RC Drift dla początkującego

Informacje o RC, tematy o modelach, zawodach itd.

RC Drift dla początkującego

Postprzez mariusz199044 » 20 kwi 2013, o 18:05

Witam

Totalnie się nie znam na modelach, więc chciałbym zapytać czy coś znajde dla poczatkujacego do kwoty 500zł ? Flying Fish ?

Dajcie jakieś info, co i jak. Dzięki
mariusz199044
Clutch Burner
 
Posty: 48
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 20:23
Lokalizacja: Mazury

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez maslo174 » 21 kwi 2013, o 18:36

Kupując ff zniechęcisz się do driftu, to kiepski model za około 800zł kupisz jakąś używkę.
Avatar użytkownika
maslo174
Touge Drifter
 
Posty: 264
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Łobżenica

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez lobi » 22 kwi 2013, o 12:24

Zdecydowanie nie zgodzę się z powyższą opinią.

Sam zaczynałem od FF. Wymieniłem tylko silnik, przełożenia, felgi, opony i dobra ładowarka i pakiety i genialna zabawa. Z kolegami się latało po różnych torach i gdyby nie totalny brak czasu na pewno dalej byśmy upalali. I były duże kąty, prędkość i jazda na milimetry. Tylko trzeba jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć. Może i nie były to takie płynne przejazdy jak w drogich modelach ale jazda bez wspomagaczy daje dużo większą satysfakcję.

Gadanie że FF się zniechęcisz to bzdura. Jeśli masz samozaparcie i to jest Twoją pasją to będziesz driftował wszystkim i będzie Ci to sprawiać radość, że coś co 3 dni temu Ci nie wychodziło dzisiaj już ogarniasz. Wszystkie te bajery które stosuje się w drogich zabawkach żeby łatwiej się driftowało to debilizm, przypomina mi to trochę drift box czy jak to tam się nazywało :lollol:

Szukasz taniego modelu więc to właśnie drogim się zniechęcisz jak zobaczysz ile trzeba tam pchać kasy.

Gdybym nie był zadowolony ze swojego FF to bym dawno go sprzedał bo kilka osób się pytało. Ale ciągle leży u mnie w szafce bo to jest świetna zabawa i kiedyś jeszcze poupalam :cray:
lobi
Touge Drifter
 
Posty: 115
Dołączył(a): 26 lis 2009, o 00:27

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez maslo174 » 22 kwi 2013, o 20:59

lobi napisał(a):Zdecydowanie nie zgodzę się z powyższą opinią.

Sam zaczynałem od FF. Wymieniłem tylko silnik, przełożenia, felgi, opony i dobra ładowarka i pakiety i genialna zabawa. Z kolegami się latało po różnych torach i gdyby nie totalny brak czasu na pewno dalej byśmy upalali. I były duże kąty, prędkość i jazda na milimetry. Tylko trzeba jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć. Może i nie były to takie płynne przejazdy jak w drogich modelach ale jazda bez wspomagaczy daje dużo większą satysfakcję.

Gadanie że FF się zniechęcisz to bzdura. Jeśli masz samozaparcie i to jest Twoją pasją to będziesz driftował wszystkim i będzie Ci to sprawiać radość, że coś co 3 dni temu Ci nie wychodziło dzisiaj już ogarniasz. Wszystkie te bajery które stosuje się w drogich zabawkach żeby łatwiej się driftowało to debilizm, przypomina mi to trochę drift box czy jak to tam się nazywało :lollol:

Szukasz taniego modelu więc to właśnie drogim się zniechęcisz jak zobaczysz ile trzeba tam pchać kasy.

Gdybym nie był zadowolony ze swojego FF to bym dawno go sprzedał bo kilka osób się pytało. Ale ciągle leży u mnie w szafce bo to jest świetna zabawa i kiedyś jeszcze poupalam :cray:


Zrób w ff CS pojeździ to porozmawiamy? Jak wytłumaczysz fakt,że 90% użytkowników ff sprzedaje go po tygodniu i szuka co innego rozumiem ze to debile tak? Jazda ff to nie drift a dryft i potwierdzi to wielu użytkowników tym modelem sie nie jeździ tylko walczy aby jechał.
Avatar użytkownika
maslo174
Touge Drifter
 
Posty: 264
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Łobżenica

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez lobi » 22 kwi 2013, o 21:53

Szczerze mówiąc nie znam ani jednej osoby która sprzedała swojego ff z tego powodu co powiedziałeś. Wręcz przeciwnie, grupa z którą upalałem choć już nie jeździmy to również trzyma swoje modele w oczekiwaniu na lepsze czasy, myślę że coś w tym jest.

