkosc w kwali do predkosci w parach to trudno. Co chcesz mi powiedziec? Ze Wlodar w parach jechal wolniej niz w kwali?
brt
IDS PRO
 
Posty: 301
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez Bartdrift » 19 kwi 2011, o 12:17

Bartek, odpowiedz na to za chwile na forum zawodniczym
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez zółty fuxbmw » 19 kwi 2011, o 18:20

kiedy wyniki
zółty fuxbmw
Król Ronda
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2009, o 00:08

Re: 2011 - 1 runda - dane z driftboxów

Postprzez kamkor » 19 kwi 2011, o 20:52

brt napisał(a):Kamkor poczytaj sobie na jakiej zasadzie gps jest w stanie ustalic predkosc anteny. Jednym z glownych parametrow jest wysokosc.


Bardzo chętnie o tym poczytam lub najlepiej posłucham twojego logicznego wyjaśnienia, według, którego te kilka metrów tak mocno wpłynęło na twoją prędkość.

brt napisał(a):Mi wystarczy to ze wlodar byl odemnie szybszy w eliminacjach, a w parach? Zarty na bok, cos bylo mocno nie tak z tymi pudelkami.


Odpowiem danymi:

Obrazek

Nalezy wziasc pod uwage to, ze wykresy nie sa idealnie nalozone. Brt to kolor niebieski.
Obrazek

zółty fuxbmw napisał(a):kiedy wyniki


Dzisiaj, przepraszam za opoznienie.

kazzik_yo napisał(a):A ja mam pytanie następujące:
za co i w jaki sposób były przyznawane punkty "impress" ?
Właśnie za to i za linie miałem strasznie mało punktów, pomimo dobrej prędkości i kątów i chciałbym wiedzieć co muszę poprawić następnym razem


Odpowiem jutro, dzisiaj juz nie zdaze.
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do WYNIKI

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron