Jaka kierownica do xbox'a ?

Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Bartdrift » 9 lut 2013, o 15:11

Sory jak byly takie tematy. Szukalem ;)

Dzieciaki zakupily xboxa 360, wiec postanowilem tez cos dla siebie z tego miec ;)

Zaraz wyrywam do media marktu czy innego saturna i potrzebuje porady.

Jaka gra zeby mozna bylo sie bawic w drift ? Stawiam na forza ale moze czegos nie wiem i sa lepsze ?
Jaka kupowac kiere tak zeby mozba bylo w miare realnie bawic sie w drifting ? Ograniczenia $ raczej nie wielkie, wiec zalezy mi na czyms najlpszym co mozna kupic w normalnym sklepie od reki (bez zamawiania Bog wie gdzie super hiper sprzetow)

Dajcie prosze pilnie znac co mam robic.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez MeRoPL » 9 lut 2013, o 15:21

Hmmm, myślę że jeśli chodzi o jakość/cena to najlepszym wyborem będzie Logitech Driving Force GT. Jest łatwo dostępna, bardzo przyjemnie się na niej jeździ, solidna jak i śmiało godna polecenia. Koszt to w okolicach chyba 400zł +, lub nawet mniej.
Avatar użytkownika
MeRoPL
Touge Drifter
 
Posty: 342
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 11:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Blacky » 9 lut 2013, o 15:42

do xboxa raczej nie podepniesz niczego, co się nazywa Logitech. chyba, że dokupisz to: http://www.xcm.cc/f1_converter.htm
możesz kupować albo gówna, które oferuje microsoft, albo Fanateca T500RS. ale tego raczej w normalnym sklepie nie dostaniesz.
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Bartdrift » 9 lut 2013, o 17:03

Tak sie sklada ze mam jeszcze g25 w domu. To moze lepiej tą przejsciowka kupic ? Idzie to normalnie w sklepie dostac ? No i czy bedzie dzialac jak oryginalna do xbox'a ?
Rozumiem ze oryginaly to dziadostwo jak piszesz blaki ?

EDIT: No tylko ze takiego konwertera to nawet na allegro nie widze, wiec znaczy to ze go w polszy nie ma nigdzie :(
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Blacky » 9 lut 2013, o 17:50

http://allegro.pl/fanatec-csr-clubsport ... 92395.html

a co do tej przejściówki - nie wiem, czy rozwinęli to na tyle, żeby Force Feedback był tak mocny, jak na PC. informacje, które ja znalazłem mowiły, że obsługuje wibracje, a nie ff. wniosek - microsoft to xuje :)
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez m_dynski » 9 lut 2013, o 20:37

m_dynski
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 gru 2011, o 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Bartdrift » 9 lut 2013, o 22:39

Bylem w MM. Kiera tylko jedna - brak wyboru. Jakas ferrari czy co tam. Nawet bym bral, ale tylko dwa pedały ?? A co ja zrobie bez sprzegla niby ? :D Najgorsze ze nie bylo forzy "zwyklej" tylko jakas udziwniona, ze sie smiga tylko po drogach itp. A ja chce zdecydowanie tory ;)

Zamawiac ten konwerter ? Bedzie to jakos dzialalo jak zdobede forze ? Czy to sciema-lipa i o "normalnym" drifcie mozna zapomniec i tak ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Rayu » 10 lut 2013, o 10:52

Bartdrift napisał(a):Czy to sciema-lipa i o "normalnym" drifcie mozna zapomniec i tak ?

Zależy czy szukasz bitego symulatora, który ma odzwierciedlać rzeczywistość, czy gry w której możesz się pobawić w swapy i inne modyfikacje mechaniczne. Kiedyś kamkor mówił, że fizyka jazdy jest nawet spoko. Z tego co wiedzę na onboardach na YouTube większość kierownic to Fantec (nie wiem dokładnie jaki to model ale to ten z logo Porsche) i na amerykańskich testach znanego portalu zajmującego się symulatorami wypadał zawsze gorzej od np G25. IMO najepiej będzie kupić tą przejściówke ale tak jak już wcześniej pisali to wiąże się z ryzykiem czy FF będzie dobrze działał i raczej nie ma tego jak sprawdzić "gdzie indziej" bo większość upalaczy w Forzie gra na padzie. Z drugiej strony masz super kierownice i kupowanie kolejnej raczej jest bez sensu.

P.S.: Wnioski z postu to tylko moje obserwacje i opieranie się o opinie innych. Sam nigdy nie grałem w Forze i najlepiej gdyby wypowiedział się komkor bo to jedyny człowiek jakiego znam, który ogarnia temat i ma porównanie do innych ścigałek.
Avatar użytkownika
Rayu
Touge Drifter
 
Posty: 312
Dołączył(a): 5 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez bembenos » 10 lut 2013, o 12:30

Widzę samych znawców tematu.

G25 podłączysz do konsoli za pomocą tego ustrojstwa http://allegro.pl/f1-v-2-ps3-xbox360-ki ... 93766.html . Cena jest ko(s)miczna a efekt mierny. Słaby FF i zwiękoszny czas reakcji.

Logitech oferuje kierownicę DriveFX dedykowaną do Xboxa. Ma niestety tylko 90 stopni kąt skrętu lecz ja na niej śmigam i sobie chwalę, wiadomo przecież, że na Xboxa nie ma symulatorów.

Można też kupić oryginalną kierownicę Microsoftu, większy kąt skrętu od Logitecha, prawdziwy FF i możliwość trzymania kierownicy na kolanach.

Do driftu na Xboxie polecam tylko i wyłącznie Forza Motorsport 4. Ta gra o której pisałeś to Forza Horizon oferująca rozgrywkę na bezdrożach. Forza nie jest symulatorem, jest czym pośrodku zręcznościówki a symulatora. Bardzo dobrze jeździ mi się na kierownicy Logitecha i taki zestaw polecam ;)

Jakbyś miał pytania to śmiało zadawaj.
bembenos
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Bartdrift » 11 lut 2013, o 00:14

ok, tylko co ze sprzęgłem ? Nie znam sie na grach, ale jako tak nie swojo bez niego chyba ? :D A widze, ze te zestawy nie maja go "na stanie" ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Blacky » 11 lut 2013, o 10:02

bembenos napisał(a):Widzę samych znawców tematu.


my po prostu korzystaliśmy z kierownic, a nie "kierownic"
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Rayu » 13 lut 2013, o 12:42

blaki napisał(a):
bembenos napisał(a):Widzę samych znawców tematu.


my po prostu korzystaliśmy z kierownic, a nie "kierownic"

Dokładnie tak. Jeśli chce się mieć porządną kierownice do xbox'a trzeba wydać 1,5 tysiąca. Ogólnie Xbox to taka maszynka do zarabiania Microsoftu - nie pasuje nic co nie jest spod znaku MS (poza paroma niedobitkami) lub trzeba wydać chorą kasę.
bembenos napisał(a):Logitech oferuje kierownicę DriveFX dedykowaną do Xboxa. Ma niestety tylko 90 stopni kąt skrętu lecz ja na niej śmigam i sobie chwalę, wiadomo przecież, że na Xboxa nie ma symulatorów.

I to według mnie dyskwalifikuje tą kierownicę jeśli chodzi o drift. Dodatkowo jest poprostu za mała - świetnie się nadaje do F1, ale do driftu nie za bardzo.
P.S.: EX (czy tam FX) ma kąt obrotu 180* :)
Avatar użytkownika
Rayu
Touge Drifter
 
Posty: 312
Dołączył(a): 5 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez bembenos » 13 lut 2013, o 15:23

W myśl powiedzenia " jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma"

Rozumiem, że porządna kierownica to wydatek 1,5k PLN ale moim zdaniem trzeba być chorym na umyśle aby sprawić sobie taką zabawkę.

Tak jak już pisałem (albo i nie) Forza to nie jest symulator, tam w czasie jazdy wszystkie samochody mają taki sam kąt skrętu kierownicą jak Logitech DriveFX.

Jeśli ktoś chce zawodowo grać w ścigałki to na Xboxie tego na pewno nie zrobi, do takich rzeczy są PCty.

PS. Z tym kątem skrętu chodziło mi o skręt w jedną stronę a nie od lewej do prawej, być może nie fachowo to napisałem.
bembenos
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez Baltosz » 31 mar 2013, o 16:20

Jak chcesz to mam do sprzedania kierownice do xbox'a z FF i wibracjami oryginalną microsoftu. za 250 zł, w pełni sprawną. Microsoft wireless racing wheel.
Baltosz
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 paź 2012, o 10:50
Lokalizacja: wrocław

Re: Jaka kierownica do xbox'a ?

Postprzez olecki » 3 kwi 2021, o 20:17

spoko jest ta kierownica Genesis Seaborg 400, solidne pedały, metalowe,specjalna podkładka pod stopy, no i pasuje i do kompa i PS3, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, a nawet Xbox Series
olecki
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwi 2021, o 20:10
Lokalizacja: katowice

Następna strona

Powrót do Drifting Wirtualny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 3 gości