Dla mnie właśnie walka z modelem jest fascynująca. Daje to dużą satysfakcję. I nigdy nie zrobię sobie krzywdy i nie wsadzę CS do modelu.

Porównywanie ff do drogich modeli to jak porównanie profi driftu do drift for fun. FF kupujesz żeby się odstresować i polatać ze znajomymi bez napinki. A drogi model kupuje się na zawody gdzie liczy się płynność i dokładność. A chyba nie każdego stać na wydanie kilku tyś żeby mieć jakiekolwiek szanse na równą walkę w profi zawodach RC drift.

Takie jest moje zdanie. Nikomu nie mam zamiaru niczego wmawiać.
Peace :thumbsup:

ps: debilizm a debile to DUŻA RÓŻNICA.
lobi
Touge Drifter
 
Posty: 115
Dołączył(a): 26 lis 2009, o 00:27

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez maslo174 » 22 kwi 2013, o 22:11

Dobra zrozumiałem i nie będe dyskutował to co robisz ff to tak jak porównać palenie gumy pod tesco do driftu.
Avatar użytkownika
maslo174
Touge Drifter
 
Posty: 264
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Łobżenica

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez Haskii » 23 kwi 2013, o 13:42

Moim zdaniem lepiej kupić raz a porządnie, najlepiej kupić używane podwozie, które na pewno będzie lepsze od ffa, kupić dobrą ładowarkę i akumulator, bo jeżdżenie 15 minut i ładowanie 6 godzin jest troszke bez sensu. W ffa trzeba włożyć dużo pieniędzy żeby w ogóle jakoś jeździł, wiem bo sam przejechałem sie na tym kupując tani model, na który tylko wywaliłem niepotrzebnie kasę. Tak jak pisał Masło na początek najlepiej kupić używkę za ok 800zł.
lobi- Nie bardzo rozumiem o co chodzi z robieniem krzywdy wsadzajac csa.
Avatar użytkownika
Haskii
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 cze 2012, o 16:04

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez lobi » 23 kwi 2013, o 15:33

Haskii napisał(a):lobi- Nie bardzo rozumiem o co chodzi z robieniem krzywdy wsadzajac csa.


Ostatni mój post w tym temacie.

Nie chce wkładać czegoś co pomaga mi driftować. Model ma się mnie słuchać beż żadnych wspomagaczy. A że trudniej się lata bokiem to nawet dobrze, czerpię z tego czystą satysfakcję że wszystko ogarniam sam a nie że coś mi w tym pomaga.

To jak porównanie jazdy starym zabytkowym samochodem bez tej całej elektroniki którą dzisiaj się ładuje. I co z tego że jest wolniejsze i co z tego że wychodzisz spocony i zmęczony jak byś orał cały dzień w polu. Banan z gęby nie schodzi i o to chyba chodzi. Jak kogoś stać na drogi model niech kupuje, nie moja sprawa.
lobi
Touge Drifter
 
Posty: 115
Dołączył(a): 26 lis 2009, o 00:27

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez Haskii » 23 kwi 2013, o 16:01

Jeździłeś w ogóle modelem z csem?
Avatar użytkownika
Haskii
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 cze 2012, o 16:04

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez lobi » 23 kwi 2013, o 16:18

Gdybym nie jeździł to bym nie wypowiadał się na ten temat. To chyba logiczne :scratch:
lobi
Touge Drifter
 
Posty: 115
Dołączył(a): 26 lis 2009, o 00:27

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez Haskii » 23 kwi 2013, o 18:16

I było łatwiej niż z napedem 4x4? O jakim cs'ie mówisz, około 2.0?
Avatar użytkownika
Haskii
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 cze 2012, o 16:04

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez dzwonek6 » 23 kwi 2013, o 23:12

lobi napisał(a):
Haskii napisał(a):lobi- Nie bardzo rozumiem o co chodzi z robieniem krzywdy wsadzajac csa.




Nie chce wkładać czegoś co pomaga mi driftować. Model ma się mnie słuchać beż żadnych wspomagaczy. A że trudniej się lata bokiem to nawet dobrze, czerpię z tego czystą satysfakcję że wszystko ogarniam sam a nie że coś mi w tym pomaga.

To jak porównanie jazdy starym zabytkowym samochodem bez tej całej elektroniki którą dzisiaj się ładuje. I co z tego że jest wolniejsze i co z tego że wychodzisz spocony i zmęczony jak byś orał cały dzień w polu. Banan z gęby nie schodzi i o to chyba chodzi. Jak kogoś stać na drogi model niech kupuje, nie moja sprawa.


Widze ken block style 4 ever ;) jprd.
drift bez kontry to nie drift i tyle...

A co modla,ff raczej tylko na początek lub na zakatowanie do niczego więcej ten model się nie nadaje.
Warto kupić model z one-wayem i csem,to podstawa jeśli chodzi o drift.
Od siebie moge polecić tamiye ta-05,cyclone s/more speed lub mst.

Nawet na rzadko odwiedzanym forum przez rc drifterow,3 osoby nie polecaja ffa...
Przypadek? Nie sądze
:amen:

ps Zapraszam na pdmrc.pl :)
Avatar użytkownika
dzwonek6
Król Ronda
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pojazd na początek driftu RC

Postprzez Kemerzp12 » 4 cze 2013, o 13:51

Właśnie zacząłem się interesować RC driftem i nie wiem jaki samochód będzie dobry na początek. Czytałem różne wypowiedzi na różnych forach, ale dalej nie mogę się zdecydować. Mam do dyspozycji około 550 zł. Kto zna jakieś dobre samochody za niską cenę niech pisze propozycje, podaje linki (najlepiej jakby samochód był gotowy do jazdy). Na razie chcę się uczyć driftować i robić to dla przyjemności, a jak będzie mi dobrze szło to może zainwestuje w coś profesjonalnego.

Interesują mnie rozmiary 1:10 i 1:12. 1:16 nie ma mowy

Na razie myślałem o:
http://www.rctrax.pl/product/Maverick-Strada-DC-Evo-2-4GHz-110-RTR-MV12606/?id=7517

Jeszcze to, ale za mały rozmiar:
http://www.rctrax.pl/product/MODEL-RC-FLYING-FISH-II-BMW-116/?id=474

To z tablicy przerobiony, myślę że najbardziej korzystny:
http://tablica.pl/oferta/autko-rc-drift-ID2IXpN.html#07e3b9d867
Kemerzp12
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 13:40
Lokalizacja: Grudziądz

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dymek_911 » 8 gru 2013, o 13:20

Witam wszystkich.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem auta do driftowania i zdecydowałem się na zakup.
Od paru dni czytam opinie na temat różnych marek, ale wolałbym jednak poradzić się osobiście.
Mój budżet wynosi ok.500 zł i najbardziej zainteresowała mnie opcja flying fish , a mianowicie : http://www.nitrotek.pl/flying-fish-pors ... escription
Co sądzicie o tym sprzęcie ? Czy warto go zakupić i ewentualnie w przyszłości w niego inwestować ? A może macie jakiś lepszy pomysł ?
Jeszcze nie miałem takiego autka do driftu więc będzie to dla mnie początek przygody z driftingiem ;)
Czekam na wasze opinie i pozdrawiam !
Dymek_911
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 gru 2013, o 13:13
Lokalizacja: kuj-pom

Re: RC Drift dla początkującego

Postprzez maslo174 » 10 gru 2013, o 18:48

Widzę kujawsko pomorskie skąd dokładnie ejstes? odpuść sobie ff to model który zamiast zachęcić Cię do modelarstwa to raczej zniechęci to tak samo jak byś postawił do driftu 125p i e30
Avatar użytkownika
maslo174
Touge Drifter
 
Posty: 264
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Łobżenica

Następna strona

Powrót do RC Drifting

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości