bmw e36 modyfikacje/pomoc

Dzia┼é dla os├│b stawiaj─ůcych swoje pierwsze kroki w driftingu.

bmw e36 modyfikacje/pomoc

Postprzez Kulae36 » 23 pa┼║ 2017, o 23:12

Witam,jestem nowy na forum tak ┼╝e mo┼╝e kto┼Ť podzieli si─Ö ze mn─ů jakimi┼Ť wskaz├│wkami.
Mianowicie chodzi tu o e36 (coupe) jest to moje pierwsze autko kt├│re modyfikuj─Ö pod ,,drift,, aktualnie 1.8is czysta bena +sto┼╝ek (w przysz┼éo┼Ťci b─Ödzie robiony swap)
dyfer 3,45 100%spaw,obni┼╝aj─ůce zawieszenie.
Mam kilka pomys┼é├│w i mo┼╝e na forum te┼╝ co┼Ť podpowiecie b─ůd┼║ odradzicie ,a wi─Öc tak
-hydrołapa 2xpompa (konstrukcja własna) na oddzielnym układnie
-roz┼é─ůczny g┼é├│wny uk┼éad hamulcowy (reduktor si┼éy hamowania)
-poliuretan na cały zawias
-regulowane wachacze
-camber plates
-adaptery skrętu+podkładki na magiel
-mocowanie w├│zka wspawane + tzw X od g├│ry (w przysz┼éo┼Ťci planowana klatka)

z czym si─Ö zgadzacie ? co odradzacie ?

teraz pytanie co wybra─ç ?
- jakie spr─Ö┼╝yny na ty┼é ? betony/czy jaki┼Ť gwint ?
-jaki gwint na prz├│d ? mts/maxspeedingrods ?
-co jest dokładnie potrzebne do budowy bezpiecznego zbiornika paliwa ?
-zbiornik,pompa,filtr ? jak to dok┼éadnie wygl─ůda ? jaka pompa ? co jest dok┼éadnie potrzebne ?

Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö serdecznie za pomoc :) jestem otwarty na propozycje co jeszcze mog─Ö pozmienia─ç.
Kulae36
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 pa┼║ 2017, o 22:35

Re: bmw e36 modyfikacje/pomoc

Postprzez mtey » 24 pa┼║ 2017, o 19:28

Poli to podstawa najlepiej z├│┼éte i na ca┼éy zawias r├│wnie┼╝ na ┼é─ůczniki stabilizator├│w , poduszki silnika i skrzyni. Przy okazji skr─Ötu zamontuj proste ko┼äc├│wki i dr─ů┼╝ki z e34 , nie b─Ödzie problemu z blokowaniem o adapter. Daj troch─Ö grubszy stabilizator na ty┼é ale nie pr├│buj go usztywnia─ç domowymi sposobami , za┼Ť jego ┼é─ůczniki od razu proponuj─Ö zrobi─ç z metalu bo aluminiowe p─Ökaj─ů. Jedna pompa do r─Öcznego wystarczy + tr├│jnik i na osobne zaciski. Je┼╝eli chodzi o inne wahacze i odci─Öcie hamulc├│w odezwij si─Ö na pw mo┼╝na zrobi─ç to na prze┼é─ůcznik. Obowi─ůzkowo zamontuj ch┼éodnic─Ö wspomagania. Zbiorniki powinny by─ç 2 tzn g┼é├│wny i swirl pot przelewowy , do tego 2 pompy wystarcz─ů Ci nowe zewn─Ötrzne po 90z┼é z allegro, do tego filtr oboj─Ötnie jaki byle nowy. ┼╗adnych spr─Ö┼╝yn beton├│w , kup normalne obni┼╝aj─ůce do tego amory z t4 , b─Ödzie troch─Ö pingpong ale na pocz─ůtek wystarczy. Je┼╝eli masz isa to musi by─ç dyfer 4.45 jak masz talent uda Ci si─Ö polata─ç na 3 biegu.
Mowa tu oczywi┼Ťcie o najta┼äszym setupie

P.S dałem Ci wskazówki reszta jest opisywana kilkukrotnie na forum ;)
mtey
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 sie 2010, o 15:10

Re: bmw e36 modyfikacje/pomoc

Postprzez vhs » 26 gru 2017, o 11:51

Czy kto┼Ť jest mi wstanie powiedzie─ç jak jest z tymi amortyzatorami od vw t4 ?
Pasuje to p&p ?
vhs
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 pa┼║ 2013, o 20:47

Powr├│t do Pocz─ůtkuj─ůcy

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci