bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez fakir89 » 5 sty 2012, o 19:43

Witam, przypelzlem ie przywitac:)
dlugo czytalem forum, zafascynowany driftem ale nigdy nie posiadajacy tylkonapedowca. Jednak w sylwestra sytuacja sie zmienila:)
zakupilem e36 coupe z jednostka 2.0 150 kucy.
Auto stalo dwa lata, wiec filtry i inne rzeczy musza isc na wymiane. ogolnie blacha zadbana zadnych oznak korozji. Same plusy oprocz koloru.
Ucze sie powoli latac bokiem, jakos idzie nie najgorzej jak na seryjne auto. Szukam przy okazji chlopakow do pomocy pogrzebania przy beatce. Za wszystkie rady, pomoce serdecznie dziekuje.
fakir89
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 15:01

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez ponczak » 5 sty 2012, o 20:07

Swap na 2.5 M50B25 bez vanosa jest kwestią kilku minut ze śrubokrętem w rękach..


..może nie do końca, ale na pewno łatwiej niż w przypadku jednostek czterocylindrowych. Także jakbyś się szarpnął zamiast wymieniać filtry itd zrobić swapa to na początek masz fajną bazę. Później obniżasz i utwardzasz zawieszenie, powiększasz troszkę skręt, dajesz sportową kierownicę i najlepiej hydrauliczny ręczny.. no i kubełkowy fotel kierowcy. I masz świetny wóz z potencjałem.
ponczak
 

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez fakir89 » 5 sty 2012, o 20:10

zdjec dzis break bo aparat teraz umarl;/ogolnie nie mysle o swapie narazie. chce sie nauczyc latac a nie od razu miec 300 koni bo jak sie tyle nie ma too sie driftowac nie da. zawiecha jest nizsza zrobil poprzedni wlasciciel.
fakir89
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 15:01

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez ponczak » 5 sty 2012, o 20:21

Mam nadzieję, że udowadniałem, że nie trzeba mieć miliona KM, żeby zacząć zabawę w drifting.

Masz M50B20 czy M52B20? Vanos czy nie?

W sumie jeśli masz 150KM, dobry rozkład mas, glebe.. wrzucaj sportową kierownicę, kubełek i hydrołapę. Wywal kanapę z tyłu.
Podejrzewam, że będzie godnie. :thumbsup: Wjeździsz się w auto, wrzucisz rozpórki, dalsze modyfikacje zawieszenia, pierdoły różne, powiększenie skrętu, większy silnik... bazę masz dobrą. Tylko pamiętaj, że rzeczy pozornie nieważne mają kolosalne znaczenie (np. kierownica, fotel) bo dzięki nim komunikujesz się z samochodem. W e36 seryjnie jest ogrooomna kierownica, załóż jakąś mniejszą.
ponczak
 

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez fakir89 » 5 sty 2012, o 20:38

kubelki juz czekaja bo kiedys troche w kjs jezdzilem, auto umarlo a kubly zostaly:) wiadomo odchudzone bedzie, najbardziej jednak mnie interesuje szpera ( co tam trzeba spawac zeby lepiej latalo ii gdzie w gliwicach ktos ma takie chody) mysle ze na poczatek 150 koni nie jest takies zle, silnik w miare zdrowy i ciagnie i to najwazniejsze.
fakir89
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 15:01

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez SŁOMA » 5 sty 2012, o 22:08

fakir89 napisał(a):kubelki juz czekaja bo kiedys troche w kjs jezdzilem, auto umarlo a kubly zostaly:) wiadomo odchudzone bedzie, najbardziej jednak mnie interesuje szpera ( co tam trzeba spawac zeby lepiej latalo ii gdzie w gliwicach ktos ma takie chody) mysle ze na poczatek 150 koni nie jest takies zle, silnik w miare zdrowy i ciagnie i to najwazniejsze.


wymontuj dyfer i przywiez to ci go pospawam :yeah: i czytaj wiecej forum to bedziesz wiedzial gdzie atakowac na Gliwicach :grin:
Avatar użytkownika
SŁOMA
Drift Team Gliwice
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 20:27
Lokalizacja: GLiwice

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez fakir89 » 6 sty 2012, o 14:37

Obrazek
Obrazek
[imh]http://img140.imageshack.us/img140/4121/zdj016.jpg[/img]
[imh]http://img15.imageshack.us/img15/6724/zdj023.jpg[/img]
fakir89
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 15:01

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez fakir89 » 8 sty 2012, o 14:08

pytanie mam czemu siedze w garazuu?
fakir89
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 15:01

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez Bambus » 8 sty 2012, o 14:45

Może drzwi masz zamkniete od zewnątrz ;)

A tak na serio...
Jak chcesz miec auto w dziale Projekty to załoz nowy temat własnie tam.
Tylko zrób to tak jak kazdy ma na 1 stronie w tym dziale, czyli opis plus zdjecia itp
Np. tak :
viewtopic.php?f=14&t=7707
Avatar użytkownika
Bambus
Touge Drifter
 
Posty: 386
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Kutno

Re: bmw e36 coupe <-czerwona szczala->

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 8 sty 2012, o 16:02

fakir89 napisał(a):pytanie mam czemu siedze w garazuu?

bo z tym co zrobiles i napisales o swoich "modyfikacjach" , to miejsce jest tylko w garazu, a wlasciwie to nawet nigdzie na tym forum nie powinno byc
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 1 gość