Koszt samochodu do driftu - dla pocz─ůtkuj─ůcego

Dzia┼é dla os├│b stawiaj─ůcych swoje pierwsze kroki w driftingu.

Koszt samochodu do driftu - dla pocz─ůtkuj─ůcego

Postprzez marman » 18 mar 2018, o 15:15

Poszukuj─Ö odpowiedzi na kilka bardzo podstawowych pyta┼ä dot. zakupu samochodu do nauki driftu, dla pocz─ůtkuj─ůcego:
1. Czy generalnie efektywniejsze kosztowo jest znalezienie gruza oraz własnoręczne dostosowanie go do driftu, czy zakup samochodu już przerobionego?
2. Z jakim mniej więcej kosztem należy się liczyć, w przypadku chęci zakupu np. e30 do driftu (np. w opcji gruza + dostosowanie)? Zakładam, że jest to zależne od wielu czynników, lecz interesuje mnie szacunkowy koszt tzn. bliżej 5k czy 50k?
3. Jakiego rodzaju podstawowe modyfikacje s─ů wymagane na absolutny pocz─ůtek? Czy co┼Ť poza: spawem dyferencja┼éu oraz usztywnieniem zawieszenia?
4. Z jakiego rodzaju podstawowymi kosztami eksploatacji nale┼╝y si─Ö liczy─ç tj. opony, inne?

Prawdopodobnie odpowied┼║ na powy┼╝sze pytania znajduje si─Ö gdzie┼Ť na forum, natomiast po godzinie przekopywania si─Ö przez setki stron temat├│w nie uda┼éo mi si─Ö wydoby─ç konkluzywnej odpowiedzi. By┼ébym wdzi─Öczny za odpowied┼║ lub podes┼éanie link├│w do odpowiednich w─ůtk├│w na forum.
marman
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 18 mar 2018, o 15:07

Re: Koszt samochodu do driftu - dla pocz─ůtkuj─ůcego

Postprzez Simons14a » 22 mar 2018, o 12:56

Efektywniejsze jest kupienie wst─Öpnie przygotowanego samochodu.
i tak powiniene┼Ť mie─ç gruza,kt├│rym b─Ödziesz w np zimie czy przerwach mi─Ödzy zawodami "wczuwa┼é" si─Ö w auto.
za 5k to se mo┼╝esz ale nie w drifcie,
50k to sam pocz─ůtek przygody w drifcie(potem b─Ödzie ju┼╝ tylko dro┼╝ej)wiem bo je┼║dzi┼éem
ad. porobienie skrętów ułatwia życie ale jak kupisz wstępnie przygotowany to będziesz to pewnie już miał zrobione
ad.4 drift w jakiej lidze?
Simons14a
DRIFTER

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 kwi 2010, o 10:00

Postprzez Chycu » 22 mar 2018, o 14:32

Simons14a napisał(a):Efektywniejsze jest kupienie wstępnie przygotowanego samochodu.
i tak powiniene┼Ť mie─ç gruza,kt├│rym b─Ödziesz w np zimie czy przerwach mi─Ödzy zawodami "wczuwa┼é" si─Ö w auto.
50k to sam pocz─ůtek przygody w drifcie(potem b─Ödzie ju┼╝ tylko dro┼╝ej)wiem bo je┼║dzi┼éem
ad. porobienie skrętów ułatwia życie ale jak kupisz wstępnie przygotowany to będziesz to pewnie już miał zrobione

Nie wiem czy z racji tego ┼╝e jeste┼Ť/by┼ée┼Ť profesjonalnym zawodnikiem uwa┼╝asz, ┼╝e to co je┼╝d┼╝─ů ch┼éopaki z nazwijmy to Tanich Gruz├│w to nie drift, ale uwa┼╝am ┼╝e wcale nie trzeba 50 tysi─Öcy na pocz─ůtek w drifcie, chyba ┼╝e chcesz od razu zacz─ů─ç startowa─ç w jakich┼Ť zawodach.
Za 5k bez problemu znajdziesz auto kt├│re wraz ze wzrostem umiej─Ötno┼Ťci i bud┼╝etu b─Ödziesz modyfikowa┼é. Oczywi┼Ťcie b─Ödzie to auto do nauki, nie na zawody.
Jako przyk┼éad podam 318ti Po┼äczaka, zwyk┼éy IS z przesuni─Öt─ů odcink─ů i lekkim zamachem na gwincie :)
https://www.youtube.com/watch?v=pIFSqagig4c
Chycu
Kr├│l Ronda

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 lut 2012, o 17:38

Postprzez marman » 22 mar 2018, o 19:12

Simons14a napisał(a):Efektywniejsze jest kupienie wstępnie przygotowanego samochodu.

Dzi─Öki za odpowied┼║, aczkolwiek chodzi┼éo bardziej o zakup samochodu do weekendowej zabawy, ni┼╝ zaj─Öcie si─Ö tym na powa┼╝nie, w zawodach - to mo┼╝e kiedy┼Ť jako kolejny krok.
marman
Amator

Postprzez Simons14a » 23 mar 2018, o 14:36

By┼éem "profesjonalnym"zawodnikiem dlatego napisa┼éem to co napisa┼éem,zrozumia┼éem pytanie kolegi jako:" jak przebiega kolejno┼Ť─ç przygody z drftem".
Chycu-kupiłem gruza nie dawno za 5k więc wiem o czym piszesz :D
Uwa┼╝am ,┼╝e to r├│wnie┼╝ jest drift no ale taki wiesz......gruzowy :lol: :thumbsup:
Simons14a
DRIFTER

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 kwi 2010, o 10:00

Postprzez marman » 23 mar 2018, o 15:36

Ok, a jak z eksploatacj─ů? Sk─ůd opony do gruza, jaki ich koszt?
marman
Amator

Postprzez BPX33 » 23 mar 2018, o 18:16

marman napisa┼é(a):Ok, a jak z eksploatacj─ů? Sk─ůd opony do gruza, jaki ich koszt?

Dogadujesz si─Ö lokalnym wulkanizatorem i masz nieograniczony dost─Öp za grosze albo i za darmo :grin:
BPX33
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 kwi 2014, o 10:28

Postprzez marman » 23 mar 2018, o 18:32

Dobra, to jeszcze jedno pytanie, powt├│rz─Ö z przypi─Ötego tematu, czy m50b20 na pocz─ůtek wystarczy? Mam na oku (https://www.olx.pl/oferta/bmw-serii-3-e ... sjSHt.html) do ew. p├│┼║niejszych przer├│bek. Podoba mi si─Ö bo blacharsko wydaje si─Ö by─ç bez zarzutu. Czy lepiej od razu szuka─ç m50b25, bo zacznie brakowa─ç mocy? Jak najlepiej wzmocni─ç b20?
marman
Amator

Powr├│t do Pocz─ůtkuj─ůcy

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci